• facebook
  • google plus
  • twitter
  • youtube
  • linkedin
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    BozLak84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderator
    Tecrübe Puanı
    9

ne güzel allah yolunu açık etsin abi.. bende senin tam tersi, notayı öğrendim bağlamayı çalamıyorum henüz
    AYDOST!!
    BİNBİR HAYALINAN GELDİM ANAMDAN,DOĞDUM ANAMDAN..
    ŞU FANİ DÜNYAYA GELDİM GİDİYOM!..
    MURADIM ALAMADIM DÜNYADAN,
    DERDİN ÇESMESİNDEN DOLDUM GİDİYOM!..
    NEŞET ERTAŞ..

ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altmışdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

nasıl yani notayı biliyorsun bağlamayımı çalamıyorsun sen notayı öğret bende sana bağlamayı ne istersen çilekeş hatasız . misket .ismetten bir güzele vuruldum anlaşalım bu konuda paşam

Eren_G - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Nereden
    Almanya
    Tecrübe Puanı
    8

abicim yazisina göre cok güzel calman lazim senden bende bir bozlak bekliyorum video eklersen bakariz :) saygilar

ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altmışdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

ekleyeceğim arkadaşım sayın adminiz ve site yöneticilerimizde izin verirse sizler için güzel bir çalışma kendinizi test etme kayıtları göndereceğim ama önce ölmeden notayı önüme koyup çaldığımı göreyim güzel şeyler paylaşmayı düşünüyorum allah izin verirse

jackalkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    48

ben sorunu anladim hocam , ben de 20 yillik baglamaciyim notayi cok sonra ögrendim ,
    ( o zamanlar sazcilar nihavent üvertürü calar artistlik yapardi ama alayi kafasina göre calardi , nihaventi konservatuardan bir arkadasima notaya aldirmistim o vesileyle basladim nota islerine )
    ölcü cizgileri cok kompleks olmayan eserlerde genellikle dedigin gibi nefes payidir , yani pozisyonun bittigi notayla ölcünün son notasi aynidir fakat bulundugun pozisyonda hala calinacak nota varsa o nota 2. ölcüde yazilmasina ragmen birinci ölcüde yaziliymis gibi calinir , carpmalar bazi trt notasyonlarinda belirtilmis fakat carpmalarin nerede yapilacagi konusu hem biraz yorum meselesi hem de calinan yöreye hakim olmakla alakali , cikici gamlarda carpmalar ya da tezene vurmadan legato calimlar , calimi kolaylastirdigindan genellikle nerede uygulanacagi net olarak bilinir, inislerde carpmalarin nerede ve hangi notadan yapilacagi biraz problem. notalari bire bir uygulamak istiyorsan kolay da kendi yorumunu katmak istiyorsan isin icine,kagit kalemle göstermek daha net olur , o yüzden kafana takilan bir eseri burada paylas beraber cözümleyelim.
    saygilar.

mow1122 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otuzikilik Üye
    Tecrübe Puanı
    4

hocam sizden bir nihavent üvertür videosu bekliyoruz o halde :)

jackalkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    48

hala nokia kullanan biri olarak video cekecek teknik ekipmanim yok malesef ayrica binlerce video var zaten gösterise gerek yok diye düsünüyorum :)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Bu Konu için Etiketler