Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ikilik nota

Altmışdörtlük Üye ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

Standart ikilik nota

dizek üzerinde içi boş olarak yazılan ikilik nota iki vuruş süresinde okunur..çalınırken iki vuruştamı çalınır.. tezene vuruşu nasıldır

Moderator manibo45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    YOZGAT
    Tecrübe Puanı
    8

İkilik nota süresi kadar zamanı ifade ettiği için o kadar zaman geçmesi gerekir çalarken. Ama o süreyi ister 1 kez vurup beklersiniz, ister parçalayıp 1 2lik yerine; 2 4lük yada 4 8lik yada 8 16lık çalarsınız aynı notadan, sizin zevkinize kalmış. ama 1 kez vurup beklemek daha çok ilk öğrenme aşamasındaki çalma şeklidir. çalan arkadaş ilerlettikçe, parmaklar ve mızrap hızlandıkça bekleyerek çalmak kesmeyecektir, notaları parçalayarak süsleyerek çalmayı tercih edecektir.
    *
    Kısaca size kalmış gerekli zamanı o nota ile doldurunda kaç kez vurursanız vurun :)
    Hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmeyin, aklınızdan soru işaretleri eksik olmasın...

Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

hey canını yiyim senin ..ben sadece notayı yeni öğreniyorum ama harbiden notalı çalma şeklinde sıfır düzeydeyim... ama otuz yıldır bağlama çalıyorum açıklaman için çok teşekkür ederim sağolasın

Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

Alıntı manibo45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkilik nota süresi kadar zamanı ifade ettiği için o kadar zaman geçmesi gerekir çalarken. Ama o süreyi ister 1 kez vurup beklersiniz, ister parçalayıp 1 2lik yerine; 2 4lük yada 4 8lik yada 8 16lık çalarsınız aynı notadan, sizin zevkinize kalmış. ama 1 kez vurup beklemek daha çok ilk öğrenme aşamasındaki çalma şeklidir. çalan arkadaş ilerlettikçe, parmaklar ve mızrap hızlandıkça bekleyerek çalmak kesmeyecektir, notaları parçalayarak süsleyerek çalmayı tercih edecektir.
    *
    Kısaca size kalmış gerekli zamanı o nota ile doldurunda kaç kez vurursanız vurun :)
    ilk defa anladım yahuu ...gerçekten mükemmel arkadaşım anlatım tekniğin benim köşeli jetonum bile düştü.. bu 2,4,8,16,32 notalarla ilgi bir çok açıklama okudum ama tam kavramamıştım bu konu matematikte türev alma gibi gibiymiş gerçekten çok sağol dostum yüreğine sağlık

Bu Konu için Etiketler