Toplam 4 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 4 arası kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ikilik nota

ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Altmýþdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    9

Standart ikilik nota

dizek üzerinde içi boþ olarak yazýlan ikilik nota iki vuruþ süresinde okunur..çalýnýrken iki vuruþtamý çalýnýr.. tezene vuruþu nasýldýr

manibo45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Moderator
    Nereden
    YOZGAT
    Tecrübe Puanı
    8

Ýkilik nota süresi kadar zamaný ifade ettiði için o kadar zaman geçmesi gerekir çalarken. Ama o süreyi ister 1 kez vurup beklersiniz, ister parçalayýp 1 2lik yerine; 2 4lük yada 4 8lik yada 8 16lýk çalarsýnýz ayný notadan, sizin zevkinize kalmýþ. ama 1 kez vurup beklemek daha çok ilk öðrenme aþamasýndaki çalma þeklidir. çalan arkadaþ ilerlettikçe, parmaklar ve mýzrap hýzlandýkça bekleyerek çalmak kesmeyecektir, notalarý parçalayarak süsleyerek çalmayý tercih edecektir.
    *
    Kýsaca size kalmýþ gerekli zamaný o nota ile doldurunda kaç kez vurursanýz vurun :)
    Hiçbir þeyi olduðu gibi kabul etmeyin, aklýnýzdan soru iþaretleri eksik olmasýn...

Title
    Altmýþdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    9

hey canýný yiyim senin ..ben sadece notayý yeni öðreniyorum ama harbiden notalý çalma þeklinde sýfýr düzeydeyim... ama otuz yýldýr baðlama çalýyorum açýklaman için çok teþekkür ederim saðolasýn

Title
    Altmýþdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    9

Alıntı manibo45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ýkilik nota süresi kadar zamaný ifade ettiði için o kadar zaman geçmesi gerekir çalarken. Ama o süreyi ister 1 kez vurup beklersiniz, ister parçalayýp 1 2lik yerine; 2 4lük yada 4 8lik yada 8 16lýk çalarsýnýz ayný notadan, sizin zevkinize kalmýþ. ama 1 kez vurup beklemek daha çok ilk öðrenme aþamasýndaki çalma þeklidir. çalan arkadaþ ilerlettikçe, parmaklar ve mýzrap hýzlandýkça bekleyerek çalmak kesmeyecektir, notalarý parçalayarak süsleyerek çalmayý tercih edecektir.
    *
    Kýsaca size kalmýþ gerekli zamaný o nota ile doldurunda kaç kez vurursanýz vurun :)
    ilk defa anladým yahuu ...gerçekten mükemmel arkadaþým anlatým tekniðin benim köþeli jetonum bile düþtü.. bu 2,4,8,16,32 notalarla ilgi bir çok açýklama okudum ama tam kavramamýþtým bu konu matematikte türev alma gibi gibiymiþ gerçekten çok saðol dostum yüreðine saðlýk

Bu Konu için TurkCoderler