Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 30 adet sonuctan sayfa başı 21 ile 30 arası kadar sonuc gösteriliyor
    inan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Nereden
    Berlin
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Perdelere ve Tellere Nasil Basacagiz !? SORU BÖYLE SORULUR ;)

Özel mesajla aldigim bir soruyu burda cevaplama ihtiyaci hissetim

Bu soru cok güzel bir soru ! Bu güzelligi bozmadan Cevabini yine sorularin icersindeki kelimerin altini cizerek vermek istedim...
    AYRICA SORU SORMAKTA CEKINMEYIN ...
    Bu da sorulurmu acaba demeyin Makul sorularin hepsine seve seve cevap vermeye ve yönlendirmeye calisiriz.

Bu soruyu ben ÖRNEK bir SORU olarak bir kenara Koymak isterim .. :)
    Cok Basit bir soru ama bir soru ancak bu kadar detayli sorulabilir. !

_______________________________ SORU _____________________________________________

Aklýma takýlan bir soru var, eðer yanýtlarsanýz sevinirim, altta 3 ortada 2 üstte 2 tel bulunmakta.

Nota için klavyedeki perdelerin ortasýna mý, perdenin baþladýðý çizgiye mi basmalýyým ya da çizgiye yakýn kýsmabasmalýyým?
    Alt teller 3 adet, diyelim SOL sesi çýkaracaðýz, o zaman klavyede bu 3 tele birden basýyor, tezene ilede teknedeki alt 3 tele birlikte vuruyoruz, bu hep böyle mi? [Yani alt tellere ya da orta tellere ya da üst tellere hep birlite vuruyor, klavyede ise hep birlikte mi basýyoruz? aynen Mesela hiç alt tellerin en alt telini kullanýyor muyuz yoksa hep telleri grup olarakkullanýyoruz? Lütfen böyle sorulara muhattap kalmanýza neden olduðum için kusura bakmayýn, gitar desen milyonlarca kaynak var ancak baðlama diyince pek yok..

--------------------------------- Ne güzel demi -----------------------------------

Lütfen Konulara "tsk" "tesekkürler" "sagol" gibi iki kelimelik yorumlarin yerine BUTTONU´ nu Kullanin

Gold Üyelik hakkinda bilgiler icin TIKLAYIN

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ynt: PORTE ÜZERINDE NOTA ISIMLERI

Merhaba hocam bende aranýza yeni katýldýmdaha oncedende calmayý cok ýstýyodumda aile baskýsý :) þimdi çalmayý cok ýstýyorum uzun sap bi baðlama aldým ama nerden nasýl baþlýyacagýmý býlmýyorum ne nota hakkýnda bý býlgým war ne baska biþe yardýmcý olursanýz cok sevýnýrým

inan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Nereden
    Berlin
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Ynt: PORTE ÜZERINDE NOTA ISIMLERI

Alıntı omerfaruk13 Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba hocam bende aranýza yeni katýldýmdaha oncedende calmayý cok ýstýyodumda aile baskýsý :) þimdi çalmayý cok ýstýyorum uzun sap bi baðlama aldým ama nerden nasýl baþlýyacagýmý býlmýyorum ne nota hakkýnda bý býlgým war ne baska biþe yardýmcý olursanýz cok sevýnýrým
    Aramiza Hosgeldin,
    2 yorum yapmissin ve yorumlarindan Dogru konulari inceledigine eminim ..

Buyur madem seninde ilk günlerin Asagidaki konuyu DiKKATLiCE incele hepsini bir günde kavrayamassan sirasiyla hergün yeni birseyler ögrenmeye calis...
    http://www.sazkursu.com/forum/soru-c...rdim-edin.html

Bizde bu konuyu sormustun baska yorumunda ..
    http://www.sazkursu.com/forum/nota-v...ornekleri.html

.

Lütfen Konulara "tsk" "tesekkürler" "sagol" gibi iki kelimelik yorumlarin yerine BUTTONU´ nu Kullanin

Gold Üyelik hakkinda bilgiler icin TIKLAYIN

poisithanatos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    Ýstanbul
    Tecrübe Puanı
    48

hocam emeðinize saðlýk

asil2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Dörtlük Üye
    Nereden
    Almanya
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkurler ederim

58 58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Dörtlük Üye
    Nereden
    sivas
    Tecrübe Puanı
    0

çok iþime yaradý teþekkürler

hozan ramazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    kerboran
    Tecrübe Puanı
    5

abi ben küçük bir yerde yaþýyorum kimseden baðlama dersi almadým solfej olmadan çalamýyorum
    bu konuda hýzlý bir çözüm varsa tavsiye gibi ben notalarýn yerlerini biliyorum sayfada okuyorum ama çalamýyorum

tefide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    0

hocam sizden isteðimm kýsa sap baðlama notasýyla çalýnan türkülerr.. doremi þeklinde çalýyorum fakat sürelerinde sýkýntý yaþýyorumm..mesela beyaz giyme toz olur doremi þeklinde buldumm ...ama bekleme sürelerii mesela sarý gelinnn sürelerii türküyü bildiðim için süreyi belirleyebiliyorum fakat bilmediðim türkülerde bu sýkýntý yaratýyorr..
    teþekkürler

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam bir sorum olacak , bir türküde,, Mesela DO SÝ DO diye gidiyor burda DO notasý hangi telden çalýcaz Üstten ikinci aralýkta olarak gösteriliyor DO fakat hangi telden çalacagým , üst tel mi orta telden mi yoksa üst telden mi .?

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam bir sorum olacak bir türküde ,, Mesela DO FA DO SÝ diye gidiyor bu notalardan mesela Do'yu alt telden mi orta telden mi üst telden mi çalacaðým onu bir türlü anlayamadým Do notasý her yerde ayný ama hangi telden çalacagýmý nerden bilecegim , anlayacaðým . Kýsacasý notalarý hangi telden çalacaðýmý nerden nasýl anlayýcam bilecem simdiden tesekkürler ..

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123