Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 26 adet sonuctan sayfa başı 21 ile 26 arası kadar sonuc gösteriliyor
    mow1122 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Otuzikilik Üye
    Tecrübe Puanı
    5

Alıntı izmir145632 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam hangi nota ile akortlarsak notalar ayný oluyorya (YANI ALT TELi DO YAPTIGINIZ HALDE ONU LA KABUL EDECEKSINIZ.) dediðin gibi burda anlamadýðým þey þu mesela þarký la ile baþlýyor ben þarkýya bu nota ile alýþtým hangi nota ile çalsamda içimden la ile baþlýyorum ona göre gidiyorum mesela mihriban la-la-si-sol-sol-la-fa-fa diye gidiyor ya bunu reden baþlasamda içimden la-la-si-sol diye söylüyorum bu yanlýþmý re-re-mi-do-do diyemi söylemem lazým bu konu kafamý çok karýþtýrýyor.Yardým ederseniz sevinirim.
    doðrusunu yapýyorsun. orjinal notalarý söyle hep. diðer türlüsü gereksiz kafa karýþýklýðý yaratýr

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

HOCAM ÖZELE BAKARMISIN BÝ.

ssalvatore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    0

hocamben þimdi sazýmý bozlak tarzý çalmak için A-D-G mi akort edecem yoksa C-F-Bb mi anlamadým

Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    2

Alıntı ssalvatore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocamben þimdi sazýmý bozlak tarzý çalmak için A-D-G mi akort edecem yoksa C-F-Bb mi anlamadým
    Akort sazýn durumuna göre çekilir. Saz ne istiyorsa o akordu çekersin, yani tekne boyu ve tesviyesi iceacýnýn çekeceði akorda göre ayarlanýr baðlamalarýn. 46 tekne bir saza zaten c-f-Bb çekemezsin. Ayný þekilde 40 tekne bir saza da a-d-g çekemezsin. Bozlaklar genellikle düþük akortlarda çalýnýr, a-d-g ya da g-c-f gibi. Yalnýz bu söylediðim 45cm üzeri tekne boylarý için gecerli.50 tekneye sol karar 46 tekneye la karar cekersin.

ssalvatore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı jakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akort sazýn durumuna göre çekilir. Saz ne istiyorsa o akordu çekersin, yani tekne boyu ve tesviyesi iceacýnýn çekeceði akorda göre ayarlanýr baðlamalarýn. 46 tekne bir saza zaten c-f-Bb çekemezsin. Ayný þekilde 40 tekne bir saza da a-d-g çekemezsin. Bozlaklar genellikle düþük akortlarda çalýnýr, a-d-g ya da g-c-f gibi. Yalnýz bu söylediðim 45cm üzeri tekne boylarý için gecerli.50 tekneye sol karar 46 tekneye la karar cekersin.
    abi sen olmasan naparým

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam merhabalar benim bağlamam uzun sap 38 tekne boyu bozlak düzenine nasıl çekebilirim çok istiyorum neşet babadan çalmayı

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123

Bu Konu için TurkCoderler