• facebook
  • google plus
  • twitter
  • youtube
  • linkedin
Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 678
Toplam 75 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    ertankc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Nereden
    Bursa
    Tecrübe Puanı
    4

Alıntı saz1999 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ayyildiz müzik derim adama adam gibi davraniyorlar bazi saz evleri gibi al git yaomiyorlar veya irfan akyol derim güzel sazlari var sönmez müzik ve seda müziğe ugamamani tavsiye ederim zararli cikarsin bir sıkıntısı olduğunda yüzüne bile bakmazlar adam yerine koymazlar
    Seda müzik ile hiç bir ilişiğim yokta geçtiğimiz yaz oradan 46 tekne bir divan aldım. Bir gün sahne esnasında bağlamadan tuhaf sesler gelmeye başladı, Ali abi ile görüştüm telefonda uzun uzun yapmam gerekenleri anlattı sıkıntı üst eşikteymiş sorunu çözdük. İlerleyen zamanlarda aynı sorun yine baş gösterdi. Ta Bursa'dan kalktım Ankara'ya geldim, sazın perdelerini ve tellerini değiştirdi, üst eşiği alt eşiği ayarladı, söylemesi ayıptır yemeğime kadar söyledi ve beş kuruş para almadan yolladı. Bi yanlışınız olmalı....

ugur2016 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ertankc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seda müzik ile hiç bir ilişiğim yokta geçtiğimiz yaz oradan 46 tekne bir divan aldım. Bir gün sahne esnasında bağlamadan tuhaf sesler gelmeye başladı, Ali abi ile görüştüm telefonda uzun uzun yapmam gerekenleri anlattı sıkıntı üst eşikteymiş sorunu çözdük. İlerleyen zamanlarda aynı sorun yine baş gösterdi. Ta Bursa'dan kalktım Ankara'ya geldim, sazın perdelerini ve tellerini değiştirdi, üst eşiği alt eşiği ayarladı, söylemesi ayıptır yemeğime kadar söyledi ve beş kuruş para almadan yolladı. Bi yanlışınız olmalı....
    Bence de Seda Müzik için haksızlık yapıyorsunuz...Hem güzel saz yapıyorlar hemde sonrası için çok yardımcı oluyorlar...İs... ve Ali kardeşler ikiside cana yakın insanlar...Sazlarıda gayet güzel biz 3 arkdaşa aldık oyma dut bir taneside kesatne gayet iyi..

Olbak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Uzak durulası GÜNGÖR SAZ EVİ !!!

Dostlar. Bağlamayı kimden aldığınız çok önemli, Bağlamayı yapan kişinin bu etkinliğe nasıl baktığını anlamakta öyle. Usta bağlamayı yüreği ile mi yapıyor? Yoksa cebine girecek paranın hayali ile mi ? Ben bundan 2 sene önce bütün derdi cebine girecek para olan bir adama saz yaptırdım. bağlamanın parasını gittim 1900 TL peşin verdim. İlk Gittiğimde dilinden düşürmediği bizim için para değil insan önemli. dürüstlük,doğruluk önemli sözlerinin yalan olduğunu bağlama elime geçtikten sonra öğrendim. Arkadaşlar az bir para değil 1.900 TL tabi ki daha pahalı bağlamalar vardır ama insan o kadar para verince karşılığını almayı da bekliyor haliyle. 2 yıl da garanti verdi. Sazdan memnun kalmadığımı söyledim geri almasını istedim,geri almak derken dostlar parasını istemedim sadece geri al koy tezgahına satın alan olursa bana haber ver başka bir bağlama yaptırayım dedim. Kurduğu cümle çok terbiyesizce idi ''elimde senin bağlamanla aynı fiyata daha kaliteli sazlar var senin sazını alıp satarsam onlar ne olacak.'' Bir usta saz yaptığı müşterisine senin bağlamanla aynı fiyata daha iyi bağlamalarım var diyorsa diye bileceğim tek şey. Ondan uzak durun.

Olbak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı arif5812 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbul bağcılarda güngör saz evi arkadaşım mütiş saz yapıolar 35 senelik bi deneyimm sitelerini verim istesen
    Alıntı arif5812 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Piyasadaki namını bilmeden Saz evi önermemen lazım. Ben bizzat kendim barış a bağlama yaptırdım. Parayı alana kadar tatlı dilli parayı aldıktan sonra lal oluyor dilleri. 2 yıl garanti veriyor ama sözde. diyorum ki bağlamanda ton problemi var diyorki bağlamada ton bir problemmidir. Böyle ustalar insanı entrumandan soğutuyor. Yaptığı bağlamaların size güzel gelmesinin nedeni kötü malzemeye çift ses kafesi dayıyor. sazın sesi hoş geliyor. ama iyi bir kulak seslerin nasıl dağıldığını hemen fark edebiliyor. Yani müthiş bağlama yapıyor dediğin kişi müthiş bağlama yapıyor ama zanaat olarak değil dil olarak diliyle adamı bağlıyor sonra 5 para etmez sazları 1800 TL ye insanlara satıyor...
    Konu Olbak tarafından (30.Ocak.2017 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.

murkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    4

haklısınız...
    Konu murkay tarafından (12.Şubat.2017 Saat 22:22 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 678