Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NOTALAR

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart NOTALAR

selam herkes

simdi ben notalara bakarken anlamiyorum do re mi olunca anliyorum ve sizden yardim isticektim !!

cok saolun :)

inan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Ynt: NOTALAR

Sitede olcukca cok Do-Re-Mi notalar var. ARAMA yaparak Sitede Mevcut olan notalari arastirmani tavsiye ederim.. Dün Bir konuya yorum ekleyen "Seyit" arkadasimizin fikirlerine katilamakla birlikte ...
    Alıntı sayit Nickli Üyeden Alıntı
    TARTIŞMA KONUSU AÇMAK İÇİN YAZMIYORUM BUNLARI KİMSE BENİ YALNIŞ ANLAMASIN...AMA BAZI ABİLERİM ''DO RE Mİ'' SEKLINDE YAZILAR CAHİLLİKLE NİTELENDİRMİŞ...EBE ABİCİM HERKES SEN DEĞİLKİ ÖLÇÜYÜ KALIBI VURUŞU TEZEĞİ BİLSİN...KONU BAŞLIĞINDA OLDUGU GIBI AMATORCE PAYLASIMLAR YAPILIYOR BU SİTEDE...KİMSENİN HEVESİNİ ALMAMAK LAZIM...NOTA KAGIDINA BOŞ BOŞ BAKACAKLARINA...BAĞLAMAYI KILIFININ İÇİNDE BIRAKACAKLARINA BAŞLANGIÇ İÇİN EN KOLAY ŞEKİLDE ÖĞRENSİNLER...BEN KURSA GİTMEDEN ÖNCE KÜSERDİM BAĞLAMAMA BAKARDIM BOŞ BOŞ ONA..AMA ŞİMDİ DERDİMİ ANLATICAK KADAR ÇALIYORUM VE KARDEŞLERİMİN DE AYNI DURUMA DÜŞMEMELERİ İÇİN NERDEN BAŞLASALAR KAR ÖNEMLİ OLAN BAĞLAMAYA KÜSTÜRMEMEK..
    ....Benim genelde Do-re-mi- isteyenlere verdigim cevap(yada tavsiyem) :):

Asagidaki resimde ki notalara bakarak porte üzerine yazilmis herhangi bir notanin do-re-mi ögrenebilirsin ilk baslarda biraz zorluk cekersin ama sürekli böyle yaptikca en kisa zamanda ögrenirsin. Buna ragmen takildigin yer olursa elbetteki sorabilirsin .. ayrica birde Bemol Diyezlere dikkatmen gerekiyor (o konudada forumda bilgi var ve böyle yaparak zamanla nota okuman kendiliginden gelisir .. Gün gelir ögrenirsin.

Baslangi icin nasil yapman gerekir !? örnek; Bir notayi ya yazicidan ciktisini al, kalemle üzerine yaz yada Paint, Word programi ile resmi ac, asagidaki (nota cetvelindeki) notalara bakarak DO-RE-Mi sini resim üzerine ekle ..
    Biraz ugrasman gerek ama Kusura bakmayin özel isteklere ayni ugrasiyi bizde yapmamiz gerekiyor. yinede paylasmak isteyenler buyursun paylassin.. Zira sitede DO-Re-Mi notalar bölümü bile var..
    "Yok ben yazicidan cikartamam Paint ile falan ugrasamam" diyorsan daha kolayi verdigim Porte üzerindeki notalari şablon olarak kullan ve bakarak bir baska kagida sadece do re mi lerini yaziver

AMA TEKRAR TAVSIYEMi TEKRAR EDEYiM;
    7 notanin 5 cizgi üzerindeki dagilimini ögrenmeye calisin.. bunuda ancak yapa yapa ögrenirsin.. En kisa zamanda öyle alisirsin ki, hangi cizgideki nota hangisi diye bir bakista anlarsin..

Ben bu sekilde ögrendim, baskalarina ayni tavdiyede bulunuyorum ..

Sevgilerimle

Lütfen Konulara "tsk" "tesekkürler" "sagol" gibi iki kelimelik yorumlarin yerine BUTTONU´ nu Kullanin

Gold Üyelik hakkinda bilgiler icin TIKLAYIN

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Cok saoll abiii yaa yuregine sagliiik hayatimi kurtardiiin saoll

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Onaltılık Üye Yaqasss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin-Tarsus
    Tecrübe Puanı
    6

Ben Do re mi notalarinda sunu anlam veremiyorum Belkide bu notaları bızım gıbı yenı baslamız acemilere verıyorsunuz ama Do re mi yetmıyor ki tezene vuruslari alt mi vuracaz ust mu vuracaz ritimi yok parmak numarasi yok nasıl anlıyoruz bunları bı turlu anlam veremedim

Moderator pinarakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Londra
    Tecrübe Puanı
    8

Alıntı Yaqasss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Do re mi notalarinda sunu anlam veremiyorum Belkide bu notaları bızım gıbı yenı baslamız acemilere verıyorsunuz ama Do re mi yetmıyor ki tezene vuruslari alt mi vuracaz ust mu vuracaz ritimi yok parmak numarasi yok nasıl anlıyoruz bunları bı turlu anlam veremedim
    tezene vuruslari olmaz
    sureler olmaz
    sadece eger nota okumayi bilmiyorsan portre uzerinde ozaman do re mi notalari kullanirsin boylede sureyi kendin cala cala cikarmaya calisirsin mizrap vuruslarinida ya hep alt alt alt yaparsin yada alt ust alt ust.

zaten do remi notalardaki sorunda budur, kullanisli olmaz. ozellikle acemiler icin cunku nota surelerini bilmessin vuruslari ve calsanda eser ortaya cikmaz. o yuzden bazi insanlar porte uzerinde notanin suresini ogrenir sonra yine do re mi olarak kullanir.

ama do re mi kullanmayi tavsiye etmem cunku ilerde yine porte uzerindeki notalari kullanmak gerekcek eninde sonunda. do remi sureleri tahminen calinir, caldikca kendin benzetmeye gore ayarlarsin suresini.

Benim Kabem Insandir..Sevdanın Güzelliğinde,Canın cana Hasretinde,İnançlı Yürekleriyle Yananlara Selam Olsun..

Onaltılık Üye Yaqasss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin-Tarsus
    Tecrübe Puanı
    6

Tabi ne kadar olsada do re mi daha on planda :) milletin kolayina cıkıyor ben elimden geldıkde portreden yapmaya calısıyorum :) tek tek do re mi fa sol diye sayarak buluyorum defterıme yazıyorum ustune mızrap vuruslarını cızıyor olcusunu cızıyor odamda calıyorum bence do re mi kullanlara onerım bu olsun :P