Toplam 5 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 5 arası kadar sonuc gösteriliyor

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart baðlamamým teknesi kýrýldý ne olacak

hocam ailedeki bazý sakarlar yüzünden baðlamam yere düþtü teknesi kýrýldý büyük bir kýrýk hemde ama çizgi gibi gözüküyo tedavýsý varmý basýtýrýnca içe doðru çöküyo. Kýsa Sap Baðlama ceviz aðacý eðer bir tedavisi yoksa atýcam baðlamayý ve baðlama serüvenine burda son vericem çünkü yeni baðlama alýcak para yok

Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ynt: baðlamamým teknesi kýrýldý ne olacak

tamircileri götür orada baktir yaparlar tahtaci veya saz tamir yerleri vardir

Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    10

Serhat kardesim, atmana gerek yok, iki hafta once benimkide aynen bazi sakarlar yuzunden, kirildi. Turkiyede bir ustayla gorustum, bu sene tekneyi tamir edicek. cok derinse, onu yapistiriyor, sesi duzeltmek icin, bazende parca degistirme imkani var.

inan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Nereden
    Berlin
    Tecrübe Puanı
    10

Sen Atma bana ver :-P posta ücreti benden ^^

$aka bir yana,
    Bulundugun $sehiri söyle belki birisi cevrende bulunan hesapli bir saz ustasi tavsiye eder ve götürür bir gösterirsin..

Tamire verecek paranda yoksa IDARE edecek sekilde istersen kendinde yapabilirsin.

KIRIK derken sanirim büyükce bir CATLAK oldu yani Parcalanmadan karpuz gibi catlamistir sanirim..Biraz el becerin varsa, Japon yapistirci i$ini görecektir yada bildigimiz beyaz agac tukkalida olur ama SAZDA AGAC TUTKALNINI TAVSIYE ETMEZLER.. Normalde Sicaktutkal ile tamir edilir ama onuda bilmeyen yapamaz..

Ben CATLAKLARDA Japon yapistiricisini kullaniyorum. cok sivi oldugundan catlaklari cok acmadan yapistirabilirsiniz . Kisaca ben nasil yaptigimi anlatayim :
    1-Catlak yeri birbirine denk getirerek Kolibandi ile catlak olan yerleri düz bir sekilde SIKISTIRARAK vede koli bandinin arasinda bosluk birakarak sikica yapistirdiktan sonra , önce koli bandini yapistirirken aralarinda biraktigimiz bosluklardan Japon damlatin. biraz bekleyin kurutduktan sonra koli bandlarini sirasiyla söküp altinada Japon damlatin, bu arada koli bandini kuruyan yere yapistirim diger taraflarida sirasiyla yapistirin. iyice kuruduktan sonra tekrar üzerinden gecilebilir , Dikkat edilmesi gereken : Japon yapistiricisi Cilayi deforme ediyor(bozuyor)!! temiz olmasini istiyorsaniz itina ile calisin. kenarlara akip gittigi icin cilayi bozuyor. yinede azar azar sürün. akarsa hemen silin. kuduktan sonra koli bandini tamamen cikartin ve Kolibandinin yapiskanini kolonyagibi seylerle temizleyebilirsiniz. catlak yapisipta görüntü bozulduysa yani istediginiz gibi olmassa (ki bende hep öyle oluyor) bir kutu SPRAY polyester bulun (cila, vernik) hafifce püskürtün yada herhangi bir vernigi tinerle biraz incelterek cilasi bozulan yerlere sürün.. en azindan cok cirkin gözükmez ... böylelikle 5-10 TL ye olayi cözersiniz ^^

Lütfen Konulara "tsk" "tesekkürler" "sagol" gibi iki kelimelik yorumlarin yerine BUTTONU´ nu Kullanin

Gold Üyelik hakkinda bilgiler icin TIKLAYIN

Title
    Moderator
    Tecrübe Puanı
    52

inan hocamýn yöntemi iþinizi çözecektir.Benim baðlamamýn teknesi bir uçtan bir uca çatladý.japonla yapýþtýrdým.sesi de daha güzelleþti.:)