• facebook
  • google plus
  • twitter
  • youtube
  • linkedin
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Ceger_xwin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ynt: İLK GÜNÜM Bİ YARDIM EDİN

herekse merhabalar.
    ya hocam benim bağlamam uzun sap ama 23 değilde 22 perde var nasıl oluyor anlayamadım????

inan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden
    Berlin
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Ceger_xwin Nickli Üyeden Alıntı
    herekse merhabalar.
    ya hocam benim bağlamam uzun sap ama 23 değilde 22 perde var nasıl oluyor anlayamadım????
    Perde kopmus olabilir yada ceyrek seslerden birini hic baglamamista olabilirler ..
    veya SI yada DO kesit bir baglaman var

Baglamanin tel takilan yerden ilk perdeye kadar olan yeri ölc ..
    birde ilk perdeden üst esige kadar yeri ölc

40cm lik teknede sap yaklasik 53 cm olmasi gerek .. yani yaklasik 13 cm fark olmasi gerek
    PERDE AYARLARINI BURADAN YAPABiLiRSiNiZ

SAZIN GENEL ÖLCÜLERi iCiN ASAGIDAKi RESMi iNCELEYiN

A = Eşik ile ilk perdesinin boyu
    B = Perde yada sap boyu
    C = Tekne boyu
    D = Eşik mesafesi ( Teknenin 1/5'i )
    E = Alt eşik ile üst eşik arası ( Tel boyu )

A / 0.6 = B ( Uzun sap için )
    A / 0.8 = B ( Kısa sap için )
    C / 5 = D ( Alt eşiğin konulacağı mesafe )

Lütfen Konulara "tsk" "tesekkürler" "sagol" gibi iki kelimelik yorumlarin yerine BUTTONU´ nu Kullanin

Gold Üyelik hakkinda bilgiler icin TIKLAYIN

gs_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Selam Aleyküm.

Bende bu sene bi uzan sap Saz sahip oldum. Her zaman cok merakliydim ögrenmeye. Malesef cok gec basladim yasim 23. ama ne demisler bilmemek ayip degil ögrenmemek ayip. Ilk önce dedim ki kursa gideyim. Gittimde ama hoca yasim büyük oldugu icin kabul etmedi beni. Bende dedim kendi kendime ögrenmeye calisiyim. Oda pek gelistitmedi beni. Kafaya iyice soktum. Asik oldum bu saza. Google'den bu sayfanizi buldum. Insallah yardimci olur bana. TSK'ler. Simdi caliscam caliscam caliscam ve ögrencem. Nefsime, sabirsizligima inat.

inan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden
    Berlin
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gs_star Nickli Üyeden Alıntı
    Selam Aleyküm.

Bende bu sene bi uzan sap Saz sahip oldum. Her zaman cok merakliydim ögrenmeye. Malesef cok gec basladim yasim 23. ama ne demisler bilmemek ayip degil ögrenmemek ayip. Ilk önce dedim ki kursa gideyim. Gittimde ama hoca yasim büyük oldugu icin kabul etmedi beni. Bende dedim kendi kendime ögrenmeye calisiyim. Oda pek gelistitmedi beni. Kafaya iyice soktum. Asik oldum bu saza. Google'den bu sayfanizi buldum. Insallah yardimci olur bana. TSK'ler. Simdi caliscam caliscam caliscam ve ögrencem. Nefsime, sabirsizligima inat.
    23 BÜYÜK DIYE MI ALMADI HOCA!?
    Bak sen ettigine !!!
    Yuh yani diyesim geldi
    Kibarca KI NI YO RUM ...
    ismini ver dünya aleme rezil edek ;D
    Saka bir yana...
    ben ilk KIRKIMDA bir Kursa gittim ..
    23 neden yasli oluyormus anlamis degilim

Evet Saz Asik eder insani.
    etmeseydi Veyseller Mahsuniler ve daha nicesi ""ASIK"" olurmuydu !?
    Saz günlümüzün dilidir Askimizin sözüdür ..

neyse yarim yamalak Türkcem ile sözü fazla uzatmadan..
    Aleyküm selam, Hosgeldiniz derim..

Forumu inceledikce cok faydali bilgilere ulasacaginiza eminim ..

Calismalarinda basarilar dilerim

Lütfen Konulara "tsk" "tesekkürler" "sagol" gibi iki kelimelik yorumlarin yerine BUTTONU´ nu Kullanin

Gold Üyelik hakkinda bilgiler icin TIKLAYIN

gs_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı inan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    23 BÜYÜK DIYE MI ALMADI HOCA!?
    Evet aynen öyle. 23 yasindayim diye almadi beni. Sadece 10 yasindaki genc cocuklarla calisiyor. Bende tamam dedim. Hayirlisi. Arada bir burda oturdugum camide kurslar var oraya gidip geliyorum. Yavas Yavas allah izniyle ögreneceyim Saz'i. Insallah.

Kendime biraz gelistirdim. Sadece nota'lar zor geliyor bana :(

Neyse Hayirlisi

smokeramazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    VIP Üye
    Tecrübe Puanı
    12

ben de hayatımda ilk defa saza 23 yaşında dokundum.(çalmaya başlamadım,sadece dokundum.bir arkadaş şu sazı uzatsana demişti )..erken başlamak avantajlı tabiki ama yinede öğreniliyor çalışılırsa..

gokko12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Nereden
    Gemlik / BURSA
    Tecrübe Puanı
    0

gs_star abi senin gittiğin kurs sadece küçüklere ders veriyo sanırım küçük bir kurs.normalde öle bişi olmaması lazım.ben de yazılcam kursa bidahaki ay.öyle bir sorun çıkmaz bende de umarım. ama bence 23 yaş biraz geç olsa da yine de çok rahat öğrenebilecek yaş.moralini bozma derim ben.ne kadar doğru olur bilemem ama bir örnek vereyim.40 yaşındaki teyzelerimiz amcalarımız okuma-yazma kursuna gidip daha önce hiç tanımadıkları harfleri birbirine çarpıp söküyolar bu işi.abi sen daha 23 yaşındasın ve hayatının en hareketli ve aklını en iyi kullanabileceğin zamanları yaşıyosun.bence başka bir kursa gidersen işin hallolur yazılırsın.olmadı belediye kursları var sizin orda var mı bilmem bi de oraya sorarsın bişeyler kaparsın ordan da.iyi günler.

okcucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba sazımı bugün aldım.Çok hevesliyim ama siteye biraz göz atınca acıkcası gözüm biraz korktu.Nota bilgilerine felan baktım ama pek anlaşılır değil yani anlıyamıyorum sadece resşmler var ve üstünde notalar yazıyo.Lütfen beni yönlendirin.Sadece tutmayı biliyorum.Kısa sap bir öğrenci bağlaması aldım yardımınızı bekliyorum.

smokeramazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    VIP Üye
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı okcucan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba sazımı bugün aldım.Çok hevesliyim ama siteye biraz göz atınca acıkcası gözüm biraz korktu.Nota bilgilerine felan baktım ama pek anlaşılır değil yani anlıyamıyorum sadece resşmler var ve üstünde notalar yazıyo.Lütfen beni yönlendirin.Sadece tutmayı biliyorum.Kısa sap bir öğrenci bağlaması aldım yardımınızı bekliyorum.
    merhaba...hevesli olman gayet güzel..nota bilgisi bu işin el feneri gibidir.hiç gözün korkmasın.tam tersine işin içine girdiğinde daha da kolay olduğunu farkedeceksin.mümkünse kursa git.yok kurs mümkün değilse sitede hemen her türlü bilgi var.sabırla ve de çalışarak rahatlıkla ilerleyebilirsin.yaşın çok müsait bu işi öğrenmen için.takıldığın konularda ilgili konu başlıklarında sorular sorabilirsin.mutlaka bilen arkadaşlar cevap verecektir.kolay gelsin...

okcucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Peki nerden başlıyım,bağlamamı bir hafta sonra bir köşeye bırakmak istemiyorum,kursa da gitmicem.Ben kendimde bir ilerleme görürsem daha hevesleniyorum ama uğraşıpta olmayınca cok canım sıkılıyor.Şimdi ilk olarak notaların ne anlama geldiğini mi ezberliyim yoksa notasız daha basıt ve cabuk yoldan calınabilecek bir yontem varmı.Birde bana calması en kolay olna türkü adı verirmisiniz.Yol ver dağlar kolay gibi ama onuda beceremedim azcık bi ses geliyo gibi sonra bozuluyo :)Yardımınızı bekliyorum

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler