Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa başı 21 ile 30 arası kadar sonuc gösteriliyor

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ynt: KARAR SESIM?HANGISI

forum admini inan 58 abi öncelikle özürdilerim ben bu sitede yeniyim ve haklisin bu soruyu uzatip durdum ama kafam cok karisti,bana özelden mesaj yazmissin ama ben o mesajini bulamiyorum my panel bölümunde özel mesajlarim yerine bakiyorum bos hicbirsey yok nerden bulacam senin bana yazdigin mesaji,simdi daha iyi anladim bu yazdiklarin beni daha bilgi sahibi etti aksamda sana zahmet bu transpoze konusu hakkinda bir programin varmis onu yüklersen cok ama cok sevinirim bu arada bende sivasliyim,ve en yakin zamanda gold üyesi olacam,bu sitede emegi gecen herkese saygilar saz calmayi notaya hemen hemen burdan ögrendim nerdeyse

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

o verdigin adresten girdim okudum özel mesajini,galiba benim profilde hata var neyse yardimlariniz icin herkesten allah razi olsun simdi daha iyi anladim bu karar sesi olayini

inan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Nereden
    Berlin
    Tecrübe Puanı
    10

Konu hakkinda bahsetttigim Resim...
    3 saatlik bir ugrasidan sonra resmi ben begendim
    tabiri caizse pixel pixel ugrastim :P

http://img28.imageshack.us/img28/8504/kararsesi.png

Yukardaki resim cok karmasik gelirse asagida en kolay olanini RE karar icin olanini ayirdim

Lütfen Konulara "tsk" "tesekkürler" "sagol" gibi iki kelimelik yorumlarin yerine BUTTONU´ nu Kullanin

Gold Üyelik hakkinda bilgiler icin TIKLAYIN

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

cok güzel bir calisma,biraz karisik görünüyor ama inceleyip icinden cikmaya calisacagim o degerli zamaninizi ayirdiginiz icin tekrar tesekkür ederim

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart la karar sol karar vs. ne anlama gelir?? yardým lütfen

deðerli arkadaþlar ben uzun sap kullanýyorum ve solak çalýyorum. þimdi benim sazýn en alt 3 telini kendim kulaða göre akordunu ediyorum daha sonra da 7. tellere basýp üst telleri de akort ediyorum fakat mesela sol karar akort nasýl oluyor ya da la karar do karar re karar gibi akortlar nasýl oluyor.ben programsýz bu akortlarý nasýl yaparým.bunu burda yazabilecek olan arkadaþým var mý acaba þimdiden çok teþekkürler.ayrýca site içib binlerce kez saðolunuz. emeði geçenler

inan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Nereden
    Berlin
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Ynt: la karar sol karar vs. ne anlama gelir?? yardým lütfen

FARKLI KARAR SESiRi ILE AKORT ETME SECENEKLERI ASAGIDAKI ADRESTE ACIKLANMISTIR
    http://www.sazkursu.com/forum/uzun-s...ciklamali.html

Kisaca KARAR Sesine göre akort, herhangi bir sesin baz alinmasi ve sazi ona göre akort etmektir. Karar sesi degisse de Akort yapilirken izlenecek yol aynidir, yani uzun sapta bir üstteki teli 7. perdeye akort etmek

KULAKTAN (Akort cihazsiz veya programsiz) herhangi bir KARAR sesine akort edebilmek KABILIYET gerektirir .. herhangi bir ses cikardiginda örnegin "AAAA" dediginde "Bu falanca SES" (nota) diyebiliyorsan o sese akort edebilirsin .
    Anladigim kadari ile nasil akort edildigi biliyorsun, onu tarif etmeye gerek yok.

Eger hernangi bir sesin "Ne" oldugunu bilmiyorsan bilmeyerek rastgele bir sese akort yapmis olursun. ilerde kendiliginden olabilecek veya Kulak gelistirerek kendini gelistirebilecegin bir olgudur..

bunu ögrenmenin sanirim ilk asamasi "sürekli akort cihazi ile sazini akort edip o sekilde kulagini alistirmaktir .. veya þan dersi alman gerekir
    Konu inan58 tarafından (02.Nisan.2011 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: Not: Bu konu icinde KARAR SESi ile ilgile Konulari birlestirdim

Lütfen Konulara "tsk" "tesekkürler" "sagol" gibi iki kelimelik yorumlarin yerine BUTTONU´ nu Kullanin

Gold Üyelik hakkinda bilgiler icin TIKLAYIN

suskun1988 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    0

bilgiler için tþk inþ iþin içinden çýkabilirim

fthdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    7

karar sesi cok karýsýk býr konudur býr o kadarda basýt aslýndan ... kýsa sap baglamada ust tellere bos býsekýlde hýcbýr perdeye basmadan cýkan sestýr... bu ses býze parcayý hangý tondan okuyacagýmýzý soyler . turkulerde transpoze dýe býrsey mumkun degýl ... baglama si akordun da ise parçalar baþka karardan normalde çalýnmaz ama bazý bar sanatcýlarý bunu yarým ses hepsinden kaydýrarak karar sesini do yapabilior ... baglamanýn orjýnalýnde tek karar ses vardýr. ama ýstenýldýgý taktýrde ayný akordda butun karar seslerýnden calýnabýlýr . ama perde ayarlarý tutmaycgýndan cok temýz ve net ses alýnmaz

Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    6

baðlama düzeninden al tel re orta tel sol üst tel la deðilmiydi ? , ben mi yanlýþ biliyorum ?

BozLak84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Moderator
    Tecrübe Puanı
    9

doðru biliyorsun.
    AYDOST!!
    BÝNBÝR HAYALINAN GELDÝM ANAMDAN,DOÐDUM ANAMDAN..
    ÞU FANÝ DÜNYAYA GELDÝM GÝDÝYOM!..
    MURADIM ALAMADIM DÜNYADAN,
    DERDÝN ÇESMESÝNDEN DOLDUM GÝDÝYOM!..
    NEÞET ERTAÞ..

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu