Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karar sesi nedemek

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ynt: KARAR SESIM?HANGISI

forum admini inan 58 abi öncelikle özürdilerim ben bu sitede yeniyim ve haklisin bu soruyu uzatip durdum ama kafam cok karisti,bana özelden mesaj yazmissin ama ben o mesajini bulamiyorum my panel bölümunde özel mesajlarim yerine bakiyorum bos hicbirsey yok nerden bulacam senin bana yazdigin mesaji,simdi daha iyi anladim bu yazdiklarin beni daha bilgi sahibi etti aksamda sana zahmet bu transpoze konusu hakkinda bir programin varmis onu yüklersen cok ama cok sevinirim bu arada bende sivasliyim,ve en yakin zamanda gold üyesi olacam,bu sitede emegi gecen herkese saygilar saz calmayi notaya hemen hemen burdan ögrendim nerdeyse

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

o verdigin adresten girdim okudum özel mesajini,galiba benim profilde hata var neyse yardimlariniz icin herkesten allah razi olsun simdi daha iyi anladim bu karar sesi olayini

inan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin
    Tecrübe Puanı
    10

Konu hakkinda bahsetttigim Resim...
    3 saatlik bir ugrasidan sonra resmi ben begendim
    tabiri caizse pixel pixel ugrastim :P

http://img28.imageshack.us/img28/8504/kararsesi.png

Yukardaki resim cok karmasik gelirse asagida en kolay olanini RE karar icin olanini ayirdim

Lütfen Konulara "tsk" "tesekkürler" "sagol" gibi iki kelimelik yorumlarin yerine BUTTONU´ nu Kullanin

Gold Üyelik hakkinda bilgiler icin TIKLAYIN

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

cok güzel bir calisma,biraz karisik görünüyor ama inceleyip icinden cikmaya calisacagim o degerli zamaninizi ayirdiginiz icin tekrar tesekkür ederim

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart la karar sol karar vs. ne anlama gelir?? yardım lütfen

değerli arkadaşlar ben uzun sap kullanıyorum ve solak çalıyorum. şimdi benim sazın en alt 3 telini kendim kulağa göre akordunu ediyorum daha sonra da 7. tellere basıp üst telleri de akort ediyorum fakat mesela sol karar akort nasıl oluyor ya da la karar do karar re karar gibi akortlar nasıl oluyor.ben programsız bu akortları nasıl yaparım.bunu burda yazabilecek olan arkadaşım var mı acaba şimdiden çok teşekkürler.ayrıca site içib binlerce kez sağolunuz. emeği geçenler

inan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Ynt: la karar sol karar vs. ne anlama gelir?? yardım lütfen

FARKLI KARAR SESiRi ILE AKORT ETME SECENEKLERI ASAGIDAKI ADRESTE ACIKLANMISTIR
    http://www.sazkursu.com/forum/uzun-s...ciklamali.html

Kisaca KARAR Sesine göre akort, herhangi bir sesin baz alinmasi ve sazi ona göre akort etmektir. Karar sesi degisse de Akort yapilirken izlenecek yol aynidir, yani uzun sapta bir üstteki teli 7. perdeye akort etmek

KULAKTAN (Akort cihazsiz veya programsiz) herhangi bir KARAR sesine akort edebilmek KABILIYET gerektirir .. herhangi bir ses cikardiginda örnegin "AAAA" dediginde "Bu falanca SES" (nota) diyebiliyorsan o sese akort edebilirsin .
    Anladigim kadari ile nasil akort edildigi biliyorsun, onu tarif etmeye gerek yok.

Eger hernangi bir sesin "Ne" oldugunu bilmiyorsan bilmeyerek rastgele bir sese akort yapmis olursun. ilerde kendiliginden olabilecek veya Kulak gelistirerek kendini gelistirebilecegin bir olgudur..

bunu ögrenmenin sanirim ilk asamasi "sürekli akort cihazi ile sazini akort edip o sekilde kulagini alistirmaktir .. veya şan dersi alman gerekir
    Konu inan58 tarafından (02.Nisan.2011 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: Not: Bu konu icinde KARAR SESi ile ilgile Konulari birlestirdim

Lütfen Konulara "tsk" "tesekkürler" "sagol" gibi iki kelimelik yorumlarin yerine BUTTONU´ nu Kullanin

Gold Üyelik hakkinda bilgiler icin TIKLAYIN

Sekizlik Üye suskun1988 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

bilgiler için tşk inş işin içinden çıkabilirim

Onaltılık Üye fthdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    7

karar sesi cok karısık bır konudur bır o kadarda basıt aslından ... kısa sap baglamada ust tellere bos bısekılde hıcbır perdeye basmadan cıkan sestır... bu ses bıze parcayı hangı tondan okuyacagımızı soyler . turkulerde transpoze dıe bırsey mumkun degıl ... baglama si akordun da ise parçalar başka karardan normalde çalınmaz ama bazı bar sanatcıları bunu yarım ses hepsinden kaydırarak karar sesini do yapabilior ... baglamanın orjınalınde tek karar ses vardır. ama ıstenıldıgı taktırde aynı akordda butun karar seslerınden calınabılır . ama perde ayarları tutmaycgından cok temız ve net ses alınmaz

Onaltılık Üye
    Tecrübe Puanı
    6

bağlama düzeninden al tel re orta tel sol üst tel la değilmiydi ? , ben mi yanlış biliyorum ?

Moderator BozLak84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    9

doğru biliyorsun.
    AYDOST!!
    BİNBİR HAYALINAN GELDİM ANAMDAN,DOĞDUM ANAMDAN..
    ŞU FANİ DÜNYAYA GELDİM GİDİYOM!..
    MURADIM ALAMADIM DÜNYADAN,
    DERDİN ÇESMESİNDEN DOLDUM GİDİYOM!..
    NEŞET ERTAŞ..

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu