Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa başı 11 ile 20 arası kadar sonuc gösteriliyor

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Dostlar merhaba,aslinda bu konuda benim de sorunum var.Ben de yaklasik10 yildir baglamayla amator ve kendi basima ilgileniyorum.Ben de cogu arkadas gibi notasiz dinleyerek ve izleyerek ogrenmeye calistim.
    Ben ozellikle sunu ogrenmek istiyorum.mesela;mi fa re do yu calarken do yu ust telde assagidan vurarak mi almaliyiz.Ben bu atisa cok agirlik veriyorum.cok zor oluyor ama olmasi gerekiyormus gibi geliyor bana,ne dersiniz inan kardesim?Devam etmelimiyim?

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Teskkur ederim cevap verdiginiz icin.Bahsettiginiz kaliplari biliyorum.Ama iste bazen kaliplar oyle olmasina ragmen bildiginiz gibi ki,bu gun yine siteden bazi kitaplari incelerken de tespit ettigim gibi,bazi turkulerde kaliplardaki mizrap vurusu disinda da vuruslar olabiliyor,bunun yaninda bazi hoca statusunde olan kisilerden bile duydugum;ust tele geciste hep ustten al seklindeki aciklama(kafama hic yatmamisti bu aciklama ve sasirmistim acikcasi!)ve de bazi seri atislarda yani tarama seklindeki atislarda ornegin;re mi fa sol fa mi re do atisinda (umarim dogru yazmisimdir,bu benim kafadan yaptidim egzersiz)do yu ustten almak gerekiyor kanimca.Butun bunlar ic ice girince kafam karisiyor dogrusu..neyi nasil calisacagimi pek bilemiyorum.bu da insani yoruyor haliyle.dogru olani calismak ve calmak istiyorum..
    buna benzer mizrap ve klavyedeki yerlerin belirtildigi egzersizler mevcutmudur sizde acaba,,paylasirsaniz sevinirim.Ve cok ihtiyacim olan sey;EZGI AKSAMI notalarinin klavyedeki yerlerinin de belirtildigi sekli..varsa lutfen..
    cok uzun oldu ozru dilerim,,tesekkurler,,saygilar...

durduyay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    6

Bu siteyi yapandan destekleyenlerden yardýmcý olan cevasiz býrakmayandan Allah razý olsun

Cembiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    9

ritmin icinde kalirsan,fark etmez geresi zevk meselesi

Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    7

önemi çok yüksek derece ilerlediði zaman mýzrap vuruþlarý oturmadý çoðu hareketli 5/8 lik 2/4 lük parçalar çalýnamýyor kaldýki hep aþaðý yada hep yukarý vurulduðu zaman timing ayarlanamýyor ve bu da süsleme yapmaya engel bir durum

DrDMhmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Nereden
    kayseri
    Tecrübe Puanı
    6

BEn ritme uyuyorum ama genelde alttan ve üstten vuruþlar oluyor solfej çalýþmasýnda porte olmadýðý için haliyle 1\4 1\8 farkedemiyor ritmi tutturuyorum nasýl yapmalý tek soluk deliði baðlama

aydogdubilisim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Nereden
    Antalya
    Tecrübe Puanı
    6

mýzrap atýþlarýmýzý düzeltmem için koluma aðýrlýk takýp öyle çalýþmam gerektiðini söyledi bi tanýdýðým. sizce mýzrap atýþlarýný hýzlandýrmak için etkili bi çözüm müdür?

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Bir zamandan sonra alýþýyor zaten insan kulagýna kötü geliyor yanlýþ vurursan

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title

Erdal Ibili

Nereden
    Viyana
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı aydogdubilisim Nickli Üyeden Alıntı
    mýzrap atýþlarýmýzý düzeltmem için koluma aðýrlýk takýp öyle çalýþmam gerektiðini söyledi bi tanýdýðým. sizce mýzrap atýþlarýný hýzlandýrmak için etkili bi çözüm müdür?
    Verdigimiz tartimlara calisirsaniz An Kara Iz Mir gibi en güzel ve sorunsuz cözüm budur
    Dikkat

Resmi Hesaplarýmýz Lütfen Abone ve takip edin
    Facebook Fan Sayfamýz
    Instagram
    Twitter
    Youtube

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart mýzrap

mýzrap vuruþlarýnda her hangi perdeye ve tele dokunmadan sadece tele ilk iki gün gözünüzle görerek sürekli calýn.. bu günde 5. 6.7 . belki on saat sadece tele vurmanýzýn zaman ayarýný icinizde hisedin iki gün sonunda bu iþlemi perdeleri kullanarak yapýn iki günde perdeli olarak sürekli tel dokununca mýzrabý parmaklarýnýzla deil icinizden gelen sesle vuracaksýnýz sadece 4 gün uðraþýn beþinci gün hep mýzrabý parmak deil icinizdeki his vuracak ve sizin vuruþ hýzýnýzý kendi temponuz ayarlayacak sadece icinizdeki rýtmi yakalayýn parmaklarýnýz zaten kendi vuracak mýzrabý 4 gün uðraþýn ikigün boþ tele sürekli vurun alt üst üst alt yavaþtan seriye diger iki gün perdeli deneyin ve hisedin .. ben öyle yapdým banada bir ustat söyledi .. bende baþtan inanmadým sonra üstat dediki icindeki his vursun tele sen kendini geri cek sonra ritmi kendin hislerinle kuvvetlendireceksin.. deneyin dört gün sonunda hisler ortaya cýkýyor .. saygýlar..

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu