• facebook
  • google plus
  • twitter
  • youtube
  • linkedin
Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 98 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erdal Ibili

Nereden
    Viyana
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Re: Arif Sağ Erdal Erzincan Bağlama Metodu cilt 1-2 CIKTI

Kasirga burdan satin ala bilirsiniz
    http://www.tulumba.com/storeItem.asp?ic=zBK347647HC901
    Dikkat

Resmi Hesaplarımız Lütfen Abone ve takip edin
    Facebook Fan Sayfamız
    Instagram
    Twitter
    Youtube

findik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Tecrübe Puanı
    48

paylasim icin cok tesekkür ederim hocam.

UgurAci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    48

Almadim cunku gecen hafta Cengiz Kurt un Baglama metodunu aldim keske biraz bekleseydim . Arkadaslar Bu sitede 75 ytl ye var.
    http://www.kitaptaucuzluk.com/store/...&ttype=Reviews

selpe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    8

Standart Ynt: Arif Sağ Erdal Erzincan Bağlama Metodu cilt 1-2 CIKTI

kitaba henùz ula$amadIm aLIp inceleyen arkada$lar oldu mu ? internet ten takip edebildigim kadarIyla kitaba yogun ilgi var :)

venceremos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Tecrübe Puanı
    48

öncelikle bir öğrenci olarak söylemem gerekir ki fiyatı herkesin alabileceği bir miktar değil fakat yazarları erdal erzincan ve arif sağ olunca,bu parayı verdiğime fazlasıyla değecektir ve böyle çalışmaların geliştirilerek devamının gelebilmesi için alınması gerektiği(önsözdeki mesajlarından anladığım kadarıyla böyle çalışmalara devam edecekler)fikirleriyle kitabı aldım...
    arif hoca bu kitap için 10 yıldır uğraşıyormuş,bunu öğrenince fiyatın azlığı bile geliyor insanın aklına,bir önceki mesajımda kitabın konservatuarlarda ders kitabı olacağını yazmıştım fakat söyle olacakmış ki,arif hoca ilk önce öğretim görevlilerine ders verip sonra öğrencilere aktarılacakmış.

ben biraz göz gezdirdim,aslında arif sağ ve erdal erzincanın yazdığı kitabı yorumlamak haddim olmasada bilgi vermek amaçlı gözlemimi paylaşayım selpe kardeşim;o kadar dolu bir kitap ki hangi birini anlatayım,ilk olarak şunu söyleyeyim;bağlamaya sıfırdan başlayanlar için uygun bir kitap değil çünkü iyi bir nota bilginizin olması gerekiyor,kitaptan birşeyler kapabilmek için ve repertuardada hiç başlangıç türküleri gibi kolay icra edilen türküler yok,aslında direk profosyonellere hitap ediyorda diyebilirim çünkü yukarıda bahsettiğim gibi arif hoca öğretim görevlilerine bu kitap üzerine eğitim verecek önce :) ben biraz repertuarı kısıtlı buldum,çeke çekenin notasyonunu bekliyordum ama onun kadar güzel eserlerin notasyonlarıda yok değil ve ben birkaçını icra etmeye çalıştım,bu notasyonlar eksiksiz,anlaşılabilir müthiş yazılmış özellikle şelpe repertuarlarındaki notasyonlar beklentilerinizi karşılayabilir çünkü dinlemeye doyamadığımız eserler var,kolaydan çok üst düzeye doğru geniş çaplı alıştırma ve egzersizler var,kitabın en zor tarafıda bu olsa gerek,çünkü bu egzersizler klavye üzerinde 14 farklı pozisyonda hareket etmeyi amaçlıyor.Kitabın 2.cildinden hiçbirşey anlamadım doğrusu bu konuda başka inceleyen ustaların bilgilerini paylaşmasını bekliyorum.
    Genel itibariyle çok kaliteli,hergün yenibirşeyler öğrenebileceğiniz bir kitap arkadaşlar,basım olarak felanda kağıtları çok kaliteli,hatta satıcı maaliyetine satıyoruz diyordu fakat en nihayetin bir kitap ve üst düzey bir kitap,kitap üzerine epey emek vermek ve önceden bağlama konusunda epey bir bilgi bilmek gerekir,çünkü bazı kavramları ben anlamadım,yazıyla anlaşılacak şeyler değil,şelpede sıyırtma pençe,tarama pence tezeneli çalımda,çırpma,sıyırtma gibi kavramları ben bilmediğim için pek verim alamadım :)

Oyma dut gibi bağlamalar nasıl zaman geçtikçe sesi güzelleşiyorsa,bu kitabın değerini ve güzelliğinide zaman geçtikçe anlayacaksınız,bağlamaya gönül vermiş bilen,bilmeyen herkese kesinlikle tavsiyemdir,mutlaka elinizde bulunmalı...

Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    8

kitap $u sitede 75 ytl ye satILIyor ..

http://www.idefix.com/kitap/baglama-...DU5M7MIUUDPSNN

sevgili venceremos mesajInIz için te$ekkùrler .. kitap henùz elime geçmedi malum yurt dI$Inda bu tùr kitaplara ula$mak pek kolay degil ama bir kitap evine IsmarlattIm kitabI :)

venceremos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Tecrübe Puanı
    48

ben teşekkür ederim,sizlerinde değerlendirmelerini ve kitapta keşfettiğiniz püf noktaları paylaşmanızı bekliyorum :)

muhsin55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

kitap diğer metodlara göre biraz daha üst düzey sayılabilir.denildiği gibi kesinlikle nota bilgisi gerektiriyor.yani biraz prof olmak gerekiyor.yani hiç kursa gitmemiş biri için zor bir kitap.ama kurs almış birazda ilerlemiş birisi ilerisi için kaynak olarak almalıdır diye düşünüyorum.erdal hocanın yaklaşık 5 yıl önce bir kitap üzerinde çalıştığını biliyordum.arif sağ ile beraber yazıyoruz demişti.herhalde dedikleri kitap bu olsa gerek.özellikle şelpe konusunda güzel repertuarlar var.ama diğer repertuarlar erdal hocanın kursuna gitmiş biri için gerek olmayabilir.yinede kaynak olarak elinizin altında bulunmalı diye düşünüyorum.fiyata gelince valla pahalı geldi.artık tercih meselesi.

Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    8

Alıntı findik Nickli Üyeden Alıntı
    merhabalar. ben bu kitaplari almanya da bulabilirmiyim? nerde satin alinabilir? Simdiden tesekkürler.
    Almanya Temin Adresi:

REGENBOGEN BUCHHANDLUNG
    Adalbertstr. 97
    10999 Berlin

Tel.+49-30-61 65 38 45
    Faks +49-30-61 65 38 44
    regenbuch@yahoo.de

saygin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Bende yeni üye oldum arkadaşlar .Bu kitaplaradan yollayan,satan olursa bende alırım.Çorumda oturuyorum.

Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu