Sayfa 13 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 3111213
Toplam 130 adet sonuctan sayfa başı 121 ile 130 arası kadar sonuc gösteriliyor

Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    4

Merhaba hayirli gunler ortak konu oldugu icin konu acmadim sorumu burdan aormak istedim.yeni yaptirdigim baglama aldigimda si karardaydi.sonra ben do karara cektim.3 4 gun kullandiktan sonra la karara cektim.la karara cekmeden once sikinti yoktu.sikintisi þudur ustalar.ust tel klavyeye carpiyor.ama cok degil bide orta telden alt telden ve ust telden re notasina bastigimda ayni sesi alamiyorum.tekne (boyu 39 cm.ardic ladin kapak gul burgu).ust teldeki do ile orta teldeki doyu kullanincada ayni aorun oluyo.net ses alamiyorum acaba sikinti ne olabilir sizce ustalar.sarkilarda alt teli calarken sikinti yok ama usttelden do falan kullandim mo saz calmaktan soguyorum bi yardimci olun lutfn saygilar
    Konu AyazBEy68 tarafından (05.Mart.2015 Saat 01:34 ) değiştirilmiştir.

Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    6

Beyler sazima ps201 taktirdim taktirmadan hic bi problem yoktu ama taktirdiktan 2 3 gun sonrra do perdesinde sanki hoparlore baglamissinda temassizlik var gibi cizirti yapiyo ne yapmaliyim sadece do la bi de la diyez bi de donun altindaki perdede yapiyo ne ypamlim

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

merhabalar, ortak konu için buraya yazdým.
    ankara da sazým tekne arkadan açýlmasý ve sap için tamire verdim. aldým. yeni sap takýldý vs. aradan geçince en alt 3 perde de sez cýrlamaya baþladý yapan tanýdýk vatandaþa götürdüm tanýdýk kazýðý yedim, kendi yaptýðý üretime arýza nedeni ile verip iki hafta bekledikten sonra gel al yaptým dedi. ücret ne dedim 30 tl dedi. güvenerek verdiðim saza kendi hatasý sonucu oluþan herhangi bir durum için hiç bir iþlem yapmadan tel deðiþtirdim ayarlarý yaptým deyip ücret istemesi beni çok bozdu.
    sonrasý sazý aldýðým gibi çýktým.
    sazýn en alt 3 perdesinde alt tellerde zayýf orta telde yüksek üst tellerde yüksek þekilde cýrlama ve ayar tutmama var perdelerin aralarý ile oynasam da sonuç deðiþmedi. geriye üst eþik-alt eþik-sap- vs. ya da perde gevþek baðlama gibi benim pek anlamadýðým bir durum kalýyor, ki bunlardan hangisi ya da sorun nerede olabilir,
    ankara da iyi dürüst bir usta lazým olacak gibi
    teþekkürler

sultanim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Þu akortu bi yapamadým gitti ýký gündür sesi bozuk diye elime alamýyorum yeni öðreniyorum baðlama çalmayý akort programýndan hiç biþey anlamadým ýbre ole sabit bekliyo

By38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Nereden
    çayýrözü develi
    Tecrübe Puanı
    0

Ayný sorun bendede var hangi akorda cekersem cekim alt tel çýzýrtý yapýyor

siverekli2163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Moderator
    Nereden
    Siverek
    Tecrübe Puanı
    5

Arkadaþlar benim de yeni sazýmda alt tel ilk 3 perde cýzýrtý yapýyordu. Geçen gün tellerini temizledim cýzýrtý geçti. Yani cýzýrtý tellere yapýþan kir -pastan da kaynaklanabilir

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sultanim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Þu akortu bi yapamadým gitti ýký gündür sesi bozuk diye elime alamýyorum yeni öðreniyorum baðlama çalmayý akort programýndan hiç biþey anlamadým ýbre ole sabit bekliyo
    ÜSTAD,
    gstrings akord programý var android telefon için onu indirin, sonra çalýþtýrýn, karþýnýza en yukarýda e-f-g--a-d-e vb. yazýlar var ortada da ibre hareketsiz durur. en altta saðda tune auto var ona týkladýðýnda saz ayar iþi baþlar
    uzun sap kýsa sap bu forumdan hangi ayarlarý yapacaksan onlarý bul
    telefona yakýn þekilde saz en alt teline diðerlerine dokunmadan yukarýdan aþaðý yavaþ yavaþ tezene dokundur. örnek si ayar do ayar la ayar gibi karþýlýklarýna gelen a-e-c vb. yazýlar vardýr sen de örnek:a sesine gelene kadar hem burgu hem an alt tele ayarlama yapýyorsun, a harfi tutuncu renk olduðunda ibre tam derecesini bulduðunda iþlemin birinci tel için tamamdýr, sonra diðer telleri ayný þekilde yapýyorsun.
    TUNE AUTO tuþuna basmazsan ibre de sabit durur iþlem de yapmaz

kýsa sap- uzun sap tuner ayarlarý arattýr
    gerisi bu þekilde basit

BeG1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

.........
    Konu BeG1 tarafından (11.Mart.2016 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Üstadlar merhaba,

Benim 41 tekne kýsa sap bir baðlamam var. Aðacýný bilmiyorum ilk sahibi deðilim. Baðlamanýn alt tel fa perdesinde cýzýrtý vardý, metalik bir ses böyle sert vurduðunda acayip kötü bir ses çýkýyordu. Tel deðiþtirmeme raðmen o sorunu gideremeyince bende sorunun tellerden deðil perdelerden kaynaklandýðý sonucuna vardým geçenlerde baðlamanýn tüm perdelerini kesip hepsini tekrar baðladým yeni tel taktým. Ýlk baþtaki cýzýrtý gitti ama alt tel için geçerli olacak þekilde MÝb perdesine LAb perdesine cýzýrtý geldi. Birde alt telin sesi tizleþti. Bu iki perdeye cýzýrtý gelmesinin sebebi büyük ihtimalle o iki notadan sonra gelen perdeleri biraz gevþek baðlamýþ olmam, telleri deðiþtirirken onlarý tekrar baðlayabilirim sýkýntý yok ama bu tizleþme neden oldu onu çözemedim bir türlü. Nota programýndan baktýðýmda karar seste sýkýntý yok LA kararý ibrede sapma olmadan alýyorum ama tizleþme var.

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaþlar istediðiniz solfejler var mi?
    Benim youtube kanalim var ismi TT_YOUTUBER

Sayfa 13 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 3111213