• facebook
  • google plus
  • twitter
  • youtube
  • linkedin
Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Eylem84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Benimde sol elim pek esnek değil çalarken bayağı ağrıyor ama pes etmiyorum. Özellikle geçişlerde zorlanıyorum. Ne yapmalı bilemedim zamanla düzelir herhalde...
    Konu Eylem84 tarafından (12.Mart.2013 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

erdemtekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    4

Arkadaşlar ne kadar yanlış bilgiler veriliyor . Yok metal alet aldım yok parmağıma lastik doladım. Sonuçta parmaklarınızda kas yapısı ve sinirler mevcuttur. Bunlara zarar verebileceğiniz hiç aklınızdan geçmedi mi?. özellikle 3. ve 4. parmağımız yani yüzük ve serçe parmağımızın sinirleri aynıdır. Bunları birbirinden ayrı hareket ettiremezsiniz. Sol Elinizi ileri karşıya doğru açın yüzük parmağınızı oynattığınızda diğerininde oynadığını göreceksiniz bunu engellemek için bağlamada ki parmak egzersizlerini çok ama çok çalışmanız lazım.İlla elinize birşeyler bağlamak gerekmez. Benim gibi günde 7-8 saat çalışırsanız parmaklarınızın zaten kendinden bağımsız hareket ettiğini göreceksiniz. Yani bol bol parmaklarınızı aça aça sırtınıza ağrı girene kadar çalışacaksınız.Başka yolu yok. Diğerleri Kaçamak işlerdir..Saygı ve sevgilerimle..

bond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    6

küçük demir parçalarını parmaklarına bantlayıp bağlama üzerinde çalışan arkadaşlar var.
    bilglerinize
    ayrıca kalavyeyi kullanan elin doğru pozisyonda olması bu işin en önemli kısmıdır.

baggio2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    8

şimdi bir grup lastik iyi diyor bir grup zararlı diyor napcaz biz:)

SpawN1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Tecrübe Puanı
    6

sevgili arkdaşlarım yapmayın bakın eliniz ısınmadan başladınızmı bile liflerde tırtılma tehlikesi oluyor
    Yapamadağınız geçişlere uğraşın yapana kadar ben öyle yapıyorum öteki türlüsü elinize kas dokusna zarar verebilir sonra bir daha dokunamazsınız alimallah

erdemli19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Nereden
    çorum/sungurlu/Burdur
    Tecrübe Puanı
    0

bence en iyi egzersiz bütün notaların geçtiği basit bir parçayı nota sürelerine uymadan çok hızlı bir şekilde serileştirerek 10-15 dakika çalmak, eğer böyle yaparsanız hem klavye üzerinde ellerin hareket etmesi kolaylaşıyor hemde parmaklar serileşiyor sürekli hızlı bi şekilde çalıştığı için

bulent325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart YARDIM

Alıntı slh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, ben yaklaşık 2 ay once bağlama çalmaya başladım. ama ilk haftalarda doğru ses cıkarabilmek için ve de melodiler çok hoşuma gittiği için tekrar tekrar çalarak parmaklarımı fazla zorladım sanırım, işaret parmagım çok agrıdı. durup dururken de ağrıyor ve parmagımı katlamakta zorlanır oldum. 2 haftadır bağlamaya dokunmuyorum dinlendirmek amacıyla. şimdi en azından durup dururken ağrımıyor ama arada bir kez de çalsam agrı başlıyor. doktor, zorlamaktan olmuş şimdilik hiç çalma diyemem çok ciddi birşey yok, biraz dinlendir dedi. ama daha uzun süre devam ederse bırakman gerekebilir dedi.
    bunu hem yeni başlayanlar o ilk hevesle parmaklarına çok fazla yüklenmesinler diye paylaşıyorum, hem de benzer bir durum yaşayan varsa belki ne yapmam gerektiği hakkında bana fikir verebilir diye...
    selamlar
    Merhaba arkadaşım.senin işaret parmağı sorunu ne oldu,halloldumu?aynı sorun bende de varda onun için soruyorum,hani hallettiysen nasıl hallettin?daha başındayken bağlamayı bırakmak istemiyorum.

aydinDr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Tecrübe Puanı
    3

Sorunun çözümü nedir acaba

ssalvatore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    0

ben böyle bişeyi denedim 1-2 hafta parmaklarımı lastikle falan sarıp çalıştım bağlama üzerinde ama nedendir bilmem ilerleme değil gerileme gibi bişey oldu şuan onu düzeltmeye çalışıyorum yani parmakların esnek olması gerekirken kas olunca daha zor oluyo sanırım

aydinDr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Tecrübe Puanı
    3

Alıntı bulent325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşım.senin işaret parmağı sorunu ne oldu,halloldumu?aynı sorun bende de varda onun için soruyorum,hani hallettiysen nasıl hallettin?daha başındayken bağlamayı bırakmak istemiyorum.
    Bu durumu kasdetmistim

Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu