Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 28 adet sonuctan sayfa başı 21 ile 28 arası kadar sonuc gösteriliyor
    ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Altmýþdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

merhaba andelip kardeþim , murat arkadaþým gayet iyi özetlemiþ konuyu... bende konuyu daha anlaþýlýr hale getirmek için þöyle özetlemeyi uygun gördüm senin geçtiðin bu evreleri yaklaþýk 2 sene önce bende çok irdeledim...þöyle düþünelim nota deðerlerinibir den 64 kadar düþünelim birlik nota ve 64 lük nota 16lýk notayý mýzravuruþlarýnda üst deðer kabul edelim neden mi mýzrap vuruþu olarak yapabileceðimiz üst sýnýr budur.öðrendiðimiz kalýplar içerisinde neydi bunlar ankara izmir karaman inebolu hepsi pril van cebeci gibi isimlerde öðrendik peki bunlarýn en sadesi ne idi van üst deðer ise inebolu van dörtlük nota inebolu 16 lýk notalardan oluþuyor ...DÝKKAT nota deðerleri yükseldikçe vuruþlarýmýz hýzlanýyor vuruþ sayýsý artýyor nota deðerlerimiz düþtükçe vuruþlarýmýz yavaþlýyor ve vuruþ sayýsý azalýyor
    diðer vuruþlar 32 lik ve 64 lüklerin icrasý portede nota çizgisi üzerinde 4 lük veya s lik bir nota veya bir birine baðlaý bir kaç notanýn ilk notanýnüzerinde baðlý olan ikinci bir notayla inebolu mýzrabýnýn ileri sevyede hýzlandýrýlmýþ hali ve ikinci bir parmaðýmýzla çýrpmayla 2 ye katlanmýþ halidir bir tane büyük bir pasta düþünelim bu pastayý 64 parçaya bölelim bir pastayýmý daha kýsa sürede yersin yoksa 64 te birini mi iþte mýzrap vuruþlarýda böyledir..

kanaryam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Nereden
    izmir
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu konu hakkýnda çok uðraþtým halende uðraþmaktayým birtürlü anlayamýyorum neden bilemiyorum okuyorum araþtýrýyorum ama hala anladýklarým yetersiz geliyor bana. tamamen kavrayamadým anlatýmlarýnýz için teþekkürler.

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

En iyisi en yakýn zamanda hemen kaliteli tempolu bir metronom almak.

Title
    Dörtlük Üye
    Nereden
    kayseri
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaþlar ben akor basarak çalýyorum baðlamayý þu aralar fakat mýzrapda 2/4 lük 5/3 lük 5/8 lik veya 4/4 lük notalarýn ritimini tutamýyorum yani gitardaki gibi 2 asagý bi yukarý 1 asaðý 2 yukarý gibi nasýl ritim tutabilirim yardýmcý olacak ustalarým vardýr mutlaka þimdiden saðolun ... teþekkürler :):)

Title
    Cezalý Üye
    Nereden
    Ýstanbul
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı dkmnc1499 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaþlar ben akor basarak çalýyorum baðlamayý þu aralar fakat mýzrapda 2/4 lük 5/3 lük 5/8 lik veya 4/4 lük notalarýn ritimini tutamýyorum yani gitardaki gibi 2 asagý bi yukarý 1 asaðý 2 yukarý gibi nasýl ritim tutabilirim yardýmcý olacak ustalarým vardýr mutlaka þimdiden saðolun ... teþekkürler :):)
    5/3 nedir kardeþ

supros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaþlar acil yardýmýnýza ihtiyacým var mesela bir nota kaðýdýnda en üstte sol anahtarýnýn yanýnda 5/8 lik nota kalýbý yer alýyor buradaki 5 ne anlama geliyor 8 ne anlama geliyor ?

sprite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    ÝSTANBUL
    Tecrübe Puanı
    8

1 ölçü içindeki nota deðeri toplamýnýn 5 adet 8 lik nota ya eþit olmasý demektir. 5 tane sekizlik notada olur, 4 tane 16 lýk 1 tane 8 lik te olur. es sürelerine hesabýn içindedir.

Cembiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    9

Bilgiler super... Benim kafam karisti hesap yaparken yardimci olursaniz memnun olurum

Bir mp3, wav vs eserin hizini nasil hesapliyabilirim?? Keyboardla Selim etmek istiyorumda

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123