• facebook
  • google plus
  • twitter
  • youtube
  • linkedin
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altmışdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

merhaba andelip kardeşim , murat arkadaşım gayet iyi özetlemiş konuyu... bende konuyu daha anlaşılır hale getirmek için şöyle özetlemeyi uygun gördüm senin geçtiğin bu evreleri yaklaşık 2 sene önce bende çok irdeledim...şöyle düşünelim nota değerlerinibir den 64 kadar düşünelim birlik nota ve 64 lük nota 16lık notayı mızravuruşlarında üst değer kabul edelim neden mi mızrap vuruşu olarak yapabileceğimiz üst sınır budur.öğrendiğimiz kalıplar içerisinde neydi bunlar ankara izmir karaman inebolu hepsi pril van cebeci gibi isimlerde öğrendik peki bunların en sadesi ne idi van üst değer ise inebolu van dörtlük nota inebolu 16 lık notalardan oluşuyor ...DİKKAT nota değerleri yükseldikçe vuruşlarımız hızlanıyor vuruş sayısı artıyor nota değerlerimiz düştükçe vuruşlarımız yavaşlıyor ve vuruş sayısı azalıyor
    diğer vuruşlar 32 lik ve 64 lüklerin icrası portede nota çizgisi üzerinde 4 lük veya s lik bir nota veya bir birine bağlaı bir kaç notanın ilk notanınüzerinde bağlı olan ikinci bir notayla inebolu mızrabının ileri sevyede hızlandırılmış hali ve ikinci bir parmağımızla çırpmayla 2 ye katlanmış halidir bir tane büyük bir pasta düşünelim bu pastayı 64 parçaya bölelim bir pastayımı daha kısa sürede yersin yoksa 64 te birini mi işte mızrap vuruşlarıda böyledir..

kanaryam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Nereden
    izmir
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu konu hakkında çok uğraştım halende uğraşmaktayım birtürlü anlayamıyorum neden bilemiyorum okuyorum araştırıyorum ama hala anladıklarım yetersiz geliyor bana. tamamen kavrayamadım anlatımlarınız için teşekkürler.

Sazogrencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

En iyisi en yakın zamanda hemen kaliteli tempolu bir metronom almak.

dkmnc1499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Nereden
    kayseri
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben akor basarak çalıyorum bağlamayı şu aralar fakat mızrapda 2/4 lük 5/3 lük 5/8 lik veya 4/4 lük notaların ritimini tutamıyorum yani gitardaki gibi 2 asagı bi yukarı 1 asağı 2 yukarı gibi nasıl ritim tutabilirim yardımcı olacak ustalarım vardır mutlaka şimdiden sağolun ... teşekkürler :):)

kemal261 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Nereden
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı dkmnc1499 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben akor basarak çalıyorum bağlamayı şu aralar fakat mızrapda 2/4 lük 5/3 lük 5/8 lik veya 4/4 lük notaların ritimini tutamıyorum yani gitardaki gibi 2 asagı bi yukarı 1 asağı 2 yukarı gibi nasıl ritim tutabilirim yardımcı olacak ustalarım vardır mutlaka şimdiden sağolun ... teşekkürler :):)
    5/3 nedir kardeş

supros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var mesela bir nota kağıdında en üstte sol anahtarının yanında 5/8 lik nota kalıbı yer alıyor buradaki 5 ne anlama geliyor 8 ne anlama geliyor ?

sprite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Tecrübe Puanı
    7

1 ölçü içindeki nota değeri toplamının 5 adet 8 lik nota ya eşit olması demektir. 5 tane sekizlik notada olur, 4 tane 16 lık 1 tane 8 lik te olur. es sürelerine hesabın içindedir.

Cembiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Tecrübe Puanı
    8

Bilgiler super... Benim kafam karisti hesap yaparken yardimci olursaniz memnun olurum

Bir mp3, wav vs eserin hizini nasil hesapliyabilirim?? Keyboardla Selim etmek istiyorumda

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123