Toplam 5 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 5 arası kadar sonuc gösteriliyor

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bağlama teknesi içinde gazete kağıdı

Hayırlı geceler öncelikle bağlama çalmaya başlayalı 2 yıla yakın oldu.kısa sap bağlama çalıyorum.bu süre zarfında sazın tesfiyesi yapılırsa iyi olacağını duydum bende bi hocam aracılığıyla yaptırdım fakat kafamda bazı soru işaretleri var

Öncelikle bağlamamda iki adet ses çıkış yeri var biri arka tarafta motifli diğeri üst tarafta kapaklı. Baglamam geldiğinde motif üzerinde ufak bir parça kopmuş bu bir sorun oluşturur mu?

Son sorumda bağlamanın ses çıkış yerlerinden üst kapağa ışık tutup motifli kısımdan içine baktım içinde 3-4 tane gazete kağıdı bağlamayla yapışık halde duruyor bana bayagi tuhaf geldi ama belki benim bir cahilliğimdir aydınlatırsanız çok sevinirim ona göre bahsettigim hocayla konuşacağım çok teşekkürler şimdiden

Birde bağlamanin teknesinin altında yapışkana benzer bir bant gözüküyor beyaz. Daha önce kırılan baglamaların onlarla kapatıldığını duymuştum ama dışta iz falan yok sadece içerde onuda açıklarsaniz rahatlayabilirim biraz :)
    Konu mrc2000 tarafından (06.Haziran.2018 Saat 01:58 ) değiştirilmiştir.

Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    Bursa
    Tecrübe Puanı
    10

Rahat ol bunlar özellikle yaprak bağlamada olan durumlar. Önemli olan bağlamanın sesi , çalım kolaylığı vs.

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler içinde gazete kağıdı görünce şaşırdım bayagi yemek tarifini okuyabiliyordum içimi rahatlattınız hocam

BozLak84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Moderator
    Tecrübe Puanı
    10

sazının sesinde herhangi bir bozukluk yoksa 2 senede tesfiye vs külliyen yalan bozulmadığı sürece yüzyıl dahi geçse gerek yok
    sıfır

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam iki hoca tesfiye yaptır bağlama ömürlük olur falan demişti açıkçası pek bilgim olmadığı için uydum onlara sesi daha çok hoşuma gitmeye başladı ama akort tutmada ufak sıkıntılar farkettim belki de bir süre geçmesi gerekiyordur gazete olayından çekinmiştim açıkçası ona yorumunuz nedir