Toplam 3 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 3 arası kadar sonuc gösteriliyor

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bağlamayı hızlı çalmaya çalışmak??

İyi günler. Ben 1,5-2 seneye yakın bağlama çalıyorum evde kendim öğrendim. Ve güzel çaldığımı söylüyorlar. Erzincan'lıyım ondan galiba :)
    Ustaları dinliyorum ve doğal olarak onlar gibi çalmak istiyorum. Bunun uzun yıllar gerektirdiğini de biliyorum. İnsanlar yavaş çal diyorlar.
    Yavaş çalarsam nasıl hızlı çalmaya başlayacağım ki ben şimdi? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Title
    Dörtlük Üye
    Nereden
    ankara
    Tecrübe Puanı
    0

İyi günler einsteininsaci. Öncelikle insanların size yavaş çal demesi parçayı gerçek metronumundan daha hızlı çalmanıza ya da parça içindeki koşmamızla mı ilgili olabilir mi? .
    Diğer şık; enstrüman çalarken öncelikle temiz çalmak hızlı çalmaktan daha önemlidir. Bastığınız tüm seslerin kulağa net gelmesi daha önemlidir. Ustalar gibi hızlı çalmak için günlük parçalardan ziyade bağlama için yazılmış sözsüz saz havaları yada yöresel olarak hızlı çalınan parçalar vardır(silifke yada azeri yöresi parçaları örnek olabilir) bunlar üzerinde yoğunlaşmak lazım. Benim tavsiyem uzun sap bağlama ile profesyonel bir yerden ders alarak gelişimizi farklı bir yöne çekebilirsiniz. Esenlikle

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yasin dilmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler einsteininsaci. Öncelikle insanların size yavaş çal demesi parçayı gerçek metronumundan daha hızlı çalmanıza ya da parça içindeki koşmamızla mı ilgili olabilir mi? .
    Diğer şık; enstrüman çalarken öncelikle temiz çalmak hızlı çalmaktan daha önemlidir. Bastığınız tüm seslerin kulağa net gelmesi daha önemlidir. Ustalar gibi hızlı çalmak için günlük parçalardan ziyade bağlama için yazılmış sözsüz saz havaları yada yöresel olarak hızlı çalınan parçalar vardır(silifke yada azeri yöresi parçaları örnek olabilir) bunlar üzerinde yoğunlaşmak lazım. Benim tavsiyem uzun sap bağlama ile profesyonel bir yerden ders alarak gelişimizi farklı bir yöne çekebilirsiniz. Esenlikle
    Teşekkür ederim. Ben kısa sap çalıyoum şuan ama ileride durum değişebilir, sağolun.