Toplam 3 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 3 arası kadar sonuc gösteriliyor
    faruk95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    6

Standart Sizce bu doðru mu ? Cevap bekliyorum ?

Arkadaþlar ilk önce merhaba , ben lise 1'de baðlama kursuna gittim ve uzun sap baðlama öðrendim þu anda 22 yaþýndayým yaklaþýk 8 senedir baðlama çalýyorum.Geçen arkadaþlarla tartýþtýðýmýz bir konuyu sormak istiyorum.Ben kýsa sap baðlamayý da biliyorum ama geçen gün birisi bunlara þelpe tekniðiyle baðlama çalmýþ ve iddia ediyorlar ki senden daha güzel çalýyor sen öyle hareketler yapamýyorsun.Ben de dedim ki ben uzun sap bozuk düzen notasýz baðlama çalýyorum o zaman neþet ertaþtan daha iyi çalýyor öyle mi diye sordum cevap veremediler.

ÞÝMDÝ SÝZE SORUYORUM ARKADAÞLAR : Ýyi kötü çalmak þov ile alakalý bir þey mi ben illa ki iyi çalabilmek için þov yapmak zorunda mýyým ? ya da þelpe tekniðini öðrenmek zorunda mýyým ? Baðlama çalmaktan soðudum bunlar yüzünden , çaldýðým türküleri bilmiyorlar bir de bana laf ediyorlar.

memento34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Nereden
    Esslingen-Almanya
    Tecrübe Puanı
    3

HAYIR

atahanuzun74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    4

Önemli olan yürekten çalýnan türküdür dostum. 3 senedir baðlama çalýyorum, duyduðum parçayý 2 dakikada çýkarýrým. Ama en büyük eksiðim duygum yok abi duygusuz çalýyorum baðlamayý.

Þöyle düþün ki Çetin Akdeniz bence En hýzlý ve en net baðlamaya vuran insan ama duygusuz abi. Birde Erdal Erzincana bakalým. Süsleme yapmasa bile adamýn ciðerini alýyor adam.