Toplam 5 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 5 arası kadar sonuc gösteriliyor

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Uzun Sapta Orhan Gencebay eserlerini çalmak

Merhabalar. Ben çok acemi olmayan orta düzey saz bilgisine sahip biriyim. Nota bilgim yok. Tezene vuruþ tekniði hakkýndada bilgim yok. Ankara oyun havalarý, türküleri kulaktan çýkartarak çalabiliyorum (süslemeli.) 1 sene boyunca kýsa sap baðlama kursuna gittim. Ama notaya dair hiç birþey öðrenemedim. Yani iþin teorik bilgisini deðil tecrübeyle edinen bilgisine sahibim. Hocanýn öðrettiði türküleri hep hafýzaya alýyordum. Ama artýk Orhan Gencebay eserlerini çalmak istiyorum. Ancak eserlerindeki çoðu yeri kulaktan çýkaramýyorum veya þarkýdaki gibi yapamýyorum. Motor Ali, Ýsmet Topçu gibi insanlara aþýrý özeniyorum. Sizce ne yapmalýyým? Parmaklarýmý nasýl geliþtirebilirim?
    Konu Biostar tarafından (05.Kasm.2016 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

güncel

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

güncel

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Güncel

Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Kardeþim Orhan Gencebay þarkýlarý tamamen çok farklý bir dünya. Sana þöyle bir ölçek vereyim o ankara oyun havalarýnýn 100 tanesini topla 1 tane Orhan Gencebay þarkýsý belki eder belki etmez.Uzun sapa geçmen lazým klavyeye de son derece hakim olman gerekli. O Motor Ali'ler Ýsmet Topçu'lar aþmýþ bitirmiþ insanlar onlar gibi zaten kimse çalamaz yani teknik olarak o seviyeye yýllar boyu çalýþarak eriþilebilir ancak onlarýn duygusuna eriþilemez herkesin kattýðý duygu kendine özgüdür. Bu iþe baþlamak istiyosan her þeyden önce bol bol dinlemen gerekiyor nerede ne geçiþ var nerede hangi notalara basýlýyor vs. Bana özelden yaz sana birkaç trik söyleyebilirim.

Bu Konu için TurkCoderler