Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uzun Sapta Orhan Gencebay eserlerini çalmak

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Uzun Sapta Orhan Gencebay eserlerini çalmak

Merhabalar. Ben çok acemi olmayan orta düzey saz bilgisine sahip biriyim. Nota bilgim yok. Tezene vuruş tekniği hakkındada bilgim yok. Ankara oyun havaları, türküleri kulaktan çıkartarak çalabiliyorum (süslemeli.) 1 sene boyunca kısa sap bağlama kursuna gittim. Ama notaya dair hiç birşey öğrenemedim. Yani işin teorik bilgisini değil tecrübeyle edinen bilgisine sahibim. Hocanın öğrettiği türküleri hep hafızaya alıyordum. Ama artık Orhan Gencebay eserlerini çalmak istiyorum. Ancak eserlerindeki çoğu yeri kulaktan çıkaramıyorum veya şarkıdaki gibi yapamıyorum. Motor Ali, İsmet Topçu gibi insanlara aşırı özeniyorum. Sizce ne yapmalıyım? Parmaklarımı nasıl geliştirebilirim?
    Konu Biostar tarafından (05.Kasım.2016 Saat 20:50 ) değiştirilmiştir.

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

güncel

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

güncel

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Güncel

Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Kardeşim Orhan Gencebay şarkıları tamamen çok farklı bir dünya. Sana şöyle bir ölçek vereyim o ankara oyun havalarının 100 tanesini topla 1 tane Orhan Gencebay şarkısı belki eder belki etmez.Uzun sapa geçmen lazım klavyeye de son derece hakim olman gerekli. O Motor Ali'ler İsmet Topçu'lar aşmış bitirmiş insanlar onlar gibi zaten kimse çalamaz yani teknik olarak o seviyeye yıllar boyu çalışarak erişilebilir ancak onların duygusuna erişilemez herkesin kattığı duygu kendine özgüdür. Bu işe başlamak istiyosan her şeyden önce bol bol dinlemen gerekiyor nerede ne geçiş var nerede hangi notalara basılıyor vs. Bana özelden yaz sana birkaç trik söyleyebilirim.

Bu Konu için Etiketler