Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 10 arası kadar sonuc gösteriliyor
    mmtilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    3

Standart Kliþe olacak ama yardým lütfen

Selam Arkadaþlar.
    Geçen sene öðrenci baðlamam vardý dandik bir sazdý. Tabi ben bununla biraz kendimi geliþtirdim. Daha sonra baðlamanýn beni tatmin etmediðini anladým istanbul unkapanýndan 400 tl ye iyi bir baðlama aldým. her gün çaldým hiç býkmadan çünkü sesi eskisine göre çok iyidi ve çok hoþuma gidiyordu. Zamanla biraz daha iþi öðrendikten sonra onunda sesi pek tatmin etmiyordu.
    Ayrýca baðlamanýn tellerini deðiþtim bir kaç kere ve tellere vururken tabiricayizse küt küt bir ses alýyordum cýzýrdama deðilde sanki telden odun sesi geliyordu. Baðlamacýya gittim (BOLU'da) senin sap atmýþ dedi. Ama ben ona ihtimal vermiyorum çünkü baðlama o kadar eski deðil ve ben tel deðiþtikten sonra bu sorun çýkmaya baþladý. Yani sesi ilk aldýðým gibi olsa yine öyle böyle idare ederdim. Fakat þimdi düþünüyorum velevki sap atmýþsa muhtemelen dünyanýn masrafý çýkacaktýr. Bu yüzden bu iþi severek yapýyorsam sürekli çalmak istiyorsam iyi bir baðlama almayý düþünüyorum.
    Yaklaþýk 1000 TL civarýnda birazda geçebilir. Elektrobaðlama alabilir miyim.
    O fiyata alacaðým baðlama iyi bir baðlama olur mu?
    Lütfen bu konuda yardýmcý olursanýz sevinirim. Sakarya da yaþýyorum istanbulda varsa tavsiye edebileceðiniz bir yer gelip alabilirim.
    1000-1500 arasý Taksitli elektro baðlama Önerilerinizi bekliyorum üstadlar.

BOOT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bu bir Otomatik Cevap Sistemidir

Bilgilendirme
    Forum/Site Yönetimi veya diðer üyeler en kýsa sürede size yardýmcý olmaya çalýþacaktýr.
    Lütfen sorunuzun açýk, net ve anlaþýlýr bir þekilde olmasina özen gösterinki size kisa bir sürede cevap verelim.
    Konunuzu butonuna týklayarak yeniden düzenleyebilirsiniz.
    Sorunuza benzer sorularýn sorulmuþ vede cevaplanmýþ olma ihtimali cok yüksek.
    Bunun için TAVSiYEMiZ buraya TIKLAyýp farklý kavramlar vererek, "Site içi arama" yapmanýzdýr. Ayrýca her konunun ilk yorumu içerisinde bulunan "Benzer konular"ý incelemeyi ihmal etmeyin sistem benzer ve ayni Konulari sizler icin siralamaktadir.

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle merhaba.Ýstanbul da genelde fiyatlar çok yüksek ve baðlamadan iyi anlamýyorsan kazýk yeme ihtimalin var.Bir de bence almadan önce iyice araþtýr.Hangi aðaçtan olacak,sapý hangi aðaç,sedef iþlemeleri nasýl olacak falan.Elektro baðlamalarý nasýldýr bilmem ama sazevi olarak Yol Müzik(izmir) ,Boran Müzik(Kahramanmaraþ)(fiyatlar pahalýdýr ama iþçilik çok iyidir.) ve Alýcý Sazevi(Ankara) iyi baðlamalar yapýyorlar.Geçtiðimiz yaz Yol Müzikten kýsa sap ardýç baðlama aldým 1000 tl ye gayet memmunum.

Hayaller Paris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

elektro yapýyormu bilmem ama ben sana Sivas'taki Þentürk ustayý tavsiye ederim ayrýca fiyatlarý da uygun olur sese göre de yapýyor.

Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    3

Ýstanbul düþünüyorum oralara nasýl gidip alayým

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mmtilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ýstanbul düþünüyorum oralara nasýl gidip alayým
    Gitmene gerek yok ki...Ýnternet üzerinden benim belirttiðim sazevlerinin baðlamalarýnýn videolarýna bakabilirsin.Hoþuna giden olursaszeviyle iletiþime geçip ayrýntýlý bilgi (resim,video vb.) alabilirsin.Satýn almak istersen de sana kargoyla ya da otobüs ile yollarlar.Ama tabi canlý gözle görerek,beðenerek almak her zaman daha iyidir.

Title
    Onaltýlýk Üye
    Tecrübe Puanı
    3

Hocam kargo ve Sipariþ olayýna sýcak bakmiyorum. Bilen biri olacak gidip istanbulda birlikte görerek alacaðýz onu istiyorum

anilsarak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    Ýstanbul
    Tecrübe Puanı
    48

Merhabalar hocam naçizate tavsiyem elektro baðlama alacaksan manyetik çok önemli markasý dimarziyo olmalý. Ýstanbulda nerede alýrým elektro baðlama derseniz Ali ustayý tek geçerim marka olarak yaygýn saz duymuþtursunuz belki. Aþaðýya web site linkini yazýyorum iletiþim bilgileride her bir þeye bakabilirsiniz. Baþarýlar diliyorum...

http://www.yayginsaz.com/

Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    4

kel mehmet usta...
    Konu murkay tarafından (12.ubat.2017 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir.

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı murkay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeþ istanbul da Güngör Saz Evini bir araþtýr derim..Muhteþem ustalýk ve týný...
    murkay arkadaþ baðlamadan ne kadar anlýyorsun bilmiyorum ama. benim elimde bu güngör saz evinden çýkma 5 tane baðlama var. Gelin istediðiniz ustaya götürün bir tane olumlu yorum yapan olursa size hediye edicem baðlamalarý. muhteþem ustalýk diyorsun ama adam bir tekne yapmýþ matematik yok tekne çapý ile kapaðýn ölçüleri uyumsuz sesler daðýlýyor. Týný güzel demiþsin türkiyede çift ses kafesi olupta güzel týnýsý olmayan saz yok gibi birþey. sazýn sesini ses kafesleri kapalý iken alacaksýn. buda barýþýn sazlarýnda yok. Ýnsanlarý bu iþten anlamayan ustalara yönlendiriyorsunuz. paralarýna yazýk oluyor. Benim arkadaþlara önerim iyice araþtýrmadan baðlama almamalarý yönünde gerekirse dükkan dükkan gezin hazýr baðlamalara bakýn beðendiðinizi alýn. Özel yaptýrmayýn. yoksa böyle insanlar paranýzý alýr sonra çatýr çatýr yer.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Bu Konu için TurkCoderler