Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Klişe olacak ama yardım lütfen

Onaltılık Üye mmtilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    3

Standart Klişe olacak ama yardım lütfen

Selam Arkadaşlar.
    Geçen sene öğrenci bağlamam vardı dandik bir sazdı. Tabi ben bununla biraz kendimi geliştirdim. Daha sonra bağlamanın beni tatmin etmediğini anladım istanbul unkapanından 400 tl ye iyi bir bağlama aldım. her gün çaldım hiç bıkmadan çünkü sesi eskisine göre çok iyidi ve çok hoşuma gidiyordu. Zamanla biraz daha işi öğrendikten sonra onunda sesi pek tatmin etmiyordu.
    Ayrıca bağlamanın tellerini değiştim bir kaç kere ve tellere vururken tabiricayizse küt küt bir ses alıyordum cızırdama değilde sanki telden odun sesi geliyordu. Bağlamacıya gittim (BOLU'da) senin sap atmış dedi. Ama ben ona ihtimal vermiyorum çünkü bağlama o kadar eski değil ve ben tel değiştikten sonra bu sorun çıkmaya başladı. Yani sesi ilk aldığım gibi olsa yine öyle böyle idare ederdim. Fakat şimdi düşünüyorum velevki sap atmışsa muhtemelen dünyanın masrafı çıkacaktır. Bu yüzden bu işi severek yapıyorsam sürekli çalmak istiyorsam iyi bir bağlama almayı düşünüyorum.
    Yaklaşık 1000 TL civarında birazda geçebilir. Elektrobağlama alabilir miyim.
    O fiyata alacağım bağlama iyi bir bağlama olur mu?
    Lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Sakarya da yaşıyorum istanbulda varsa tavsiye edebileceğiniz bir yer gelip alabilirim.
    1000-1500 arası Taksitli elektro bağlama Önerilerinizi bekliyorum üstadlar.

BOOT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bu bir Otomatik Cevap Sistemidir

Bilgilendirme
    Forum/Site Yönetimi veya diğer üyeler en kısa sürede size yardımcı olmaya çalışacaktır.
    Lütfen sorunuzun açık, net ve anlaşılır bir şekilde olmasina özen gösterinki size kisa bir sürede cevap verelim.
    Konunuzu butonuna tıklayarak yeniden düzenleyebilirsiniz.
    Sorunuza benzer soruların sorulmuş vede cevaplanmış olma ihtimali cok yüksek.
    Bunun için TAVSiYEMiZ buraya TIKLAyıp farklı kavramlar vererek, "Site içi arama" yapmanızdır. Ayrıca her konunun ilk yorumu içerisinde bulunan "Benzer konular"ı incelemeyi ihmal etmeyin sistem benzer ve ayni Konulari sizler icin siralamaktadir.

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle merhaba.İstanbul da genelde fiyatlar çok yüksek ve bağlamadan iyi anlamıyorsan kazık yeme ihtimalin var.Bir de bence almadan önce iyice araştır.Hangi ağaçtan olacak,sapı hangi ağaç,sedef işlemeleri nasıl olacak falan.Elektro bağlamaları nasıldır bilmem ama sazevi olarak Yol Müzik(izmir) ,Boran Müzik(Kahramanmaraş)(fiyatlar pahalıdır ama işçilik çok iyidir.) ve Alıcı Sazevi(Ankara) iyi bağlamalar yapıyorlar.Geçtiğimiz yaz Yol Müzikten kısa sap ardıç bağlama aldım 1000 tl ye gayet memmunum.

Dörtlük Üye Hayaller Paris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

elektro yapıyormu bilmem ama ben sana Sivas'taki Şentürk ustayı tavsiye ederim ayrıca fiyatları da uygun olur sese göre de yapıyor.

Tecrübe Puanı
    3

İstanbul düşünüyorum oralara nasıl gidip alayım

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mmtilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul düşünüyorum oralara nasıl gidip alayım
    Gitmene gerek yok ki...İnternet üzerinden benim belirttiğim sazevlerinin bağlamalarının videolarına bakabilirsin.Hoşuna giden olursaszeviyle iletişime geçip ayrıntılı bilgi (resim,video vb.) alabilirsin.Satın almak istersen de sana kargoyla ya da otobüs ile yollarlar.Ama tabi canlı gözle görerek,beğenerek almak her zaman daha iyidir.

Tecrübe Puanı
    3

Hocam kargo ve Sipariş olayına sıcak bakmiyorum. Bilen biri olacak gidip istanbulda birlikte görerek alacağız onu istiyorum

Onaltılık Üye anilsarak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    48

Merhabalar hocam naçizate tavsiyem elektro bağlama alacaksan manyetik çok önemli markası dimarziyo olmalı. İstanbulda nerede alırım elektro bağlama derseniz Ali ustayı tek geçerim marka olarak yaygın saz duymuştursunuz belki. Aşağıya web site linkini yazıyorum iletişim bilgileride her bir şeye bakabilirsiniz. Başarılar diliyorum...

http://www.yayginsaz.com/

Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    4

kel mehmet usta...
    Konu murkay tarafından (12.Şubat.2017 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir.

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı murkay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş istanbul da Güngör Saz Evini bir araştır derim..Muhteşem ustalık ve tını...
    murkay arkadaş bağlamadan ne kadar anlıyorsun bilmiyorum ama. benim elimde bu güngör saz evinden çıkma 5 tane bağlama var. Gelin istediğiniz ustaya götürün bir tane olumlu yorum yapan olursa size hediye edicem bağlamaları. muhteşem ustalık diyorsun ama adam bir tekne yapmış matematik yok tekne çapı ile kapağın ölçüleri uyumsuz sesler dağılıyor. Tını güzel demişsin türkiyede çift ses kafesi olupta güzel tınısı olmayan saz yok gibi birşey. sazın sesini ses kafesleri kapalı iken alacaksın. buda barışın sazlarında yok. İnsanları bu işten anlamayan ustalara yönlendiriyorsunuz. paralarına yazık oluyor. Benim arkadaşlara önerim iyice araştırmadan bağlama almamaları yönünde gerekirse dükkan dükkan gezin hazır bağlamalara bakın beğendiğinizi alın. Özel yaptırmayın. yoksa böyle insanlar paranızı alır sonra çatır çatır yer.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler