• facebook
  • google plus
  • twitter
  • youtube
  • linkedin
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    onrhyt01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Periscope canlı yayın

Sevgili baglama aşığı arkadaşlarım aklıma bir fikir geldi bilmem siz ne dersiniz diyorum ki ;
    Birkac arkadas toplanalim (bildiğiniz üzere canlı yayın uygulaması olan ) periscope üzerinden birbirimize canlı yayın yapalım . Birbirimizi dinleyelim birbirimizi yönlendirerelim bilen abilerimizden bir şeyler öğrenelim . Hergün veya 2 günde bir musait olunan zaman araliginda bir abimiz veya küçüğümuz bize calsin bizde istek yapalım bir şeyler öğrenelim bir şeyler öğretelim ne dersiniz

mummum69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Nereden
    Adana
    Tecrübe Puanı
    7

Aslında, bu dediğinizin benzeri bir zamanlar, forum radyosundan yapılıyordu.
    Radyo o zamanlar hem sohbet, hem soru cevap , hemde eğitim görevi görüyordu.
    Hem müzik dinleniyor hemde, konular hakkında canlı bilgi alışverişi oluyordu

Ancak uzun bir süredir, radyo kapalı malesef.

Bende arada bir kendimce radyoda DJ lik gibi birşeyler yapmaya çalışıyordum.

Bir ara açmak istedim ama, malesef şifreyi ( DJ giriş şifresi) unuttuğumdan açamadım.

ilave: Birçok mod arkadaş, artık eskisi kadar forumda online olmuyorlar/olamıyorlar. İnan beyinde foruma eskisi kadar gelmemesi sebebiyle , bir anlamda forumdaki çimento azaldı.

Forum üyeliği eski olan arkadaşlar radyo zamanlarını iyi bilirler.
    Konu mummum69 tarafından (29.Haziran.2015 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Güzel zamanlarmis açıkçası ben forum karistirmaktan pek anlamam o yüzden de kacirmisim o gunleri şimdiki canlı yayın işi ise görüntülü olur daha bir etkili olur sanki ☺ belki bir abimiz kısa kısa bişeyler öğretir diğer abimiz solfej yapar diğeri çalıp söyler samimi birbirini takip eden bir topluluk oluruz . Enstrumanimiz ise ortak noktamiz olur

mummum69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Nereden
    Adana
    Tecrübe Puanı
    7

Sayın onrhyt01,

söylediğiniz konu güzel. ancak bu konuma gelebilmek için öncelikle insanların birbirleriyle ön tanışıklığı olması ve ortak zamanlarının denk getirilmesi gerekir.

Periscope konusunu eğer solfej için gündeme getiriyorsanız, o konu için öncelikle öğretme kabiliyeti olan biri lazım.
    Diğer konu ise solfeji yapılmış o kadar çok eser varki, hem forumda hemde nette, inanın ortalık solfejden geçilmiyor.

Zaten nota bilen birinin, solfeje pek ihtiyacı olmuyor.

Diyelim solfej yapıldı, o anda dinledik, ama daha sonra bunu tekrar etmek için kayıt edilebilecekmiyiz?

Pek yürüyeceğini sanmıyorum ama, umarım istediğiniz gibi bir gelişme olur.

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Solfej sadece bir örnek solfej konusunda sizinle birebir aynı fikirdeyim. Hattâ baglama çalmasıni öğrenen bir arkadaşımın nota ogrenmesinden yanayım . Kismet sadece bir fikirdi paylaşmak istedim .☺

ertankc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Nereden
    Bursa
    Tecrübe Puanı
    4

Geçenlerde bu benimde aklıma geldi, denedim. Güzel bir yayın oldu, dinleyiciler çok beğendi. Ama fazla dinleyici olduğu söylenemez forumda bir kaç arkadaş özelden de iletişim kuruyoruz. Bunun yerine yardımlaşma amacı ile bir Whatshap grubu oluşturabiliriz. Orada video ses ve görüntü yollamak oldukça basit hemde bu şekilde zamanı olmayanlar başka zaman gruptaki konuşmalara bakabilir. Videoları vs izleyebilir.. Bu da benim naçizane fikrimdir. Selamlar, saygılar.

FaLcoN58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Nereden
    Sivas
    Tecrübe Puanı
    4

Fikir güzel yapan arkadaşlarda vardır haberimiz oldugunca dinleriz :)

ahmetulusoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

periscope yayınlarını buradan takip edebilirsiniz artık: periscope canlı yayın

gurbetsaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Nereden
    fransa
    Tecrübe Puanı
    0

guzel fikirler arkadaslar

Bu Konu için Etiketler