Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ritm Kaliplari (Kara Man ) 2/16 lik 1/8 lik

Erdal Ibili

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Ritm Kaliplari (Kara Man ) 2/16 lik 1/8 lik

Merhaba Dostlar !
    Bilgisayarimin Arizalanmasindan vede islerimin yogunlugunda dolayi böylesi videolara ara vermistim. ilerliyen Zamanlarda eksik olan dersleri hazirliyip sizlere sunmaya calisacam. Calismalarinizda Basarilar dilerim.sevgilerle

RAPIDSHARE´den indirmek icin BURAYA TIKLAYIN

[youtube]6h0J1Es1f2Y[/youtube]
    Dikkat

Resmi Hesaplarımız Lütfen Abone ve takip edin
    Facebook Fan Sayfamız
    Instagram
    Twitter
    Youtube

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ynt: Ritm Kaliplari (Kara Man ) 2/16 lik 1/8 lik

peki 6-7 nota birbirine bağlantılı olduğu zaman onlara nasıl ritim tutturacağız.özellikle zeybek türkülerinde buna çok denk geliyorum

inan58: CEVAP

Altmışdörtlük Üye ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

hocam derslerinizi ve paylaşımlarınızı ilgi ile izliyorum belki önceki derslerinizde belirtmiş olabilirsiniz ben kaçırmış olabilirim ankara ve karaman kalıplarında örnek videoda yeni öğrenenler yada bu konuyu tam kavramaya çalışanlar için şu konuyu belirtmek istedim an ka ra burda süreyi üçe bölersek an ka arası süre, ka ra arası sürenin 2 katı daha uzun sürede çalınmalıdır ka ra man kalıbında ise durum tam tersidir diğer kalıplarda ise iz mir iki eşit süre, a na do lu 4 eşit süre ,te ra zi, karaman kalıbıyla aynı şekilde ,hep si kalıbında ilk nota uzun diğeri yarı süresinde pı rıl kalıbında hepsinin tersi uygulanır cebeci kalıbıda üç eşit sürede çalınır bu konunun önemli olduğunu belirtmek açısından açıklama yapmak istedim affınıza sığınarak çünkü notaları deşifre etmede bu konu çok önemli ben hala bu konu üzerinde çalışıyorum teorikte konuyu öğrendim ama uygulama alanında hala bazı zorluklar çekiyorum bu işe gönül vermiş tüm arkadaşlarım bu temel dersi kesinlikle atlamasınlar nota öğrenmenin temeli ve icraası burdan geçiyor arkadaşlar saygılarımla

Onaltılık Üye Devran Yasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KAHRAMANMARAŞ
    Tecrübe Puanı
    6

ayata70 abi çok önemli bir noktayı ele almışsın biz yeni öğrenen yada öğrenmeye çalışan arkadaşlar burada yayınlanan nota kağıdı ve notalarla başbaşa kalıyoruz ve ne yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz keşke imkanımız olsada böyle her konuya daha çok sözlü olarak açıklamalar yapılsa biz yeni öğrenen arkadaşlar için çok faydalı olur....

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

bu site hoşuma gitti inşallah kısa sürede öğrenebileceğimi sanıyorum.şu parmaklarımı bi açarsam olacak kulağıma güneiyorum.selamlar

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Question

Alıntı ayata70 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam derslerinizi ve paylaşımlarınızı ilgi ile izliyorum belki önceki derslerinizde belirtmiş olabilirsiniz ben kaçırmış olabilirim ankara ve karaman kalıplarında örnek videoda yeni öğrenenler yada bu konuyu tam kavramaya çalışanlar için şu konuyu belirtmek istedim an ka ra burda süreyi üçe bölersek an ka arası süre, ka ra arası sürenin 2 katı daha uzun sürede çalınmalıdır ka ra man kalıbında ise durum tam tersidir diğer kalıplarda ise iz mir iki eşit süre, a na do lu 4 eşit süre ,te ra zi, karaman kalıbıyla aynı şekilde ,hep si kalıbında ilk nota uzun diğeri yarı süresinde pı rıl kalıbında hepsinin tersi uygulanır cebeci kalıbıda üç eşit sürede çalınır bu konunun önemli olduğunu belirtmek açısından açıklama yapmak istedim affınıza sığınarak çünkü notaları deşifre etmede bu konu çok önemli ben hala bu konu üzerinde çalışıyorum teorikte konuyu öğrendim ama uygulama alanında hala bazı zorluklar çekiyorum bu işe gönül vermiş tüm arkadaşlarım bu temel dersi kesinlikle atlamasınlar nota öğrenmenin temeli ve icraası burdan geçiyor arkadaşlar saygılarımla

bu notaları bi video ile anlatacak bi ustamız yok mu acaba(yine bu bölümde)

Bu Konu için Etiketler