Toplam 10 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 10 arası kadar sonuc gösteriliyor
    ertankc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    Bursa
    Tecrübe Puanı
    6

Standart Dostlar Merhaba Merhaba

Arkadaþlar, bir ayda bu hale geldim.. Yorumlarýnýzý bekliyorum. ( Baðlama'da yaprak mikrofon takýlý )

http://www.youtube.com/watch?v=rORtE...ature=youtu.be

calimeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    Isparta
    Tecrübe Puanı
    6

1 ayda hem çalýp hem söyleyebilmek.. çok þaþýrdým doðrusu pek inandýrýcý gelmedi ama yinede emeðine saðlýk..

Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    Bursa
    Tecrübe Puanı
    6

Alıntı calimeros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ayda hem çalýp hem söyleyebilmek.. çok þaþýrdým doðrusu pek inandýrýcý gelmedi ama yinede emeðine saðlýk..
    Amcam 20 yýllýk baðlamacý.. Çocukluðumdan beri elim saz tutar. Ben bunu çalacaðým diyip, elime hevesle baðlama alalý bir ay kadar bir süre oldu. Ýlk baþlarda günde beþ saat egzersiz yapardým. Þimdi bunu 10 saate çýkardým. Çaldýðým parça inandýrýcý gelmedi ise, buyrun ben tarafýndan yapýlmýþ solfeþi.. Önce, solfeþi sonra videoyu izleyin hala inandýrýcý gelmiyorsa canýnýz sað olsun..

Birde ekleme yapayým.. Kurs gören bir baðlama öðrencisi ayda dört yada sekiz saat eðitim alýr. Ben günde 5-10 saat egzersiz yapýyorum ve amcamdan ders alýyorum. Bu da ayda 150-300 saat yapar. Yani þaþýlacak bir durum yok..

http://www.sazkursu.com/forum/solfej...ba-solfes.html
    Konu ertankc tarafından (18.Kasm.2013 Saat 01:22 ) değiştirilmiştir.

meral412 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Dörtlük Üye
    Nereden
    diyarbakýr
    Tecrübe Puanı
    0

kýsa bi süre içersinde bu duruma gelmek gerçekten cok sasýrtýcý ben karadüzende 2 yýldýr baðlama düzenýnde 5 aydýr kurs görüyorum ve ben hala söyleyerek okuyamýyorum baþarýlarýnýn dvmýný dilerim kýsa zmanda bu kdr iii olman sasýrtýyor insaný

sprite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    ÝSTANBUL
    Tecrübe Puanı
    10

sesin çok pes kalmýþ daha deðiþik tonlarda dene... çalýþýnca olucak tabi :) baþarýlar.

edwanturo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Otuzikilik Üye
    Nereden
    bursa
    Tecrübe Puanı
    7

kocum eline koluna sesine saðlýk uðraþýp emek vermiþsin bu kadar kýsa zaman için yinede iyi ama ses biraz altta kalmýþ emeðine saðlýk

Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    Bursa
    Tecrübe Puanı
    6

Herkese çok teþekkürler, evet ses altta kalýyor. Bu arada bunu nasýl aþabilirim? Çalmadan söylediðim zaman, farklý tonlara inip çýkabiliyorum. Ancak çalarak söylediðimde tek bir tonda çok kötü bir ses elde ediyorum. Zamanla çalýþarak mý düzelir acaba?

calimeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    Isparta
    Tecrübe Puanı
    6

Alıntı ertankc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amcam 20 yýllýk baðlamacý.. Çocukluðumdan beri elim saz tutar. Ben bunu çalacaðým diyip, elime hevesle baðlama alalý bir ay kadar bir süre oldu. Ýlk baþlarda günde beþ saat egzersiz yapardým
    Ya ben anlatamadým, ya da sen yanlýþ anladýn çalan ve söyleyen sen deðilsin demek istemedim, çalan ve söyleyen sensin burda bir problem yok ben 1 aylýk sürede bunu baþarabilmenin imkansýz olduðunu vurgulamak istedim ki zaten alýntý yaptýðým kýsýmda yazdýklarýn birbiri ile çok çeliþkili: diyorsunki amcam 20 yýllýk baðlamacý birincisi amcanýn konuyla alakasý yok ikincisi çocukluðumdan beri elim saz tutar diyorsun ve 1 ayda bu hale geldim diyorsun bu da ayrý bir çeliþki yani bir temelin var belliki üçüncüsü günde 5 saat 10 saat egzersiz yapmak hele ki yeni baþlamýþ bir öðrenci için çok çok zor hatta imkansýz (tamamen þahsi görüþüm) çünkü yeni öðrenmeye baþladýðýn zamanlarda parmaklarýn bileklerin ve kolun yoruluyor ister istemez çalýþmakta zorlanýyorsun kýsacasý anlatmak istediðim bu süreç bir aylýk eðitim olamaz bu tabi yine benim kendi þahsi görüþüm.. Egzersiz yaparsýn parmaklarýn baðlamada çok güzel oynar hatasýz çalarsýn belki ama 1 ayda hem çalýp hem söyleyebilmek ancak doða üstü bir yetenek olabilir yinede baþarýlarýnýn devamýný dilerim ve mutlaka þan eðitimi almalýsýn artýk geriye bir o kalmýþ.. (amacým polemik yaratmak deðil kesinlikle yanlýþ anlaþýlma olmasýn sadece görüþlerimi belirttim)

Title
    Onaltýlýk Üye
    Nereden
    Bursa
    Tecrübe Puanı
    6

Bence polemik yaratýyorsunuz. Ýkimizde birbirimizi yanlýþ anlýyor, devenin altýnda buzaða arýyoruz. Doðru benim baðlama ile bir geçmiþim var. Ama bu nasýl bir geçmiþ, 5 yaþýnda ki çoçuðun eline bir baðlama verin, onunla normal bir oyuncak gibi oynayacaktýr. Ýþte benim geçmiþimde bundan ibaret. 10-12 yaþýma geldiðimde baðlamayla beraber ritim tutardým darbuka çalarak. O yaþlarda göre göre baðlamayý tutmayý öðrendim. Geçmiþim bundan ibaretti..

10 saat egzersiz yapmak asla imkansýz deðil, eðer içinizde ''aþk'' varsa bu enstrümandan Dünya'nýn en bozuk sesini almak dahi size müthiþ ses veriyorsa bunun ötesi berisi yoktur. Kaç saat olursa olsun onunla vakit geçirirsiniz.. Doðru ellerim aðrýyor, özellikle sol parmaklarýmda aþýrý derece de acý ve aðrý var. Sol elimin baþ parmaðý nasýr tutmuþ durumda, diðer parmaklarýnda bazýlarýnýn derisi yüzülmüþ parçalanmýþ. Ancak bu baðlama çalmama engel deðil..

Çalýp söyleyebilmek meselesine gelirken, bu tamamen kulak meselesi, eðer ritme uymada sorun yaþamýyorsanýz baðlama çalarkende sorun yaþamazsýnýz. Þunu belirteyim, ''ben baðlamaya yeni baþladým, müziðe deðil''

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

türkü dostum ben de yeni yeni bağlama çalıyorum ve dostlar merhaba parçasını çalmak istiyorum .solfej linki kaldırılmış sanırım tekrar atman mümkün mü? şimdiden teşekkürler.

Bu Konu için TurkCoderler