Toplam 6 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 6 arası kadar sonuc gösteriliyor

Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    7

Standart baðlamada tarama süsleme

ustalar aþagýdanki notalardan yukarýya dogru hýzlýca çýkarak süsleniyorya

aþaðýdaki videoyu bir izleyin 1.05 saniyeden sonraki yukarý çýkarken seri bir þekilde süslüyorya genel olarak bunu nasýl yaparýz
    http://www.youtube.com/watch?v=aFK_6...eature=related

Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

þimdi ben birþey söyliyim bildiðim kadarýyla ne kadar doðru bilemem sen yinede büyüklerimizin tavsiyesini dinle de benim bildiðim notalara bastýðýnda örneðin kýsa saptan örnek veriyorum alt tel sol basýp fa ya çýkacaksýn sol e basýp la ya çarpýyosun sonra devam ettirceksen de iþte fa ya basýp sol e çarpýyosun öle devam eder yardým olduysam ne mutlu bana

Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    7

ufak bir videoyla anlatýrmýýsn

Title
    Dörtlük Üye
    Nereden
    Ankara
    Tecrübe Puanı
    0

bu parçada la sol la si do re mi fa sol fa mi re do si la þeklinde tarama yapýlýyo ben uzun sap kullanýyorum ama uzun sapta baya bi zor oluyo hatta genelde yapmadan geçiyorum ama kýsa sapta daha basit olur bi dene istersen uzun sapta orta telden la sol la si üs telden do diðerleriyse alt telden alýnýyo

enessayar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bu çalým þekli genelde elektrolarda güzel olur perdelere hafif dokansan bile sesi alýr ama normal baglamada baskýyý fazla uygulmak gerekir. Ayrý yeten parmagn bilegin çok hýzlý olmasý gerekir..

Title
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    48

Alıntı enessayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu çalým þekli genelde elektrolarda güzel olur perdelere hafif dokansan bile sesi alýr ama normal baglamada baskýyý fazla uygulmak gerekir. Ayrý yeten parmagn bilegin çok hýzlý olmasý gerekir..
    her baðlamada olur kardeþ hiç fark etmez özellikle divanda daha bas daha tatlý olur :) fazla güçlü basmaya da gerek yok aslýnda o yukarý çýkarken kullanýlacak en rahat hilelerden biridir , 1. parmaðýn yukarý çýkabilmesi için gereken zamaný 2. ya da genellikle 3. parmak sana kazandýrýr. prensipte

do si do si la si la sol la sol fa sol fa þeklinde bir kombinasyon izler böyle uzatýldýkça uzatýlabilir esas olan do si la sol fa mi re do diye çýkýcý gamý saðlamaktýr ama araya sürekli bir önceki notayý bir kez daha ekleyerek hem seri hem de renkli bir gam saðlanýr. tabi bu yukarýda yazdýðýmýn aralarýnda bir de çarpma yapýlmasý gerekli o daha da renklendirir olayý. velhasýlkelam aslýnda zor olan hiçbirþey yok çalýþmak gerekli ama umarým yardýmcý olabilmiþimdir.

Bu Konu için TurkCoderler