Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bağlamada tarama süsleme

Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    7

Standart bağlamada tarama süsleme

ustalar aşagıdanki notalardan yukarıya dogru hızlıca çıkarak süsleniyorya

aşağıdaki videoyu bir izleyin 1.05 saniyeden sonraki yukarı çıkarken seri bir şekilde süslüyorya genel olarak bunu nasıl yaparız
    http://www.youtube.com/watch?v=aFK_6...eature=related

Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

şimdi ben birşey söyliyim bildiğim kadarıyla ne kadar doğru bilemem sen yinede büyüklerimizin tavsiyesini dinle de benim bildiğim notalara bastığında örneğin kısa saptan örnek veriyorum alt tel sol basıp fa ya çıkacaksın sol e basıp la ya çarpıyosun sonra devam ettirceksen de işte fa ya basıp sol e çarpıyosun öle devam eder yardım olduysam ne mutlu bana

Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    7

ufak bir videoyla anlatırmıısn

Dörtlük Üye
    Nereden
    Ankara
    Tecrübe Puanı
    0

bu parçada la sol la si do re mi fa sol fa mi re do si la şeklinde tarama yapılıyo ben uzun sap kullanıyorum ama uzun sapta baya bi zor oluyo hatta genelde yapmadan geçiyorum ama kısa sapta daha basit olur bi dene istersen uzun sapta orta telden la sol la si üs telden do diğerleriyse alt telden alınıyo

Dörtlük Üye enessayar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bu çalım şekli genelde elektrolarda güzel olur perdelere hafif dokansan bile sesi alır ama normal baglamada baskıyı fazla uygulmak gerekir. Ayrı yeten parmagn bilegin çok hızlı olması gerekir..

Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    48

Alıntı enessayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu çalım şekli genelde elektrolarda güzel olur perdelere hafif dokansan bile sesi alır ama normal baglamada baskıyı fazla uygulmak gerekir. Ayrı yeten parmagn bilegin çok hızlı olması gerekir..
    her bağlamada olur kardeş hiç fark etmez özellikle divanda daha bas daha tatlı olur :) fazla güçlü basmaya da gerek yok aslında o yukarı çıkarken kullanılacak en rahat hilelerden biridir , 1. parmağın yukarı çıkabilmesi için gereken zamanı 2. ya da genellikle 3. parmak sana kazandırır. prensipte

do si do si la si la sol la sol fa sol fa şeklinde bir kombinasyon izler böyle uzatıldıkça uzatılabilir esas olan do si la sol fa mi re do diye çıkıcı gamı sağlamaktır ama araya sürekli bir önceki notayı bir kez daha ekleyerek hem seri hem de renkli bir gam sağlanır. tabi bu yukarıda yazdığımın aralarında bir de çarpma yapılması gerekli o daha da renklendirir olayı. velhasılkelam aslında zor olan hiçbirşey yok çalışmak gerekli ama umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bu Konu için Etiketler