• facebook
  • google plus
  • twitter
  • youtube
  • linkedin
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    pinarakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderator
    Nereden
    Londra
    Tecrübe Puanı
    8

Standart TRT Okul-Kanalda-Muzik Egitim Programi

Turkiyeden

• Dijitürk
      66
    • D-Smart
      110
    • Teledünya
      130
    • Tivibu
      130

Turksat frekansi:

• Türksat
      2A Batı
    • Frekans
      11.919
    • Pol
      V
    • Sembol
      24444
    • FEC
      3/4

TRT ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile kurulan TRT Okul Kanalı, 31 Ocak 2011’de yayın hayatına başlamıştır.

Kanalda her yaştan insana hitap eden eğitim programlarının yanı sıra gençlere yönelik farklı program türlerine de yer verilmektedir.

Anadolu Üniversitesi, sadece Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri için değil, örgün eğitim alan öğrencilerin de yararlanabileceği ders programlarının çekimine ağırlık vermekte, iktisattan temel bilgi teknolojilerine bütün üniversite ders programlarına destek sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca, üniversite tarafından, öğrencilere rehberlik edecek farklı danışmanlık programları, eğitim-kültür programlarının çekimleri yapılmaktadır.

TRT tarafından ise, hayatta karşılaşılan her konuyla ilgili bilgi vermek amacıyla, evdeki kullanılmayan malzemelerden dekoratif ev eşyası üretimi, anne ve çocuk sağlığı, koruyucu sağlık, vatandaşların çeşitli kamu kurumlarındaki işleri, mahkemeye başvuru, vatandaşlık hakları, hasta hakları, emlak alımı, vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işleri, tüketicilere yönelik bilgiler, spor eğitimi, yarışmalar, kültür-sanat programları vb. farklı konularda programlar hazırlanmaktadır. Ayrıca kanalda gençlerin ilgisini çekecek müzik ve eğlence programlarına da yer verilmektedir.

Müzik aletlerinin çalma eğitimin verildiği program... Programda, kaval, ney, flüt ve gitar gibi uzaktan kolaylıkla öğretilebilecek müzik aletleri tercih edilecektir

Dünyanın muhtelif merkezlerinde icra edilen geleneksel müziklerin, bu müziklere kaynaklık eden kültürle birlikte ele alındığı program…Etno Ritim, TRT Okul'da…

Uploaded with ImageShack.us

Benim Kabem Insandir..Sevdanın Güzelliğinde,Canın cana Hasretinde,İnançlı Yürekleriyle Yananlara Selam Olsun..

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erdal Ibili

Nereden
    Viyana
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı pinarakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Programda, kaval, ney, flüt ve gitar gibi uzaktan kolaylıkla öğretilebilecek müzik aletleri tercih edilecektir
    güzel bir program TRT nin bu konuya el atmasi cok dogru olmus lakin neden kültürümüzün temel tasi olan baglama egitimi yok ??? gitar cokmu önemli anadolu müziginde ??? alakasi ne ?
    Dikkat

Resmi Hesaplarımız Lütfen Abone ve takip edin
    Facebook Fan Sayfamız
    Instagram
    Twitter
    Youtube

Moderator
    Nereden
    Londra
    Tecrübe Puanı
    8

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel bir program TRT nin bu konuya el atmasi cok dogru olmus lakin neden kültürümüzün temel tasi olan baglama egitimi yok ??? gitar cokmu önemli anadolu müziginde ??? alakasi ne ?
    Ben izlemedim. :) . ama Uyelerimizden Bayramin verdigi bilgiye gore programlarin birinde BAGLAMA egitimi veriyorlarmis.

Benim Kabem Insandir..Sevdanın Güzelliğinde,Canın cana Hasretinde,İnançlı Yürekleriyle Yananlara Selam Olsun..

Bayram1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Tecrübe Puanı
    7

Dun aksam rast gele gezerken baktim programi sunan adam... notalari pratik olarak caliyodu.. ilerde buyuk ihtimal bir kac turkude ogretir ondan guzel olur yeni ogrenenlere :)

Moderator
    Nereden
    Londra
    Tecrübe Puanı
    8

Ben sabah olsun ayarliycam bu kanali uyduya. ozaman size bilgi veririm ne var ne yok baglama ile ilgili. eger baglama ile ilgili konu islenmesse kanalda bir hafta icinde ozaman o kanal biter benim icin :) cunku suan diger enstrumanlara zamanim ve ilgim yok .. ama belki ilgisi olan vardir ona birsey diyemem . :)

SpawN1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Tecrübe Puanı
    6

valla bende cok rast geldım 7 8 program bağlama yok hiç

Cembiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onaltılık Üye
    Tecrübe Puanı
    9

baglama egitimide veriliyor

66Bağlama66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otuzikilik Üye
    Tecrübe Puanı
    7

Valla ben tesadufen TRT okula bakiyordum, bi adam baglama kursu veriyordu, sonra da gitar geçti.