• facebook
  • google plus
  • twitter
  • youtube
  • linkedin
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    TubaErva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sekizlik Üye
    Nereden
    Rize
    Tecrübe Puanı
    5

Alıntı BozLak84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu resimler nasıl bir hastalığa yakalanmış da böyle küçülmüşler gayet normallerdi oysa :)

cok güldüm

BozLak84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderator
    Tecrübe Puanı
    9

bende birilerini güldürebilirmiyim diye yazmıştım :)
    AYDOST!!
    BİNBİR HAYALINAN GELDİM ANAMDAN,DOĞDUM ANAMDAN..
    ŞU FANİ DÜNYAYA GELDİM GİDİYOM!..
    MURADIM ALAMADIM DÜNYADAN,
    DERDİN ÇESMESİNDEN DOLDUM GİDİYOM!..
    NEŞET ERTAŞ..

ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altmışdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

murat kardeşim bir hata gördüm bu yaptığınız paylaışmda bunun örneği bile yanlış mi nin diyezinden bahsetmişsiniz hiç bir notasyonda mi nin diyezi gösterilmez ayrıca perdesiz sazlar ve yaylı kemanlarda çalım sırasında uygulama şansımız var onlarda özel makamlarda... si ve mi. ler birer alt notalrda 4,5 koma bakiye sestir diyezleri gösterilmez.. diğer sesler dokuz koma bakiye sestir bildiğin konular zaten bir dönem sormuştum neden fa diyez ,fadiyez2 varda fa diyez3 yok demiştin bende varda bağlamada perde sayın yeterli olmadığı için yok demiştim tambur perde düzenini ve neşet ertaşın bağlama düzenini örnek göstermiştim muradım hatırlarsan

Moderator
    Tecrübe Puanı
    9

buradaki amaç Mi nin diyezi varmı yokmu değil, amaç değiştirici işaretin mantığı anlatabilmek, öğretebilmek ancak sen yinede yanılıyorsun hacı abi. sen nota ile eser çalmıyorsunki hiçbir notasyonda Mi nin diyezi gösterilmez diyorsun. o halde bir alıntı yapayım önce, ardından birde örnek vereyim sana, baktıktan sonra bana bu yanlış de
    alıntı;
    Sadece mi-fa, si-do sesleri arası yarım sestir Bu nedenle mi diyez = fa olarak, si diyez de do olarak seslendirilir İngilizcedeki kelime karşılığı “sharp” ya da “flat” aynı anlamda ve işlevd kullanılır Diyez’in karşıt anlamlı olan terim ise bemol’dür
    örneğimize gelelim, Diyez yarım ses inceltir, Bemol yarım ses pesleştirir dimi? önemli olan bizim bunu bilmemiz, bağlamada yokmuş yada varmış mühim değil, biz bağlamaya göre nota öğrenmiyoruz. Mi ile Fa nın arası yarım sesmiş madem, Yani Mi nin diyezi Nedir Hacı abi? Yarım ses aşağı inelim, Fa dır dimi ? teknik böyle söylüyor, neyi tartışıyoruz biz ? diyelim bir eserin anahtar başlangıcında Mi diyez ve Fa Diyez konulmuş. yani Fa natürel ve fa diyez perdelerini kullan diyor. aa bu bende yok diyerek çalmayacakmıyız hacı abi? yoksa işin tekniğini çözüp anında anlayarak çözüp geçecekmiyiz? kaldıki o anahtar başlangıcında Mi# ve Fa# yerine Fa natürel ve Sol bemol de (şimdi sen sol bemolde bizde yok diyebilirsin ama bize anlatılmak istenen şey başka)konulsa Mi# Fa# ile aynı perdeleri tarif etmiş olacaktı.
    sonuç olarak;
    Diyez yarım ses inceltir (Mi-Fa- Si-Do arası yarım sestir)
    Bemol yarım ses kalınlaştırır, anlatılmak istenen budur
    AYDOST!!
    NEŞET ERTAŞ..

ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altmışdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

üstad ben sana konuyu yanlış biliyorsun demedim neyi nalatmak istediğinide biliyorum.
    şunu açık ve net şekilde ifade edeyim notasyonlarda mi diyez olarak gösterilen notasyonlar doğru notasyonlar değildir.onu yazan bazı notistlerin iş güzarlığıdır... bunu daha iyi icra eden ve anlatan sanat müziği nota kitapları vardır..
    burda senin bilgini ve görgünü sorgulamak değil amacım senin neleri bilip neleri bilmediğini de sorgulamak bana düşmez zaten herşeyden önce dostuz arkadaşız..
    notayla çalma konusuna gelince üstad ben sadece ileri düzey zorluk derecesi yüksek notasyonları tam olarak deşifre edemiyorum..ama emekler derecede nota okuyor zaman zamn notaylada eserler öğreniyorum kanka...

Moderator
    Tecrübe Puanı
    9

bizim daha yeni gittiğimiz yollarda sen kaç kere git gel yaptın biliyorum farkındayım abi :) bu tür şeylere ihtiyacın olmadığını düşünüyorum, sen çalmana bak :)
    AYDOST!!
    NEŞET ERTAŞ..

bamteli34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Nereden
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    0

S.A Bende 1 senedir bağlama Çalmaya Çalışıyorum fakat istediğim gibi olamadı bir türlü sanki parmaklarımı zorla götürüyorum acaba olmuyosa zorlamamak mı gerekir sade çalıyorum ama kulaktan notadan çıkaramıyorum ne dersiniz tamam mı devam mı ?

asil2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Nereden
    Almanya
    Tecrübe Puanı
    0

elleriniz dert gormesin

fertubolt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BANNED
    Nereden
    Kocaeli
    Tecrübe Puanı
    0

konuyu çok faydalı bulduğum için hortlatmak istedim.Ellerinize sağlık..

yigitbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

emek harcayip boyle bir paylasımda bulundugunuz icin tesekkurler arkadaslar, oldukca faydalı oldugunu dusunuyorum hemen bilgisayarıma kaydedip bir cıktısını aldım masama yapistirdim :)

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu