Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa başı 21 ile 30 arası kadar sonuc gösteriliyor
    TubaErva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Sekizlik Üye
    Nereden
    Rize
    Tecrübe Puanı
    5

Alıntı BozLak84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu resimler nasýl bir hastalýða yakalanmýþ da böyle küçülmüþler gayet normallerdi oysa :)

cok güldüm

BozLak84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Moderator
    Tecrübe Puanı
    9

bende birilerini güldürebilirmiyim diye yazmýþtým :)
    AYDOST!!
    BÝNBÝR HAYALINAN GELDÝM ANAMDAN,DOÐDUM ANAMDAN..
    ÞU FANÝ DÜNYAYA GELDÝM GÝDÝYOM!..
    MURADIM ALAMADIM DÜNYADAN,
    DERDÝN ÇESMESÝNDEN DOLDUM GÝDÝYOM!..
    NEÞET ERTAÞ..

ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Altmýþdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

murat kardeþim bir hata gördüm bu yaptýðýnýz paylaýþmda bunun örneði bile yanlýþ mi nin diyezinden bahsetmiþsiniz hiç bir notasyonda mi nin diyezi gösterilmez ayrýca perdesiz sazlar ve yaylý kemanlarda çalým sýrasýnda uygulama þansýmýz var onlarda özel makamlarda... si ve mi. ler birer alt notalrda 4,5 koma bakiye sestir diyezleri gösterilmez.. diðer sesler dokuz koma bakiye sestir bildiðin konular zaten bir dönem sormuþtum neden fa diyez ,fadiyez2 varda fa diyez3 yok demiþtin bende varda baðlamada perde sayýn yeterli olmadýðý için yok demiþtim tambur perde düzenini ve neþet ertaþýn baðlama düzenini örnek göstermiþtim muradým hatýrlarsan

Title
    Moderator
    Tecrübe Puanı
    9

buradaki amaç Mi nin diyezi varmý yokmu deðil, amaç deðiþtirici iþaretin mantýðý anlatabilmek, öðretebilmek ancak sen yinede yanýlýyorsun hacý abi. sen nota ile eser çalmýyorsunki hiçbir notasyonda Mi nin diyezi gösterilmez diyorsun. o halde bir alýntý yapayým önce, ardýndan birde örnek vereyim sana, baktýktan sonra bana bu yanlýþ de
    alýntý;
    Sadece mi-fa, si-do sesleri arasý yarým sestir Bu nedenle mi diyez = fa olarak, si diyez de do olarak seslendirilir Ýngilizcedeki kelime karþýlýðý “sharp” ya da “flat” ayný anlamda ve iþlevd kullanýlýr Diyez’in karþýt anlamlý olan terim ise bemol’dür
    örneðimize gelelim, Diyez yarým ses inceltir, Bemol yarým ses pesleþtirir dimi? önemli olan bizim bunu bilmemiz, baðlamada yokmuþ yada varmýþ mühim deðil, biz baðlamaya göre nota öðrenmiyoruz. Mi ile Fa nýn arasý yarým sesmiþ madem, Yani Mi nin diyezi Nedir Hacý abi? Yarým ses aþaðý inelim, Fa dýr dimi ? teknik böyle söylüyor, neyi tartýþýyoruz biz ? diyelim bir eserin anahtar baþlangýcýnda Mi diyez ve Fa Diyez konulmuþ. yani Fa natürel ve fa diyez perdelerini kullan diyor. aa bu bende yok diyerek çalmayacakmýyýz hacý abi? yoksa iþin tekniðini çözüp anýnda anlayarak çözüp geçecekmiyiz? kaldýki o anahtar baþlangýcýnda Mi# ve Fa# yerine Fa natürel ve Sol bemol de (þimdi sen sol bemolde bizde yok diyebilirsin ama bize anlatýlmak istenen þey baþka)konulsa Mi# Fa# ile ayný perdeleri tarif etmiþ olacaktý.
    sonuç olarak;
    Diyez yarým ses inceltir (Mi-Fa- Si-Do arasý yarým sestir)
    Bemol yarým ses kalýnlaþtýrýr, anlatýlmak istenen budur
    AYDOST!!
    NEÞET ERTAÞ..

ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Altmýþdörtlük Üye
    Nereden
    antalya
    Tecrübe Puanı
    8

üstad ben sana konuyu yanlýþ biliyorsun demedim neyi nalatmak istediðinide biliyorum.
    þunu açýk ve net þekilde ifade edeyim notasyonlarda mi diyez olarak gösterilen notasyonlar doðru notasyonlar deðildir.onu yazan bazý notistlerin iþ güzarlýðýdýr... bunu daha iyi icra eden ve anlatan sanat müziði nota kitaplarý vardýr..
    burda senin bilgini ve görgünü sorgulamak deðil amacým senin neleri bilip neleri bilmediðini de sorgulamak bana düþmez zaten herþeyden önce dostuz arkadaþýz..
    notayla çalma konusuna gelince üstad ben sadece ileri düzey zorluk derecesi yüksek notasyonlarý tam olarak deþifre edemiyorum..ama emekler derecede nota okuyor zaman zamn notaylada eserler öðreniyorum kanka...

Title
    Moderator
    Tecrübe Puanı
    9

bizim daha yeni gittiðimiz yollarda sen kaç kere git gel yaptýn biliyorum farkýndayým abi :) bu tür þeylere ihtiyacýn olmadýðýný düþünüyorum, sen çalmana bak :)
    AYDOST!!
    NEÞET ERTAÞ..

bamteli34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Dörtlük Üye
    Nereden
    Ýstanbul
    Tecrübe Puanı
    0

S.A Bende 1 senedir baðlama Çalmaya Çalýþýyorum fakat istediðim gibi olamadý bir türlü sanki parmaklarýmý zorla götürüyorum acaba olmuyosa zorlamamak mý gerekir sade çalýyorum ama kulaktan notadan çýkaramýyorum ne dersiniz tamam mý devam mý ?

asil2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Dörtlük Üye
    Nereden
    Almanya
    Tecrübe Puanı
    0

elleriniz dert gormesin

Title
    BANNED
    Nereden
    Kocaeli
    Tecrübe Puanı
    0

konuyu çok faydalý bulduðum için hortlatmak istedim.Ellerinize saðlýk..

yigitbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı
    0

emek harcayip boyle bir paylasýmda bulundugunuz icin tesekkurler arkadaslar, oldukca faydalý oldugunu dusunuyorum hemen bilgisayarýma kaydedip bir cýktýsýný aldým masama yapistirdim :)

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu