Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bağlamada Doğru Tel Seçimi

Sekizlik Üye kdm acemi 58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    5

piyasada 0.18 0,20 ve 0,22 var. başka tel bulamıyorum. alt telden la sesi alamıyorum 0,16 veya 0.28 tel bulabilen varmı ?

28 tekne cura ve 38 tekne bağlamam var.

Sekizlik Üye ilidey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hollanda
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ayni sorun bendede var.bende tel degisirken tel yerlerini karistirdim.en alt tel teller takimdaki en ince tellermi olmasi gerekiyor?birde ust tel gurubundaki bam telin altina handisi geliyor.bana siralamali bir sekilde tarif edebilirmisiniz?

Onaltılık Üye osonmez66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KAYSERİ
    Tecrübe Puanı
    5

Degerli ustalar makara pyramid telmi yoksa hazir satilan piyramid telmi daha kalitelidir acaba.cevaplarinizi bekliyorum tesekkürler

Nereden
    KAYSERİ
    Tecrübe Puanı
    5

bi soru soruyorum haftalar geçiyor,hiç cevap yok...nerde profosyonel bağlamacı yardımcı adminlerr....

Nereden
    hollanda
    Tecrübe Puanı
    0

OSONMEZ kardesim ben baglamada profosyonel degilim henuz.fakat ben bu baglama konusunu alt esikten tutta taaki burgulara varana kadar cok iyi arastirdim.bu isin gercekten derinine indim.ve cok faydali piyasada dogru olarak bilinen fakat dogru olmayan bir cok konu tesbit ettim.ve bunun sonucunda kendime bir baglama yaptirdim.tam manasi ile el emegi goz nuru diyebilirim.dolayisi ile sanada bilgim dahilinde tel konusunda naciizane bir dost tavsiyesinde bulunayim.simdi pyramid tellerin celik orani cok az oldugu icin bu teller cok fazla beklemeye gelmiyor.ornegin yeni teli al ve paketten ac bak tel asagi dogru kendini salar.fakat cok beklemis bir pyramid teli actiginda goreceksinki tel dairesel bi sekilde asagi dogru sallanacak.yanii tam acilmayacak.pyramit tellerinin tinisi cok guzel ama cabuk paslandigi icin ses tinisinda frekans etkinligi cok cabuk kayboluyor.birde suna cok dikkat et turkiyede pyramid diye sahte teller satiliyor.benim basima geldi iki dukkana girdim ikiside sahte satiyordu ve haberleride yokmus sozde :)sonuc olarak sana tavsiyem makara tel alma derim.paket tel al ihtiyacin kadar al ama fazla bekletme telleri.telleri nemli ortamda tutma.son olarak bir bip notta pyramit tel takimlarinin sirma tellerini genelde ucuz bisey koyuyorlar paketlere onada dikkat etmelisin.eger ucuzsa iyi bak urune.ben kendim hollandada oturuyorum ben 2 kez pyramit tel kullandim ama dedigim gibi ses tinisi erken kayboldugu icin beni pek tatmin etmedi.sana bir marka daha tavsiye edeyim lenzner diye bir alman marka daha var oda en az pyramid kadar cok iyi ve tinisida super.uzun omurlu bir tel istersen bir arastir bir takim dene eminim cok menmun kalicaksin.sana resmen mektup gibi cevap vermeye calistim umarim faydali olur paylasimim.saygilarimla...

Sekizlik Üye kdm acemi 58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    5

Alıntı osonmez66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Degerli ustalar makara pyramid telmi yoksa hazir satilan piyramid telmi daha kalitelidir acaba.cevaplarinizi bekliyorum tesekkürler

Profesoyenl değilim, ama arada çok fark olduğunu sanmıyorum. son 3 ayda en az 5 marka aldım denedim, yaklaşık hepsi aynı. en dayanıklısı pisada 7,5 tl civarında satılan çelik teller. piramid sık değişitirlilmesi gereken pahalı bi marka.
    şu an 20 tl ye aydığım piramit takılıarada bir fark göremiyorum

Sekizlik Üye rft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ANKARA
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ilidey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ayni sorun bendede var.bende tel degisirken tel yerlerini karistirdim.en alt tel teller takimdaki en ince tellermi olmasi gerekiyor?birde ust tel gurubundaki bam telin altina handisi geliyor.bana siralamali bir sekilde tarif edebilirmisiniz?
    en alt iki tel(6-7) ve üstten ikinci ince tel, bam telinin kalın olanı en üst (1),ince olanı(5) ,kalın olan teller ortaya(3-4)

Nereden
    hollanda
    Tecrübe Puanı
    0

selamlar rft abi.ben sana bir wep adresi veriyim sen oraya bak orada aksesuarlar bolumune gir icerikte kisa sap ucun sap divan cura butun saz tellerinin dizilis sekilleri urunlerin paketinin uzerinde yaziyor.gercekten cok guzel yapmislar bende senin gibi karstirmistim bu sekilde dogrusunu buldum..alman bir marka.hemde tellerde super kalitede.bi bakmis olursun.www.saz-hamburg.de umarim yardimci olur saygilarimla...

Nereden
    KAYSERİ
    Tecrübe Puanı
    5

sevgili ilidey kardeşim.gösterdiğin ilgi ve alakaya teşekkür ederim.saol varol

Nereden
    KAYSERİ
    Tecrübe Puanı
    5

sonunda dünyanın en iyi telini buldum çok şükür.denediğim markalar aynı karar sesi akortta: galli,lezner,dorazio,Mt,piyasadaki hazır 2-3 cins çeşit pyramid,yöremiz, car curt yerli tellerin hepsi.Ammaaaa tam orjinal madein germany makara 0.18 pyramid tel taktım 41,5 tekne bağlamaya,Allahım o ne tını o ne ses,çalmaya doyamıyor insan.hele hele bam ların ayrı bir tadı var.herkese tavsiye ederim.ben bağlama yaptırdığım ustamdan rica ettim aldım 3 takım.
    Konu osonmez66 tarafından (15.Nisan.2013 Saat 17:55 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu