Go Back   Sazkursu.com > ONLINE BAGLAMA DERSLERI > Uzun Sap ( Kara Düzen )
Uzun Sap ( Kara Düzen ) Bu Bölümde Uzun Sap için egzersiz veya Nota paylaşa bilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16-06-2010, 12:03   #1 (permalink)
Dörtlük Üye
Tecrübe Puanı: 0 deserteagle is on a distinguished road
Standart hızlı bi şekilde uzun sap nasıl öğrenilir.

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
yaklaşık 2 senedir uzun sap çalmaya çalışıyorum.. kursa gittim baya bi parça da öğrendim yalnız halen istediğim seviyeye gelemedim.. hoca sağ elin zayıf diyor.. hızlı bi şekilde öğrenmem için ne önerirsiniz.

Benzer Konular
Reklam Alani
deserteagle isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Reklam & Sponsor Alanı

Alt 16-06-2010, 14:02   #2 (permalink)
Sekizlik Üye
Tecrübe Puanı: 5 KIYILI is on a distinguished road
Standart Ynt: hızlı bi şekilde uzun sap nasıl öğrenilir.

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
Benim size önerilerim elinizin hızlanması için bilek ve parmak güçlendirme egzersizlerine daha çok ağırlık vermeniz olacaktır.Sitede bulunan bilek geliştirme ve parmak güçlendirme egzersizlerinden istifade ederek çalışabilirsiniz.Yapacağınız bu egzersizler her iki elinizin de güçlenmesine yardımcı olacaktır.Faydası olacak bir diğer konu ise zayıf olan sağ eliniz yani tezeneyi tutan eliniz olduğuna göre tabi bu durum solak çalanlara göre değişmektedir.Sağ elinizdeki tezeneniz ile sol eliniz ile hiç bir perdeye basmadan alt,orta,üst tüm tellerle boş vuruşlarla çalışmanızdır.Burada sol elinizi hiç kullanmayacağınız için bütün dikkatiniz sağ elinizde olacak ve zayıf olan sağ elinizi daha hızlı bir biçimde kullanmanıza yardımcı olacaktır.Bu konuda yine size faydalı olacağını umduğum bir diğer husus ise zayıf olan sağ elinizi geliştirmek için her eve gelişinizde sanki sazınıza tezene ile vuruyormuşsunuz gibi yaparak sağ elinizi vucudunuzun karın boşluğuna yakın bir yerinde tutarak hızlı hamleler ile sağ bileğinizi bir aşağı bir yukarı doğru hareket ettiriniz.Bu fiziki hareketi her defasında en az 15 dakika boyunca sürdürdükten sonra sazınıza başlayınız.Bu fiziki hareket de zayıf olan sağ elinizin ve bileğinizin hızlanmasını,gelişmesini ve güçlenmesini sağlayacaktır.

Reklam Alani
KIYILI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-06-2010, 09:43   #3 (permalink)
Dörtlük Üye
Tecrübe Puanı: 0 deserteagle is on a distinguished road

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
kıyılı çok teşekkür ederim tavsiyelerini yerine getireceğim..sağ bileği kuvvetlendirirsem istediğim seviyeye gelicem inş. bir parmakların daha güçlenmesi için lastik falan bağlıyorlarmış bunların yararı olurmu..

Reklam Alani
deserteagle isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-06-2010, 13:27   #4 (permalink)
Sekizlik Üye
Tecrübe Puanı: 5 KIYILI is on a distinguished road

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
Lastik takarak çalışmanı ben tavsiye etmem.Parmakların lastik ile sıkılmasının kılcal damarlara zarar verme riski bulunduğu gibi parmaklardaki kan dolaşımını da olumsuz yönde etkileyebilmektedir.Bu yüzden benim size tavsiyem lastik takmadan bağlamanız ile bol bol egzersiz yaparak çalışmanızdır.Egzersizler için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.sazkursu.com/Forum-board-61.html

Reklam Alani
KIYILI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-08-2010, 14:27   #5 (permalink)
Dörtlük Üye
Tecrübe Puanı: 0 WaHseT_35 is on a distinguished road

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
kıyılı arkadaşa katılıyorum.. lastik bağlamak banda biraz ters geldi hiç denemedim

Reklam Alani
WaHseT_35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
hizli, nasil, orenilir, sap, sekilde, uzun

Seçenekler
Stil