Go Back   Sazkursu.com > Halk Müzigi ve Baglama icin Genel Bilgiler > Temel Bilgiler VIDEO anlatim
Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By admin

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28-11-2007, 23:30   #1 (permalink)

Erdal Ibili

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nereden: viyana
Tecrübe Puanı: 10 admin is a glorious beacon of lightadmin is a glorious beacon of lightadmin is a glorious beacon of lightadmin is a glorious beacon of lightadmin is a glorious beacon of lightadmin is a glorious beacon of light
Standart Ritm Kaliplari (Kara Man ) 2/16 lik 1/8 lik

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
Merhaba Dostlar !
Bilgisayarimin Arizalanmasindan vede islerimin yogunlugunda dolayi böylesi videolara ara vermistim. ilerliyen Zamanlarda eksik olan dersleri hazirliyip sizlere sunmaya calisacam. Calismalarinizda Basarilar dilerim.sevgilerle

RAPIDSHARE´den indirmek icin BURAYA TIKLAYIN

Benzer Konular
    Reklam Alani
    inceziya Yorumu Beğendi
    Imza ( Signatürü )

Dikkat

Resmi Hesaplarımız Lütfen Abone ve takip edin
    Facebook Fan Sayfamız
    Instagram
    Twitter
    Youtube

admin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
    Teşekkür edenler:
    ayata70 (22-07-2011), ferreli012 (26-10-2012), husseyin (15-01-2013)
    Reklam & Sponsor Alanı

Alt 21-06-2010, 18:04   #2 (permalink)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı: 0 sharpboy is on a distinguished road
    Standart Ynt: Ritm Kaliplari (Kara Man ) 2/16 lik 1/8 lik

Sosyal Sitelerde Paylas
    Bu Mesajı Paylaş |
    peki 6-7 nota birbirine bağlantılı olduğu zaman onlara nasıl ritim tutturacağız.özellikle zeybek türkülerinde buna çok denk geliyorum

inan58: CEVAP

Reklam Alani
    sharpboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
    Alt 22-07-2011, 12:02   #3 (permalink)
    Altmışdörtlük Üye
    ayata70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden: antalya
    Tecrübe Puanı: 6 ayata70 is on a distinguished road

Sosyal Sitelerde Paylas
    Bu Mesajı Paylaş |
    hocam derslerinizi ve paylaşımlarınızı ilgi ile izliyorum belki önceki derslerinizde belirtmiş olabilirsiniz ben kaçırmış olabilirim ankara ve karaman kalıplarında örnek videoda yeni öğrenenler yada bu konuyu tam kavramaya çalışanlar için şu konuyu belirtmek istedim an ka ra burda süreyi üçe bölersek an ka arası süre, ka ra arası sürenin 2 katı daha uzun sürede çalınmalıdır ka ra man kalıbında ise durum tam tersidir diğer kalıplarda ise iz mir iki eşit süre, a na do lu 4 eşit süre ,te ra zi, karaman kalıbıyla aynı şekilde ,hep si kalıbında ilk nota uzun diğeri yarı süresinde pı rıl kalıbında hepsinin tersi uygulanır cebeci kalıbıda üç eşit sürede çalınır bu konunun önemli olduğunu belirtmek açısından açıklama yapmak istedim affınıza sığınarak çünkü notaları deşifre etmede bu konu çok önemli ben hala bu konu üzerinde çalışıyorum teorikte konuyu öğrendim ama uygulama alanında hala bazı zorluklar çekiyorum bu işe gönül vermiş tüm arkadaşlarım bu temel dersi kesinlikle atlamasınlar nota öğrenmenin temeli ve icraası burdan geçiyor arkadaşlar saygılarımla

Reklam Alani
    ayata70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
    Alt 22-07-2011, 12:08   #4 (permalink)
    Onaltılık Üye
    Devran Yasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden: KAHRAMANMARAŞ
    Tecrübe Puanı: 4 Devran Yasin is on a distinguished road

Sosyal Sitelerde Paylas
    Bu Mesajı Paylaş |
    ayata70 abi çok önemli bir noktayı ele almışsın biz yeni öğrenen yada öğrenmeye çalışan arkadaşlar burada yayınlanan nota kağıdı ve notalarla başbaşa kalıyoruz ve ne yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz keşke imkanımız olsada böyle her konuya daha çok sözlü olarak açıklamalar yapılsa biz yeni öğrenen arkadaşlar için çok faydalı olur....

Reklam Alani
    Devran Yasin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
    Alt 20-09-2011, 13:05   #5 (permalink)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı: 0 allis is on a distinguished road

Sosyal Sitelerde Paylas
    Bu Mesajı Paylaş |
    bu site hoşuma gitti inşallah kısa sürede öğrenebileceğimi sanıyorum.şu parmaklarımı bi açarsam olacak kulağıma güneiyorum.selamlar

Reklam Alani
    allis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
    Alt 15-01-2013, 18:01   #6 (permalink)
    Dörtlük Üye
    Tecrübe Puanı: 0 Emrah78 is on a distinguished road
    Question

Sosyal Sitelerde Paylas
    Bu Mesajı Paylaş |
    Alıntı:
    ayata70 Nickli Üyeden Alıntı
    hocam derslerinizi ve paylaşımlarınızı ilgi ile izliyorum belki önceki derslerinizde belirtmiş olabilirsiniz ben kaçırmış olabilirim ankara ve karaman kalıplarında örnek videoda yeni öğrenenler yada bu konuyu tam kavramaya çalışanlar için şu konuyu belirtmek istedim an ka ra burda süreyi üçe bölersek an ka arası süre, ka ra arası sürenin 2 katı daha uzun sürede çalınmalıdır ka ra man kalıbında ise durum tam tersidir diğer kalıplarda ise iz mir iki eşit süre, a na do lu 4 eşit süre ,te ra zi, karaman kalıbıyla aynı şekilde ,hep si kalıbında ilk nota uzun diğeri yarı süresinde pı rıl kalıbında hepsinin tersi uygulanır cebeci kalıbıda üç eşit sürede çalınır bu konunun önemli olduğunu belirtmek açısından açıklama yapmak istedim affınıza sığınarak çünkü notaları deşifre etmede bu konu çok önemli ben hala bu konu üzerinde çalışıyorum teorikte konuyu öğrendim ama uygulama alanında hala bazı zorluklar çekiyorum bu işe gönül vermiş tüm arkadaşlarım bu temel dersi kesinlikle atlamasınlar nota öğrenmenin temeli ve icraası burdan geçiyor arkadaşlar saygılarımla

bu notaları bi video ile anlatacak bi ustamız yok mu acaba(yine bu bölümde)

Reklam Alani
    Emrah78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
    1 8, 2 16, kaliplari, kara, lik, man, ritm

Seçenekler
    Stil