Go Back   Sazkursu.com > Paylaşım > SORU-CEVAP
SORU-CEVAP Siz Sorun Biz Cevapliyalim...

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16-02-2011, 22:59   #1 (permalink)
Dörtlük Üye
Tecrübe Puanı: 0 kabizkugu is on a distinguished road
Standart elektro-bağlama yapmak

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
selamlar. ben orta seviyede bağlama çalıyorum, kendim öğrendim. bir fikrim var, bununla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlara danışmak istiyorum. şimdi elimde uzunsap bir bağlama var, benim istediğim bu bağlamayı elektro yapmak. manyetiğim de var, sormak istediğim şey ise şu: bağlamanın teknesinin bombeli kısmını kestirmek istiyorum yani elektrogitar gibi olsun, askıyla boynumda dursun istiyorum. lakin o kısmı kestikten sonra sadece sesin şiddeti mi azalır yoksa tınıda kalıcı bi bozukluk mu olur? kesip manyetikleri takıcam. şimdiden teşekkürler.

Benzer Konular
Reklam Alani
kabizkugu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Reklam & Sponsor Alanı

Alt 17-02-2011, 02:51   #2 (permalink)
Moderator
GumrahGursoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nereden: Eskişehir - Alanya
Tecrübe Puanı: 5 GumrahGursoy is on a distinguished road
Standart Ynt: elektro-bağlama yapmak

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
ağaçtan anlıyomusun kardeş onu sorayım öncelikle böyle işler yaptın mı ? bağlamana yazık olabilir. ses, tını komple değişir. bağlamaya bi ekolayzer takıyosun ses acayip değişiyor. kötü mü değişir iyi mi değişir bilmem ama orasını. bence muamma. ama yuvarlak olan tekneyi nasıl öle yapıcaksın anlayamadım . bu arada geçenlerde de benim aklıma böyle birşey gelmişti ama biraz daha farklı. bi tane klasik gitarın yap bölümünü kestirip bağlama sapı taksam. klasik gitar kasalı bağlama :S nasıl olur acaba böyle bişy :)

Reklam Alani
GumrahGursoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-02-2011, 08:13   #3 (permalink)
E_O
VIP Üye
E_O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nereden: Elbistan
Tecrübe Puanı: 4 E_O is on a distinguished road

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
Gümrah gürsoy arkadaşım. Onu burada bir arkadaşim denedi. Emin ol pişman oldu. Kendisi gitar hayranı hem ustasıda. Bağlamaya gitmek istedi gitti. Birgün beni çağırdı gördüğümde çok şaşırmıştım ama. Ses kalın çıkıyor hemde çok aşırı. Birde teller yakışmıyor. :) Kabizkuğu sesi tutturamazsın bir kere. Elektro gitarların yapım aşaması çok farklı. Ağaç aksanı filan değişiyor. Eğer elektro ses istiyorsan jack taktır. Birde anfi al. sesi elektro gibi alacağından emin ol. :)

Reklam Alani
Imza ( Signatürü )

Bir İki Üç....

E_O isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-02-2011, 12:06   #4 (permalink)
Dörtlük Üye
Tecrübe Puanı: 0 Fenomen43 is on a distinguished road

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
Bende E_O arkadasa katiliyorum, baglamani cok seviyorsan ben gibi, telini bosver üzerinde toza bile zarar gelmesin deyip korkuyorsan, sen bu sevdadan vazgec
Ben sana söyle anlatayim, kücük bir sesalici alacaksin ve bir anfi, o kücük ses alici zaten kücücük, ve onu sazin üzerine yapistir yapiskanli bandla veya cift tarafli yapisan bandla o sana kalmis olan birsey, ben esigin 5cm altina yapistiriyorum, böylece baglamani ne deldirisin herhangi bir kablo cikisi icin yadazarar verirsin, yaparmisin sana kalmis, selametle.

Reklam Alani
Fenomen43 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-02-2011, 14:29   #5 (permalink)
Dörtlük Üye
Tecrübe Puanı: 0 SnNKnT is on a distinguished road

Sosyal Sitelerde Paylas
Bu Mesajı Paylaş |
Merhabalar, benim bir bağlama ustası arkadaşım elektro gitar şeklinde elektro bağlama yapıyor. Şekil olarak tamamen aynı. İlgilenirsen iletişim bilgilerini sana iletebilirim.

Reklam Alani
SnNKnT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
elektrobalama, yapmak

Seçenekler
Stil