Sazkursu.com

Sazkursu.com (http://www.sazkursu.com/forum/)
-   Nota Paylaşım (http://www.sazkursu.com/forum/44-nota-paylasim/)
-   -   [FAYDALI] Nota istek arşiv (Yeni Konu açmadan bakınız) (http://www.sazkursu.com/forum/nota-paylasim/11372-nota-istek-arsiv-yeni-konu-acmadan-bakiniz.html)

DevriMs 13-09-2011 21:20

Nota istek arşiv (Yeni Konu açmadan bakınız)

Bir eserin notalarına ulaşmak isteyen arkadaşlarımızın, çok sık şekilde yapmış olduğu bir hata var. "Nota İstek bölümüne konu açayım bana versinler" diye düşünülüyor.
Bir başka iyi ihtimal ise; "Arama yaptım, sonuçlarda çıkmadı .." şeklinde oluyor.

Sadece bir kaç saniyelik (klavyeyi iyi kullanıyorsanız en fazla 5 saniye) zamanlamayla, aramış olduğunuz eserin kendisine direkt ulaşabilirsiniz

İndex nedir ?

İndex; kategori içerisinde bulunan konuların arşiv listesidir. Seçmiş olduğunuz kategorideki konuları / konu başlıklarını listeler halinde görüntülememize yarar.

Peki indexin bize N gibi yararı var ?

Nota İstek kategorisindeki bütün konuları / konu başlıklarını tek bir sayfada (yani bu konuda) görüntüleyebilirsiniz

Başka ?

"Yeni Konu açacağım acaba açıldı mı ?" diye düşündüğünüzde, bu sayfaya bakmanız yeterli.

Bu sayfada (konu içerisinde); CTRL ve F tuşlarına basarak, arama özelliğini aktif hale getirirsiniz. CTRL ve F tuşlarına bastığınızda, ekranda ufak bir kutu çıkar. Bu kutuya aramak istediğiniz içeriğe yönelik harfler yazmaya başladığınız anda, sayfada tarama yaparak, renkli yazılarla belirterek, sizi ilgili konu içeriğine yönlenmeniz için, ilgili konu başlığına yönlendirir. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey, aramalarda karşınıza gelen konu başlıklarına Tıklamak

Yararlanmanız dileğiyle ..

DevriMs 13-09-2011 21:22

DevriMs 13-09-2011 21:23

DevriMs 13-09-2011 21:23

DevriMs 13-09-2011 21:24

pinarakar 13-09-2011 21:41

Sizi tebrik ederim devrim bey :)
cok faydali bi calisma hazirlamissiniz.
(konuyu yukarda tut diye kaydettim,"onemli"diye)
boylece nota istek bolumunde umarim okunur istek yapilmadan once..

smokeramazan 13-09-2011 21:42

çok güzel bir çalışma olmuş devrim.oldukça da pratik..ancak anladığım ve gözlemlediğim kadarıyla bir çok kişi yine eski usul nota isteğinde bulunacak gibi:)

DevriMs 13-09-2011 21:48

Alıntı:

pinarakar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 57866)

Selamlar
Teşekkür ederim :claps:

Alıntı:

smokeramazan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 57867)
çok güzel bir çalışma olmuş devrim.oldukça da pratik..ancak anladığım ve gözlemlediğim kadarıyla bir çok kişi yine eski usul nota isteğinde bulunacak gibi:)

Merhaba Ramazan hoca
Deniz Yıldızı hikayesi misali bakıyorum biraz esasında; "Bi kaç kişi kullanılır en azından" diye düşünerek :wink:

Belirli zamanlarda (Haftalık / Aylık) konuyu güncellerim

smokeramazan 13-09-2011 21:51

evet konu hep yukarıda kalırsa daha iyi olur gibi.

manibo45 13-09-2011 21:58

Alıntı:

pinarakar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 57866)

Keşke. Okuma gibi bi alışkanlığı olsa var olan notalar tekrar tekrar istenmezdi.

Artı faydalı olmasına faydalı fakat burada başlığı bulunan bazı konularda yapılan isteklere cevap verilemedi/bulunamadı, artı forumumuzdaki nota arşivi, istek bölümünden ibaret değil ki, burası çok küçük bi kısmı sadece.
Yani ihtiyaç duyulan istek nota, burada değilde olması gereken yerde nota paylaşım bölümünde ise ne olacak?
Üstte dediğim gibi okuma alışkanlığımız yok maalesef, istek yapmayı kafaya koymuş olan arkadaşlar direk buraya gelip tek burada arama yapıp "haa nasılsa yokmuş, yeni konu açayım" deyip var olan notayı yeniden isterlerse?

Ben çok mu negatifim yoksa :D Ha şu olur en fazla, yeniden yeniden istenmiş olsa bile bunun kabahati bu konu olmaz. Demek istediğim iyi niyetle hazırladığınız bu liste beklenen işlevi kazanır mı ondan emin değilim sadece.
Paylaşım için teşekkürler, ellerinize sağlık:claps:

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 22:37.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® 3.8.6 scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0