PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uzun sap baðlama nasýl çalýnýr

ercan4242
20.Aralk.2010, 19:03
arkadaþlar herkeze selamün aleyküm.
dün bir uzun sap baðlama aldým fakat kara düzün diye biþey okudum formda benim sazým kara düzünmi onu bilmiyorum sazýn sapýnda 23 adet þerit var ve 7 tel var 3 altta 2 orta da 2 yukarda

sizler den yardým isteyeceðim konu ben sazlan ilgili hiç biþey bilmiyorum ve öðrenmek içinde maddi durumum yeterli deðil affýnýza sýðýnarak yazýyorum.

saz da notoyla ilgili hiç biþey bilmiyorum sitede araþtýrdým ama kafam karýþtý çok nota var eyer bahsettiðim sazla ilgili nota yerlerini resim olarak gösteriseniz çok sevinirim

sadece nota yerlerini bilmiyom üzerine yazacam ve o þekilde öðrenecem
umarým yardýmcý olursunuz
iyi akþamlar.................

inan58
20.Aralk.2010, 19:37
http://sazkursu.com/Forum-topic-7979.html
bu konuyu incele senin gibi soran cok orda elimden geldigince siraladim, hic bilmeyen birinin neleri ve nasil bir yol izlemesi gerek diye
tavsiyeleri dersleri ögrenirsen, cok sey bilmis olursun

ercan4242
22.Aralk.2010, 17:55
hocam ilgine çok teekkür ederim ama dediðim gibi benim bilgim hiç yok ve ben notolarý sazýn üstüne yazdým senin verdiðin resimden ben þimdi calarken hep altteleri mi kullanacam yukarý hiç vurmayacam mý onu bilmiyom o konuda yardým cý olursan

olivetti
27.Aralk.2010, 17:15
önce parmaklarý hýzlandýr bir kaç ay üst telleri rahat çözersin.örneðin alt telin 7 perde soluna gidip üste çýkarsan ayný sesi bulursun.