PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 Ay Oldu Yardým Ederseniz Sevinirim.

Crosberq
02.Kasm.2010, 18:26
S.A.
Arkadaþlar Konyalýyým. Yaþýmýn biraz geç olmasýna karþýn 1 sene önce baðlama eðitimi almaya karar verdim. Bi kiþinin tavsiyesi üzerine Bi hocayla çalýsmaya basladým 2 ay sonra hoca hollandaya gitti. Bende býraktým. Uzun zaman ii bi hoca aradým. Sonunda birini buldum. Fakat 3 ay oldu suan etütlerdeyiz. Notalý çalýyorum. Günlük 1-2 saat çalmaya gayret ediyorum. Fakat hocam benimle diðer öðrenciler kadar ilgilenmiyor ders süremiz en fazla 15-20 dakika yazdýrýyor sonrada bir kez bakýyoruz tamam diyor. Þimdide bi yere kadar geldik býrakmak istemiyorum ama caným sýkýlmaya basladý acaba beni oyalýyormu diye düþünmeye baþladým. Çok kötü niyetli biri deil. Yaþým 28 oldu ayda 4 dersti 8 derse çýkarttýrdým daha hýzlý öðrenmek için. Elimin yatkýn olduðuna inanýyorum. Napmalýyým bi tavsiye lazým kafam çok karýþýk.

inan58
02.Kasm.2010, 19:59
A.S. Aramiza hosgeldin derim
herseyden önce 28 gec degil , ögrenmek istiyorsan bence yas konusunu takinti yapma gerekiyorsa 10 yasindakiyle bile olsa kursa devam et derim,

Kuslar genelde 5-10 kisilik guruplarla yapilir grup uyumlu olsun beraber ilerlesin diye yapamayanlarla daha cok ilgilenmesi normal, Hocanin seninle az ilgilenmesi belki senin yaptiklarini yeterli görmesi olabilir.

Kurslarda saatin 1- yada 3 saat olmasi önemli degil .. Önemli olan anlatilani kavrayip evde saatlerce onu calisip hocaya sunmaktir Hoca önce nasil yapilacagini aciklamaya calsir ve diger derse kadar calisip hocaya gösterilir ve hoca son rutuslari yapar

Eger bir konu anlasilmayacak bir konu kalmayana kadar anlatilmis ise veya anlamadigin yeri sormus isen geri kalani evde pekistirmek ve etütlere devam etmek gerek.

Forumdada ögrenirsin ama tecrübelerime dayanarak sunu belirteyim.. Burda bir konuyu defalarca okusan belki anlayamassin anladigini farzedelim pratigini görmeden zor buna ragmen yaptigini farzedelim , hatlarini görecek kimse yok. insan kendi hatalarini zor görür.

Bence hemen pes etme gerekirse uygun bir dil ile hocana durum degerlendirmesi yap.

Uzun Sap baglama calabilmek icin hocaya ilerde daha cok ihtiyacin olacak

Crosberq
02.Kasm.2010, 22:25
Anlatýmýnýz için tþk ederim. Fakat sunu yazmayý unutmusum özel ders alýyorum ben. birebir yani. genede anladým hocayla devam ediyim. kendi kendime yapýlmasý dediðiniz gibi zor. tþk. selametle.

Mehmet7
03.Kasm.2010, 07:14
hemþerim bende konyalýyým.aramýza hoþ geldin.birebir ders ücretini öðrene bilirmiyim.o þekil deðerlendirmek daha doðru olur.

Crosberq
14.Kasm.2010, 22:05
biraz geç oldu iþlerden dolayý girememistim siteye ücret 100 lira ayda 8 saat de genelde dersler genelde yarým saatte bitiyor.

tiago
08.Mart.2012, 19:07
arkadaslar lutfen yardim edin ben uzun sap saz kursuna gidiyorum.
evde solfej turkulerine calisyorum ve cogu turku normal suslemeden calabilyorum ama bu turkuleri hocam la beraber caldigimda kendi bambaska notalarla calyor ve benim caldigim tarzla ritim verme zorlu olyor hocamin caldigi yontemle benimkimin arasinda ki fark ne?

solfej le ogrendiyim turkuler baglama da calinyor ama sazkursunda ki olan arkadaslar dedilerki fark etmez hepsi ayni yola gelyor ama hocamla caldigimda oyle olmadiginifark ettim. kendisi kulaktan calmayi amatorler icin oneryor.

uzunsap55
23.ubat.2013, 14:32
kardeþim ben 1ay kursa gýýtým nota felan býlmýyorum portede þimdi kulaktan çalýyorum 2 3 aydýr

tanium57
23.ubat.2013, 15:12
bu siteden ögrenebilirsiniz nota solfej videolar akort yapma gibi

uzunsap55
23.ubat.2013, 19:10
bu siteye kuranlardan allah razý olsun
bizim kursa gidemeyen arkadaþlarýmýz burda faydalanýyor