PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun sap Baglama yaptirmak/almak istiyorum..

sazvend
05.Kasm.2009, 10:52
selamlar ben yeni bir Uzun sap Baglama yaptirmak/almak istiyorum.. birinci sinif. ama danimarkada yasadigim icin, dogru duzgun bir baglama bulamadim. yilmaz saz evi diye bir müzik sitesi var, fiyatlari sese degermi bilmiyorum denemedigimden. siz ne düsünüyorsunuz iyilermi? toraman müzik evi, erdal erzincan saz evi, akdeniz saz evi gibi saz evlerinden güvenilir, fiyatina laik baglama siparis ettirebilirmiyim??

ozanersoy
05.Kasm.2009, 11:46
selam uzun sap istiyorsan,anka muzigi (ankara) tavsiye ediyorum istersen iletisme geceriz tanidigm birisi,ikici tercihimiz tekeli saz evi kastamonuda onlarida iyi taniyorum istersen yine iletiseme geceriz olmadi baska arkadaslarimiz da dinle onlarda bilirler...
lakin ben olsam hazir yapilmis alirim daha iyi inceleme firsatin olur,,ama biz gurbetekler olarak senede 1 kere firsatimiz olursa olur bunlar... insallah gonlunce bisey olur!!!!

sazvend
05.Kasm.2009, 12:23
ozanersoy bi arastiririm tsk ederim. yanliz ben görmeden avrupaya postayla siparis edecem yani, ankarada veya kastamonuda hic bir tanidigim yok. istanbuldada yok. pek saz icin okadar bilet parasi vermek ve yol katmak istemiyorum. konyaliyim, konyada da gecen aylar bir güzel saz bulamadim yaklasik 5-6 saz evinde gezdim, fiyatlari kaliteye göre cok patlak. daha önce toraman müzik evinden baglama denedim acayip hosuma gitmisti yanliz görmeden siparis güvenilir olurmu diye soracaktim. yilmaz saz evinin alisveris kosullari iyi yanliz kaliteyi ve fiyatlarin laik oldugunu bilmiyorum. sizce yilmaz saz evi tavsiye edilirmi? yada toraman müzik evinden baglamayi görmeden siparis edersem kazik filan yermiyim? acemilik yillarimda fena kaziklar yedigimden dolayi herseyin güvenli ve düzgün gitmesini istiyorum.

admin
05.Kasm.2009, 16:01
Ben ankarada irfan akyol ustamizi tavsiye ederim bu yazin kendisiyle görüsme imkanim oldu isciligi haddinden temiz vede etiket sanatcilara baglama yapan bir ustamizdir.kendisiyle önce konusur sart koyarsiniz begenmedigim an geri gönderiyorum gibi.
vede kesinlikle kabul edecektir. ama ben sahsen artik hic bir yerden siparis vermeyi düsünmüyorum yada siparis verdigim bir sazi postayla teslim almak istemiyorum...sazimi gider yerinde incelerim kusuru neyse yerinde söylerim gerekilen yapilir.birinci sinif saz yaptiracaksan bence acele etme izine gittiginde kaliteli ustalarimizin dükkanlarina git isciligini ve sazlarini yerinde incele kararini orda ver daha sonraki senede gider yerinde yine teslim alirsin.yilmaz savevinin baglamalari güzel lakin fiyatlari baska ustalara göre iki kat pahali.

sazvend
05.Kasm.2009, 22:32
sag ol erdal hoca, gercekten irfan akyol ustanin yazdiklarindan etkilendim, dut tan baska agaclarin oyulmasi hep aklima gelmisti. irfan akyol ustayi düsünecegim... kabullenmesekte cogu zaman makine el emeginden daha iyidir.

ozanersoy
06.Kasm.2009, 11:50
seneye bende irfan ustanin yanina ugriyacam,kaliteli sazlar yaptigini duydum ama bi turlu gitme firsatim olmadi,cinardan oyma yaptigini duymustum kelebekten filan gercekten sasirtici ama iyi sonuclar vermis diye okumustum,yilmaz saz evi bana gore fazla tuzlu,toraman saz evinde harika baglamalar var,bi keresinde ardictan bitane denemistim 40 tekneydi ondan sonra o kadar guzel tonda saza raslayamadim...
nasipte ne varsa o olur....

sazvend
20.Aralk.2009, 17:12
bütün heves bitti, birinci kez bir baglama siparis ettim, kötüdür pahalidir denilen bir yerden. neyseki geri iade ettme hakkim vardi ve sadece 500 euro yerine 30 euro zarar ettim, ikinci kez büyük bir ustadan siparis ettim, suan elimdeki ögrenci sazinin bile sesi daha güzel, suan onu caliyorum. 8 ay izine beklememek icin posta ücreti ve pazarliksiz yapmamayida göze aldim, fakat gelen baglama fiyatinin 1/4 degeri. neyse insallah izinde parasina laik birisiyle degistiririz.
bunu postayla siparis etmek isteyenler icin söyledim, siddetle postaya uzaktan yakindan yaklasmamalarini tavsiye ederim. meshur ustadir diye, hic o ustayla yakinliginiz ve tecrübeniz yoksa siparise asla güvenmeyin. lanet olsun icimdeki insan sevgisinden dogan safliga.

eckaraman
11.Ocak.2010, 00:19
eðer hala düþünüyorsanýz ben de bir uzun sap var, 39 tekne, yani boyu diðer uzun saplara nazaran daha kýsa, ki bu öðrenciyseniz geliþiminizde oldukça faydalýdýr, çalýmý rahattýr, dünyanýn bilinen en iyi baðlamasýdýr diyemem ancak orta kalitenin üstünde ve en profesyonel baðlamalarýn birçoðunda aranan nezleli týný diye tabir edilen týnýya sahiptir.
aldýktan sonra da çok kiþiye gösterdim oldukça olumlu tepkiler aldým, konservatuar öðrencileri vs çok beðendiler, benim de bugüne kadar hiçbir þikayetim olmadý.
yýlmaz saz evi nin baðlamasýdýr, yaprak maun, polyesteri incedir, 6 aydýr ben de, kýsa sap alacaðým, bu yüzden satmaya karar verdim.
almaya karar verirseniz 50 tl ye aldýðým koruyucu kýlýfý dahil fiyatý 550 tl dir. ancak ben istanbul dayým almaya karar verirseniz bunu göz önünde bulundurun.
ilgilenirseniz tel ya da email ile ulaþýnýz
telefon 05554040972
email eckaraman@hotmail.com

adofm
28.Mart.2010, 23:52
Yeni bir konu açmak istemedim bu konu üzerinden yazayým dedim.
Benim uzun sap sazým var . Bilgisayar tamiri karþýlýðýnda bir tane daha uzun sap saz aldým bir arkadaþtan. Oyma saz. benim kendime ait olan yaprak saz. Ama ses olarak oyma sazýn sesi daha çok hoþuma gitti.Fakat onunda sapý atmýþ. Ben onun sapýný kestim Kýsalttým ve saðýndan solundan Zýmpara ile atýklýgýný düzelttim. Tekrar orjýnal bir þekilde yapýþtýrdým. Ama tekne ile bir açýsý varmýþ. Ben ok gibi düz yaptým. Þimdi eþik ayarlamakta zorlanýyorum.

Þimdi sormak istediðim sizlere. Ben o sazý bir sazcýya versem onun ses tahtasýný ve sapýný deðiþtirebilirler mi. deðiþtirilerse ne kadar saðlýklý olur. Ortalama yaklaþýk ne kadar maliyeti olur. Teþekürler sabýrla okuduðunuz için. Aslýnda açýyý ayarlamýþ olsaydým ses tahtasý incelmez ve güzelde olacaktý ama olmadý. Ne dersini sayýn hocalarým. Saygýlarýmla

ecolkusu
29.Mart.2010, 00:11
adofm hocam baðlama çok deðerli bi baðlama deðil ise deðeceðini sanmýyorum. Çünkü sapý atan bir baðlama asla eski halini almaz eski tadý vermez. Sapý attýðýna göre baþýna bi iþ gelmemiþse muhtemelen çok deðerli bir baðlama deðildir yaþ aðaçtan yapýlmýþtýr aðaç oturdukça sap kendini býrakmýþtýr.ama iyi bir baðlama ustasýna göstermekte fayda var bi fikir edin ama eski tadýný vereceðini sanmýyorum saygýlar

inan58
29.Mart.2010, 00:31
@ adofm keske önceden bir arastirma yapsaydin! kendiniz birseylerle ugrasacaksaniz buyrun buradan bilgilenin www.sazadair.com cok güzel kaynak..

Soruna gelince .. EVET her usta ona yeniden Sap ve Ses tahtasi takar .. Ama degermi bilmem .. bence bir ustaya götür göster o degermi degmezmi söyler ve önceden fiyat al .. baktin olmuyor elinde yaptigi hazur sazlardan birine pazarlik et .. belki ayni hesaba gelirsin ;) Benim saz hosuma gidiyorsa tamir icin 100-200 Tl veririm.. gerci yapilacak iscilige bagli .

adofm
29.Mart.2010, 08:28
cevaplariniz icin tesekur ederim

dramalarm
14.Nisan.2010, 11:00
Merhaba. Uzun sap kestane oymasý düþünür müsünüz? Bir çok hilecinin dut diye sattýðý, duttan aþaðý kalýr görüntüsü ve sesi olmayan, birinci sýnýf iþçilikli Samsun sazlarý var. Size önereceðim saz da bu kestane oymasýdýr. 43'lük teknesi ile oldukça davudi ses vermekte. Israrla yankýyan bir coþkusu var. Video çekimleri için tek bir kez tellerine vuruldu. Üzerinde Galli marka teller takýlý. Ankara'dan tahta kutu içerisinde sigortalý þekilde kargolayabilirim. Sazýn fotoðraf ve video görüntüleri için msn'den iletiþime geçebiliriz. Esen kalýn.

dramalarm@hotmail.com
Mustafa Serkan
0312 226 99 22