PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FAYDALI Tavýr kalýplarý bilek egzersizi (ZEYBEK) (Uzun Sap Baðlama)

BozLak84
08.Aralk.2012, 23:40
Sonuçta hoca deðilim. Ne kurs gördüm ne ders aldým. Sadece bildiðim kadarýný paylaþmak istedim, hata varsa affola
Müsait bir zamanda gösterilen 3 kalýbýn görsel açýklamasýda eklenecektir
Kulaðýnýzý seslere, bileðinizide kalýplara tam olarak alýþtýrmadan tavýrlý eserlere giriþ yapmayýnýz
Ýyi çalýþmalar

http://www.youtube.com/watch?v=STpQESQjzAY&feature=youtu.be

inan58
09.Aralk.2012, 20:53
Mükemmel cok anlasilir olmus ellerine saglik!

Belki kimileri daha önce bunlari görmüstür ama nedir nasildir nasil yapilir diye sormustur
Bu Videoda Gösterilen Tavirlarin seklen gösterilmesidir
http://www.turkuler.com/baglama/wpe3.jpg

BozLak84
09.Aralk.2012, 21:03
Teþekkür ederim abi. videoda anlattýðým kalýplar sýrasýyla senin yorumundaki 1, 2 ve 3.cü kalýplardýr. vaktin varsa benim konuya ilave edersen sevinirim benim þevk kaçmýþ vaziyette

sdf
18.Ocak.2013, 20:58
bozlak 84 eline saðlýk sayende zeybek tavrý mýzraplarýný öðrendik ayný þekilde geniþ açýklamalý acem kýzýnýda paylaþýrsan çok faydalý olursun bizim gibi orta seviyedeki arkadaþlara birkaçtane zor kalýp var 32ve 64 lük o vuruþlarýda açýklamalý anlatýrsan mýzrap yönleriyle çünki eski sazcý arkadaþlar en az 10 yýl diyorlar acem kýzý çalmak için tavýrlardaki gibi anlatýrsan önce yavaþ sonra hýzlý birçok arkadaþa ýþýk olursunuz þimdiden teþekkürler

BozLak84
19.Ocak.2013, 00:14
faydasý olduysa ne mutlu bana. Acem kýzý na gelirsek eðer ben o eseri ilk kaynak olan, söz yazarý, bestecisi, Neþet Ertaþ ýn çaldýðý gibi çalmaya çalýþýyorum. bu þekli ilede tarif etmek imkansýz bi hale geliyor. kaç kez denedim duygunun tarifi olmuyor malesef. sonradan yapýlan düzenlemeler, basitleþtirmeler ve yazýlan notasyonlar da beni pek alakadar etmiyor.
maalesef bahsettiðin mýzraplar hakkýnda bilgi sahibi deðilim, kulak aþinalýðým yok

torba
19.Ocak.2013, 14:19
bozlak84
hocam süpersin ellerin dert görmesin cok anlasilir olmus
senin gibi calsam sevk ne kelime aksam sabah calardim

oldschool
18.ubat.2013, 15:41
ustam, eline emeðine saðlýk. çalýþýyorum bunu