PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En kral saz nasil olmali sizce

kingdonma
21.Kasm.2012, 01:07
Merhaba arkadaslar

ben kendim almanyada yasiyorum
türkiyeden kendime bir saz yaptirmak istiyorum
uzun sap ve yaprak olsun

sizce en kral saz
eger siz yaptirsanis
nasil bir saz yaptirirdiniz?
kararimi ona göre vermek istiyorum
ben kendim baglama caliyorum
kürtce türkce karisik
arabeskten türkülere

en kral saz nasildir sizce?

erhantorun
21.Kasm.2012, 01:23
http://www.youtube.com/watch?v=NpKDpgYu-cI&feature=plcp
ÞOYLE BÝR SEYDÝR BENCE...

kingdonma
21.Kasm.2012, 01:27
yapisi nasil
hangi agac ve nasil yapildigini biliyonmu
saz iyi geliyor kulaga massallah

erhantorun
21.Kasm.2012, 01:30
kelebek aðacý bu.nasýl yapildiðini ben bilmem.ustaya gideceksin ben bundan istiyorum diyeceksin o da yapacak sana.

GumrahGursoy
21.Kasm.2012, 12:36
Anka müzikte 5-6 tane saz denedim tesviyeleri de mükemmel gerçekten baðlamalarýnýn. Ama fiyatlar uçuk. Baðlamalarýn hepsi çok güzel ama...

erhantorun
21.Kasm.2012, 19:22
sazlarý mukemmel ama dediðin gibi cok pahalý sazlarý..

Avdilo
22.Kasm.2012, 01:02
Kral baðlama genelde iyi kurutulmuþ oyma dut aðacýndan olur. Yaprak baðlama herzaman olmasada genelde bir alt kalitedir.
Birde gitar/mandolin burgulu olursa tadindan yenmez.

pallavus
22.Kasm.2012, 03:49
boranmuzik.com adresinden bak biz 3-4 tane saz aldik super fiyatlar orta halli ama istedigin baglamayi bulursun feramuz ustaya ulas super bi uste 70 cm lik meydan bile yapmis adam

oyma dut pahali olursa yaprak dut da var iyi bi ustalik olursa oymayi aratmas

ozanersoy
22.Kasm.2012, 18:51
video'daki baglama benim, ....tavsiye ederim.....,bu iste serrkan seçer'den ustununu yok bence ....

erhantorun
22.Kasm.2012, 18:52
ozan kardeþ saz senýn biliyoruz ama kac kere rica ettik senden bi video cekýp dinletmedin bize:)

ozanersoy
22.Kasm.2012, 18:53
cok yakinda,45cm tekne oyma dut baglamam geliyor.......:):)

ozanersoy
22.Kasm.2012, 18:54
erhan bidik muratin ustune ne calayim ben size :)

erhantorun
22.Kasm.2012, 18:54
onun da sesini dinletmezsin sen þimdi bþze o zaman:)

erhantorun
22.Kasm.2012, 18:55
senin mantðinla hareket edersek, gencebaydan,cetin akdenizden ve topcudan sonra kimsenin sazý eline almamsý lazým.herkesþn tadi ayrýdýr guzel kardeþim

ozanersoy
22.Kasm.2012, 19:05
oyle her gul'un kokusu baskadir,herkes iyi caliyorsun desede ben begenmedigim icin video eklemiyorum...

asil soruya gelince,bence en guzel baglama oyma dut,burda teknenin sekli onemlidir,herkes iyi yapmiyor bu isi
piyasaya baktiginda 600 tl'ye bile oyma dut var gumrah kardesim teiid etsin (o daha iyi bilir)sekli bozuktur yada malzemesi kaliteli degildir.yani kisacasi oyma oyma diye hemen sarilma...
maddi durunmun yetmiyorsa yaprak tekne bi baglama alabilirsin, ses olarak "oyma" "yapraktan" ustun diye bisey yok, hersey kaliteli malzeme ve en onemlisi iscilikte
biter ...