PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun sap baðlamanýn telleri koptu

jimmy07
14.Austos.2012, 22:36
Merhaba arkadaþlar alt telllerim koptu ve ben tüm takýmý yenilemek istiyorum takrtýracaðým telin markasý ne olsun ? lenzner diye bir marka duydum en iyisiymiþ galiba fakat satýþýný bulamýyorum. siizn önerileriniz nelerdir?

ozanersoy
14.Austos.2012, 22:43
lezner guzeldir ebay.de ordan almistim ben,lakin biraz tuzlu,
ben turkiyeye gidince 5 takim tel pyramid marka galiba
bana baya bi gidiyor ...

jimmy07
14.Austos.2012, 22:48
pyramid kýsa ömürlü deniyor :?

Kerem44
14.Austos.2012, 23:01
Bence telin markasý veya ömrü önemli deðil ben 1 ayda 1 tellerimi deðiþtiriyorum çalsam da,çalmasam da gerçi benim baðlamam kýsa sap ama farketmez.Yani kýsacasý sen akorun ve saz kulaklarýn iyi olduktan sonra tel mühim deðil .

66Baðlama66
15.Austos.2012, 01:22
guzel ses alabilmek için kaliteli bi tel taktirmak lazim bence, 5 TL ye tel var 25 TL yede, en pahalisini taktirin demiyorum ama kaliteli, uzun omurlu bi tel taktirin diyorum.

paskalya
15.Austos.2012, 11:43
istanbuldaysanýz özbek saz evi var mecidiyeköyde orda kýrmýzý teller var hem uzun ömürlü hemde güzel ses veriyor.

jimmy07
18.Austos.2012, 12:35
maalesef istanbulda deðilim arkadaþým :( var mý baþka önerisi olan ? kaliteli tel markasý arýyorum

paskalya
18.Austos.2012, 12:50
aurora.

jimmy07
18.Austos.2012, 13:46
kýrmýzý teller ilgimi çekti o nasý oluyor acaba ? http://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/aurora-saz-teli-kirmizi-uzun-sap-020-030-59596088

bu linkte buldum kendimde antalyadayým bayramdan sonra gidip görmek gerek. ;) paskalya arkadaþým teþekkürler önerin için . Sen kullandýn mý bu kýrmýzýlarý :)

paskalya
18.Austos.2012, 15:40
kullandým cam gibi ses veriyorlar deneyin derim bence.

batuhan14
18.Ekim.2014, 11:52
ben uzun saplý sazýma aldým 5 liraya 1 senedir kullanýyorum çokta iyi markasýda emre ;)

ihsanaltinok
18.Ekim.2014, 20:15
Kaliteli teller, daha az çýnlamasý ve akustiði hoþ olmasý açýsýndan çelik oraný daha düþük -daha demirimsi- üretilir. Buna baðlý olarak ta, ESNEME PAYLARI DAHA AZ ÖMÜRLERÝ KISADIR. Sahne ve programlarda kullanýlmak üzere üretilirler. Sýk deðiþirler.
Piyasada "kaliteli" diye nitelendirilerek satýlan "çelik" tellere fazladan ücret ödemeyin.
Çelik teller %90 aynýdýr. Ömürleri de daha uzundur. Genelde öðrenciler ve keyfi saz çalanlarýn tercihidir, yeterlidir. Saygýlar.

tanium57
19.Ekim.2014, 12:34
ihsan altýn ok arkadaþýmýn dediðine katýlýyorum
benim sazýma 5 tl teller kullanýyom markasý gold güzel týný veriyor hatta 4 ay oldu sesde bozulma yok týnýsý güzel diðer kullandýðým marka ise pro sound saz teli onun fiyat da 5tl ikisnden de gayet de memnunum

þuda bi gerçek ki müzik magzasý piyasasý kaptýran kaptýrana olmuþ
neden derseniz
arkadaþla tel almaya gittik maðzaya gittik bize pyramid marka saz teli isiyoruz orjinal olsun dedik adam verdi taktýk týnýsý güzel deðildi meðersem sahtesiymiþ
onu da bu iþi bilen arkadaþa gösterdik sahte bu tel dedi bize orjinal pyramid saz teli verdi 1 tkým taktýk arkadaþým çok memmnun kaldý güzel týný vardý