PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun Sap Bağlamada Alıştırma 4

admin
18.Temmuz.2007, 03:41
http://www.sazkursu.com/nota/egzersiz/uzunsap/4.jpg

menteş
30.Ekim.2007, 10:39
yaa admin kardeş seni ALLAHMI çıkardı karşıma bende uzun sap anlatan ders yokmu burda diyordum çok saşol devamını bekliyoruz

bach-other
30.Ekim.2007, 12:00
dostum ellerine saşlık :wink:

masum.efsane
30.Ekim.2007, 17:22
allah razı olsun erdal agam

griton
14.Kasm.2007, 10:47
elinize saglik,ben daha baglamanin cok cok basindayim...bir sorum olacak..bu alistirmada baglamanin bütün tellerine mi vurmak lazim..yoksa sadece alt telleremi?

admin
14.Kasm.2007, 13:24
Merhaba

Sadece Alt tellerde calisman gerekiyor

griton
14.Kasm.2007, 19:15
tessekürler usta

Ertugrul1975
28.Kasm.2007, 20:23
yeni oldugumdandir ustad, ama bu parcayi calarken, yani "gelin ayse", do re mi siralamasina gore nasil calacagim?

admin
28.Kasm.2007, 23:33
yeni oldugumdandir ustad, ama bu parcayi calarken, yani "gelin ayse", do re mi siralamasina gore nasil calacagim?

yukaridaki Nota Re karar icin yazilmis Ben senin icin La karar yazdim :D

Hadi kolay gelsin:D

Link: http://sazkursu.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3055

dodiyez
06.Temmuz.2008, 18:08
Teşekkürler.. Yeni başlayan arkadaşlar için faydalı çalışmalar bunlar..

_legolas_
08.Temmuz.2008, 13:05
Elinize sağlık hocam güzel bi çalışma olmuş...

dodiyez
16.Austos.2008, 00:38
Merhaba

Sadece Alt tellerde calisman gerekiyor

Merhaba hocam.. Birikiminize ve değerli bilgilerinize saygısızlık olmasın ama, yeni başlayanlar için böyle bir alışkanlık biraz tehlikeli değil midir..? :) Çünkü gözlemlediğim kadarıyla ileride tavırlara geçildiğinde aynı alışkanlık sürüyor ve bileği kasmalar başlıyor.. Bir de sadece alt telde çalışmanın, "bozuk düzen tek telden çalınır!" şeklinde tuhaf bir düşünceye götürmesi ihtimali de var sanırım.. :)

Bu arada emeğiniz için teşekkürler.. Sağlıcakla..

admin
16.Austos.2008, 04:54
Merhaba hocam.. Birikiminize ve değerli bilgilerinize saygısızlık olmasın ama, yeni başlayanlar için böyle bir alışkanlık biraz tehlikeli değil midir..? :) Çünkü gözlemlediğim kadarıyla ileride tavırlara geçildiğinde aynı alışkanlık sürüyor ve bileği kasmalar başlıyor.. Bir de sadece alt telde çalışmanın, "bozuk düzen tek telden çalınır!" şeklinde tuhaf bir düşünceye götürmesi ihtimali de var sanırım.. :)

Bu arada emeğiniz için teşekkürler.. Sağlıcakla..

verilen örnek sadece alt telden calisilmasi gerektigini gösteriyor bu demek degilki hep alt telden calinacak ???!!!!
unutmiyalimki bu baslangic icin sadece kisa bir örnektir ;)
tavirlar icin orta veya üst teller icinde tabiki ayri calismalar var ;)

konuyu bastan inceliyelim ;)

sokaklambasi79
05.Austos.2009, 17:34
selam..ben yeni saz çalmaya baþladým.daha doðrusu kendi kendime net üzerinden öðrenmeye baþladým.bu alýþtýrma 4 e kadar çok iyi geldi.ellerinize yüreðinize saðlýk..bundan sonrasýnýnda olmasýný bekliyorum.alýþtýrma 5 alýþtýrma 6 gibi gibi..saygýlaýrýmla

cahil
17.Austos.2009, 16:47
hocam ellerine saglik uzun sap baglama alistirmasini sunar misin cok secinirim net üzerine ögrenmeye calisiyorum simdiden tskler