PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun Sap Egzersiz-5.parmak egzersizi (nota)

insultya
13.Kasm.2011, 21:09
5.parmaðýn baskýlarýný saðlamlaþtýrmak için güzel bir egzersiz
http://imageshack.us/photo/my-images/694/egzersiz.jpg/

Brucelee1
10.Ocak.2012, 00:48
bu egzersizde hep 4 parmak kullanılıyor baş parmak olan 5. parmağa hiç basılmıyor . 5. paramağa nasıl fayda sağlıyacak anlayamadım :S egzersizlere yeni yeni başlıyorum onun için soru size garip gelebilir :S bilgisizliğime sayın:I21:

BozLak84
26.Nisan.2012, 21:36
bu egzersizde hep 4 parmak kullanýlýyor baþ parmak olan 5. parmaða hiç basýlmýyor . 5. paramaða nasýl fayda saðlýyacak anlayamadým :S egzersizlere yeni yeni baþlýyorum onun için soru size garip gelebilir :S bilgisizliðime sayýn
aradan 3 ay geçmiþ ama cevaplayým yinede :)
notasyondaki + iþareti baþ parmak kullanýlacaðý anlamýna geliyor.
üzerinde artý (+) olan notalarý baþ parmakla çal

ayata70
26.Nisan.2012, 22:00
BU EÐZRSÝZÝN PARMAK TRAFÝÐÝNÝ ANLAMADIM 2 2. PARMAK 3 ÜÇÜNCÜ PARMAK ANLAMINAMI GELÝYOR

BozLak84
26.Nisan.2012, 22:05
evet hacý usta aynen öyle ama parantez içerisindeki 3 rakamlarý üst teli belirtiyor. bende þimdi buna çalýþýyorum

ayata70
26.Nisan.2012, 22:45
çok faydalý bie eðzersi deðil 2. si parmak trafiði yanlýþ kaynak neresi üstad basit olan bir eðzersiz parmak trafiðinden dolayý zor bir hal almýþ yada ben eðzersizi yanlýþ etüd ettim bilemiyorum

ayata70
26.Nisan.2012, 22:58
bu eðzersizi yýllar önce yapardým baskýlar rast mahur ve nihavent olacak þekilde bu eðzersiz soldan baþlayacak öyle dene

BozLak84
26.Nisan.2012, 23:07
tamam abi deniyorum hemen. þimdi ben bu egzersizi çalýþýrken hiç zorlanmýyorum ama öyle ahým þahým hýzlýda yapamýyorum. yani bunu çok hýzlý yaptýðým zaman birþeye benzeyecekmi yada biryerlerde kullanabilirmiyim merak ediyorum :)

ayata70
27.Nisan.2012, 00:38
üstad bende hiç zorlanmýyorum :) bu eðzersizi parmak trafiði yanlýþ onu anlatýyorum sadece bir de bunu rast dene nihavent dene sonuçlarýný bana söyle zorlanýyormusun zorlanmýyormusun muhayyer baskýlar herzaman kolaydýr... ben insultya gibi deðilim sen dediðimi bir dene ama dediðim baskýlarý erdeme gösterme :) ondan biz bir þey görmüyoruz o kendine müslüman:))

Brucelee1
27.Nisan.2012, 01:14
aradan 3 ay geçmiþ ama cevaplayým yinede :)
notasyondaki + iþareti baþ parmak kullanýlacaðý anlamýna geliyor.
üzerinde artý (+) olan notalarý baþ parmakla çal

teþekkürler bozlak kardes bilgi için ;)

oldschool
18.ubat.2013, 16:03
teþekkürler...